Penis Boyları Konusunda Şüpheye Düşen Erkekleri Rahatlatacak Araştırmanın Sonuçları

Penis boyu ne olmalı? Penisim büyük mü yoksa küçük mü? İngiltere'de, tam 15500 kişi arasında yapılan bu araştırmanın sonuçlarını okumanızı tavsiye ederiz.
Penis Boyları Konusunda Şüpheye Düşen Erkekleri Rahatlatacak Araştırmanın Sonuçları
iStock

penis uzunluğu veya çevresi konusunda endişelenmek birçok erkeğin yaşadığı bir durumdur. bu duruma small penis anxiety deniliyormuş.

penisin boyutu veya şekli hakkında yaşanan tedirginlik ve zihni bununla çok fazla meşgul etmek cinsel yaşamı büyük ölçüde etkileyecektir. bu aşırı tedirginlik hali, erkeğe dismorfik bozukluğu teşhisi konulmasına sebep olabilir. mesele şu ki, erkeklerin büyük çoğunluğu tamamen normal bir penis boyutuna sahiptir. sadece biraz güven tazelemeye ihtiyaçları vardır.

bu nedenle ingiltere'de bir grup araştırmacı, penislerinin çok küçük olduğu endişesiyle doktorları ziyaret eden tüm erkekler için topladıkları verileri bir araya getirdi. farklı yaş ve ırklardan oluşan 15.500'den fazla erkeğin ölçümlerini içeren çalışmaları derledi. tüm ölçümler bir sağlık uzmanı tarafından alındı, bu nedenle erkeklerin penislerinin boyu söz konusu olduğunda gerçeği çarpıtmalarına imkan yoktu.

tüm bu veriler toplandıktan sonra, araştırmacılar ortalamaları hesapladı ve normal penis boyutlarının gösteren diyagramlar oluşturdu. ereksiyon halindeki penislerin uzunluğu yaklaşık 9.5 cm ila 16 cm arasında değişmekteydi. erkeklerin sadece yüzde birkaçı bundan daha küçük veya daha büyük penise sahipti.

sarkık bir penisin ortalama uzunluğu 9.16 cm'dir. uzatılırsa ortalama 13.24 cm olur. bu, 13.12 cm'lik ortalama ereksiyon uzunluğuna oldukça yakındır. çevresel ölçümler, sarkık penisler için ortalama 9.31 cm ve ereksiyon halindeki penisler için 11.66 cm olduğunu ortaya koymuştur.

nasıl ölçüm yapılır


araştırmacılar ayrıca penis boyutunun bir erkeğin diğer fiziksel özellikleriyle bağlantılı olup olmadığına da araştırdı

genel kanının aksine, büyük ayaklı ya da daha kilolu erkeklerin daha büyük penislere sahip olduğuna dair çok fazla kanıt yoktu. ancak boy ve penis uzunluğu arasında bir miktar bağlantı vardı. daha uzun boylu erkeklerin daha uzun erekte penislere sahip olabileceği bulundu.
araştırmacılar, erkeklerin yalnızca yüzde ikisinden biraz fazlasının anormal derecede küçük bir penise sahip olduğunu bildirdi. bu, sarkık uzunluğu 5.2 cm'den az ve gerilmiş uzunluğu 8.5 cm'den az olan mikropenisten farklıdır. mikropenis çok nadir görülür. erkeklerin dörtte birinden azında vardır.

kaynak

not: vay efendim çok küçük falan filan diye üzülmeyin. bir ara küçük pipililer için tavsiye edilen 10 seks pozisyonunu inceleyeceğiz... çekiştirmeyin, sağlıkla kalın.