Penis Halkalarının Birbirinden Farklı ve İlginç Kullanım Şekilleri

Penis halkası (yüzüğü) nedir, nasıl kullanılır? Seks endüstrisinin enteresan ürünlerinden biri olan penis halkasını inceliyoruz.
Penis Halkalarının Birbirinden Farklı ve İlginç Kullanım Şekilleri
iStock

penis halkaları, daha fazla sertleşme ve daha uzun süreli ereksiyon için penis tabanına, bazen de testislere takılan esnek, kauçuk, silikon, deri ya da metal türleri olan seks gereçleridir.

birincil işlevi daha uzun ve fazla sertleşme olsa da, titreşimli modeller ile vajinal, anal plug bağlantılı olanlarla anal hazzı da artırmaya yarar. kadın ya da erkek fark etmeksizin solo ya da ortak şekilde kullanılabilirler.

kullanım amaçları/şekilleri:

1) erektil disfonksiyon tedavisi

erektil disfonksiyon, cinsel ilişki gerçekleştirmek için yeterince ya da sürdürülebilir sertleşme yaşayamama durumudur.

yaşlı insanlarda daha yaygın olsa da her yaşta gerçekleşebilir. fazla alkol tükettikten ya da yorgunluk kaynaklı olabileceği gibi tıbbi ya da zihinler sağlık sorunlarına bağlı olarak kronik olarak da var olabilir.

penis yüzüğü, ereksiyon halindeki penisin kan akışını yavaşlatır ve daha uzun süre ereksiyon halinde kalmasını sağlar. kısmi ya da tam ereksiyon yaşayabiliyorsanız oldukça etkilidir. bu fonksiyonlarda sorun varsa penis pompası kullanımı gereklidir.

2) ereksiyonu geliştirmek

sertleşmekte sorun yaşamasanız bile, penis yüzüğü size daha uzun süren, daha büyük ve daha sert bir ereksiyon sağlayabilir. bazı kişilerce görünümü için, bazılarınca da hissiyatı için kullanılır.

penisi "biraz" daha büyük gösterse de mucizeler beklememek lazım. güvenli olarak elde edebileceğiniz tek şey "hafif" bir büyümedir. fazla sıkı kullanımı can yakacaktır.


3) hissiyatı artırmak

penis yüzüğü takmak hassasiyeti arttırır. bu da, mastürbasyon, oral seks ve cinsel ilişkiyi daha zevkli hale getirir. kan akışının yavaşlaması hissiyatı artırır ve daha güçlü orgazmlara neden olur.

hissiyatın artması iyidir ancak herhangi bir terslik ya da acı hissediyorsanız penis yüzüğü çıkarılmalıdır.

4) klitoral orgazm

penis yüzüğü, takacak bir penis olmasa dahi klitoral orgazm için size katkıda bulunabilir. bunun için titreşimli penis halkalarına teşekkür etmek gerekir.

titreşimli penis yüzüğünü parmaklarınıza ya da yapay bir penise (dildo) takarak, lezbiyen ilişkilerde strapon üzerine takarak, hatta bir vibratöre takarak hem vajinal hem de klitoral orgazmı tetiklemek için kullanabilirsiniz.


5) mastürbasyon sırasında

mastürbasyon sırasında penise ya da mastürbasyon yaptığınız elin parmaklarına takılarak ya da avuç içinde kullanılarak hazzı artırabilirsiniz.

6) oral seks sırasında

oral seks sırasında partnerinizin penisine takarak kullanabileceğiniz gibi, daha esnek olanları oral seks sırasında ağız hareketi ile takıp çıkaracak şekilde ağzınızda da tutabilirsiniz.


7) erojen bölgelerin tespiti için

vücudumuz, keşfedilmeyi ve uyarılmayı bekleyen erotik alanlarla doludur. titreşimli bir penis yüzüğünü kendinizin ya da partnerinizin vücudunda gezdirerek erojen bölgelerinizin keşfine çıkabilirsiniz. bu bölgeler her zaman tahmin ettiğiniz yerler olmayabilir.

8) anal seks sırasında

penis yüzükleri anal seksi başka bir seviyeye taşıyabilir. anal penetrasyon sırasında penise titreşimli bir penis yüzüğü takılıp haz artırılabilir.

double penetration sırasında seksi daha zevkli hale getirmek için penise, anal plug üzerine ya da strapon'a takılabilir.

güvenlik uyarıları

* altta yatan bir problemin sorun olmaması için sağlık uzmanına kullanmanın sakıncalı olup olmayacağı konusunda danışın.

* orak hücreli anemi ya da benzeri kanama bozukluklarınız varsa penis yüzüğü kullanmayın.

* penis halkasını 20 dakikadan daha uzun süre kullanmayın.

* yüzüğü takıp çıkarmayı kolaylaştırmak için yağ ya da kayganlaştırıcı kullanın.

* esnek bir penis halkası kullanmayacaksanız ölçüsünü doğru seçin. fazla sıkı olanları almayın.

* alerjiniz olduğunu düşündüğünüz malzemelerden (lateks gibi) üretilenleri almayın.

* her kullanım sonrasında bulaşıcı hastalıkları ve bakteri oluşumunu bertaraf etmek için temizleyin.

* herhangi bir rahatsız edici durum, ağrı ya da morarma hissettiğiniz anda penis yüzüğünü çıkarın.

kaynak: healthline / columbia.edu, princeton.edu, mayoclinic