Oyun Platformu Steam'de Yakın Zamanda Gerçekleşmesi Beklenen Şeyler

Oyun dünyasının son gelişmelerine bir göz atmak isteyenler buraya!
Oyun Platformu Steam'de Yakın Zamanda Gerçekleşmesi Beklenen Şeyler

1. the forest isimli oyunun devamı olan sons of the forest steam'de erken erişim olarak çıkış yaptı ve 24 saatte 2 milyon satışa ulaştı. ülkemizde 280 tl olarak çıkış yapan oyun steam kur güncellemesi öncesi çıksaydı yüksek ihtimal 50-60 tl civarı bir fiyata çıkacaktı. evet belki satış rakamı daha çok olacaktı ama kazançları çok daha az olacaktı. bu durumda firmalara bir şey diyemiyorum tabii ki. neyse...


2. mortal kombat 12'nin bu yıl içinde çıkacağı gizliden duyruldu. çok yakında detaylı bir duyuru gelmesini bekliyoruz.

3. steam'de bu yıl yer alacak indirim ve festivallerin takvim programı açıklandı. detay için:


4. battlefield 7 için bazı sızıntılar var. battlefield 2042 desteği 2023'ün sonlarında sona erecek sonrasında da 2024 yazında betaya sunulması planlanıyor. oyun yüksek ihtimal 2024/25 sonbaharında yalnızca yeni nesile çıkış yapması planlanıyor. oyunun içeri hakkında çok fazla karışık bilgiler var bu yüzden şu an paylaşmıyorum ileride bir güncelleme gelirse onları da yazarım.


5. ubisoft varını yoğunu assassin's creed serisine gömmüş gibi duruyor. insider-gaming'te yer alan habere göre "şu anda, geliştirme aşamasındaki/planlanan assassin's creed oyunlarının sayısını toplam 10a çıkıyor." ilk oyun 2023 ağustos'ta çıkması planlanan assassin's creed mirage ve yıl sonuna doğru assassin's creed nexus geleceği söyleniyor. 2024'te oynması ücretsiz 4 arkadaşınızla birlikte oynayacağınız pve bir oyun gelecek. project nebula hindistan, aztek imparatorluğu ve akdeniz'de geçecek.

kesin olmayan çıkış tarihleri olmasına rağmen, kaynaklar codename red'in 2024, assassin's creed invictus'un 2025 ve assassin's creed hexe'nin 2026 için planlandığını ortaya koydu. elbette, özellikle ubisoft'un oyunları erteleme geçmişi göz önüne alındığında dahili çıkış tarihleri belirsiz, ancak bunlar şu anda planlanan tarihler. üç prototip oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil, ancak şu anda çoğu aaa oyunu için minimum 5-6 yıllık geliştirme süresi göz önüne alındığında, bunların yakın zamanda olmasını beklememeliyiz.


6. ea bazı abonelerine mail ile dead space 2 ve 3 için remake anketlerini gönderiyor.

7. mlb the show 23 ilk kez pc'ye çıkış yapabilir. ign sitesindeki trailer ve açıklamasında pc sürümü olacağı görülüyor. kaynak

8. humble bundle gerçekleşen deprem için bir paket (bundle) hazırlıyor, tüm gelir deprem bölgesine aktarılacak. (bu konuyla ilgili üzerinde çalışılıyor, detaylı bilgiyi yakında vereceğim.) (ilk günden bu yana çalıştığım firmalar ile bu konu üzerinde kontak kurmaya çalıştım ve hala çalışmaya devam ediyorum.)

9. eski call of duty (1, 2, 3) için remake yapıldığı söylentisi mevcut uzun zamandır. bu oyunlar ana oyunların yanında promo olabilir veya ana oyundan 6 ay sonra çıkabilir. ancak yakında bir duyuru gelecek.


10. gears 6 unreal engine 5 ile 2024 sonbaharında çıkış yapacak.

11. epic games store'a profil özelliği geliyor. şuan sadece arkadaşlar, başarımlar ve kütüphane mevcut. alphada olan bu sürüm yakında betaya gelecek.

12. blasphemous 2 bu yıl içinde geliyor.

şimdilik bu kadar, daha sonra yeniden görüşmek üzere. ayrıca şu an devam eden indirimlere göz atmayı unutmayın. kendinize iyi bakın. güzel bir mart ayı diliyorum şimdiden. esenliklerle.