PlayStation Kullanıcıları Şu Sıralar PlayStation Türkiye'ye Neden Çok Tepkili?

Oyun konsolu dünyasının baş aktörü PlayStation, şu günlerde Ekşi Sözlük'te ve sosyal medyada eleştirilerin hedefinde.
PlayStation Kullanıcıları Şu Sıralar PlayStation Türkiye'ye Neden Çok Tepkili?

playstation store çok uzun zamandan beri fırsatlar ve teklifler isminde bir bölüme sahipti. burada indirimli oyunlar yer alıyordu. mart ayının başında dünyada sadece türkiye ps store'da bu bölüm kaldırıldı. dünyanın geri kalanında da koronavirüs ile mücadele kapsamında çok iyi indirimlerin yer aldığı march madness (mart indirimi) kampanyası uygulanmaya başladı.


bu indirimin sadece türkiye'de olmaması üzerine playstation sahipleri tepki gösterdi. bunun üzerine playstation türkiye, bu durumun kendi ellerinde olmadığını ve ingiltere playstation merkezine bağlı olarak çalıştıklarını söyledi. pintipanda gibi yayıncılar da sabah akşam bu durumun ingiltere ps store'dan kaynaklandığını belirttiler.

bunun üzerine ingiliz ps store'a bu durum hakkında tepki e-postaları atıldı. ingiliz ps store verdiği cevapta türkiye playstation store hakkında indirim olup olmaması kararını kendilerinin vermediklerini, bu kararı alan mercinin türkiye playstation store olduğunu belirtti. bu bilgiler sonucunda türkiye playstation store'un alenen yalan söylediği ortaya çıktı.

bu kararın alınmasının ardında şöyle fikirler yatıyor: insanlar sokağa çıkmadıkları için daha fazla oyun alacaklar. fırsatlar kategorisi kaldırılarak türkiye'de yaşayan insanların dışarı çıkamama durumları suistimal ediliyor ve böylece daha fazla kâr elde edeceklerini umuyorlar. ayrıca kutulu oyun satışlarında daha önceden usülsüzlükler yaptığı ve ceza aldığı ortaya çıkan aral ithalat ile gizli bir anlaşma içerisinde olabilecekleri düşünülüyor.

her halükarda türkiye playstation store, türk insanını kandırmak ve suistimal etmek için elinden geleni yapmıştır.

Karantina Günlerinde Eve Kapanıp Oynayabileceğiniz Bilgisayar Oyunları