Piña Colada Kokteyli Nasıl Yapılır?

Piña colada tarifi nedir, nasıl yapılır? En güzel İspanyol kokteyllerinden birini siz de evde yapabilirsiniz.
Piña Colada Kokteyli Nasıl Yapılır?
iStock

pina colada tatlı bir kokteyldir. ismi ispanyolca'da "süzülmüş ananas" manasına gelir. bu yüzden orijinal tarifinde ananas suyu değil, ezilmiş/süzülmüş/parçalanmış ananas vardır. ama ananas bulunmayan ortamlarda ananas suyu da iyi bir alternatif olur.

kadınlar, tropik yerlerde tatil yapanlar, tatlı içecek sevenler tarafından çok tüketilir. rupert holmes'in escape adlı, daha çok "the pina colada song" diye bilinen şarkısıyla ünlü olmuştur.

tarifi aşağı yukarı şöyledir

90ml beyaz rom

45ml hindistan cevizi sütü

3 çorba kaşığı ezilmiş ananas, ve ya 45ml ananas suyu

parça ananas kullanıyorsanız: malzemeleri bir blender'a buzla beraber koyup blenderi yüksek hızda çalıştırın. kokteyl bardağına süzün.

ananas suyu kullanıyorsanız: malzemeleri bir shaker'a koyup buzla çalkalayın, kokteyl bardağına süzün.

not: tarifin orijinalinde ananas parçası olduğu söyledikten sonra bu tarifi yapmak için blender gerekmesi tabii ki olacak şey değil. orijinalinde iyice ezilmiş ananas shaker'da diğer malzemelerle çalkalandıktan sonra bardağa süzülürken buzları geride bırakıp bardağa ulaşabilmektedir. böylece hazırlanma işlemi bittiğinde bardakta az miktarda çok ufak ananas parçaları ve bol miktarda ananas suyu bulunmaktadır. ortalama içeni için ananas suyu kullanmak veya işi blender'a taşımak daha kolaydır.