PlayStation Tarihinin En Etkileyici Hikayesine Sahip Oyunu: The Last Of Us Hakkında Bilinmeyenler

Dünyanın en kalpsiz, en ruhsuz adamının bile oynadığı zaman duygularına hakim olamayacağı türde bir oyun The Last Of Us. Bu muhteşem oyunla ilgili bazı bilinmeyenleri Sözlük yazarları sıralamış.
PlayStation Tarihinin En Etkileyici Hikayesine Sahip Oyunu: The Last Of Us Hakkında Bilinmeyenler
Naughty Dog
SPOILER İÇERİR!

oyunun ilham kaynağı planet earth belgeseliymiş. bir gün bu belgeselin böceklerdeki kordiseps virüsünü konu alan bir bölümünü izleyen naughty dog yönetimi buradan hareketle the lasf of us'ı yazmış.

oyundaki insan eti yiyen ekibin lideri david'i seslendiren kişi tek denemede bulunmuş ve bu kişi uncharted serisindeki nathan'ı seslendiren kişiyle aynıymış.


oyundaki bir sahnede yerdeki bir gazetede justin bieber'la ilgili bir haber yer alıyor. haber de şöyle: ''uncharted 5'te nathan drake'i justin bieber canlandıracak''


o korkunç takırdayanların çıkardıkları seslerin tamamı organik insan sesiymiş. vay!

oyunun giriş sekansındaki şu görüntüler, banyoya kurulan bir kamera sistemi ile banyonun sürekli ıslak ve rutubetli olması da sağlanarak, gerçek mantar sporlarının dağılışının time lapse çekilmesiyle elde edilmiş. küçük ayrıntılarıyla bile kalbinizi fethedebilen bir oyundur the last of us...screen capture