Pokémon Üstadı Ash Ketchum'un 24 Yılda Topu Topu 57 Pokémon Yakalaması

1997'de yayın hayatına başlayan ve şu sıralarda 24. sezonuna ulaşan Pokémon'un baş kahramanı Ash'in tembelliğini yüzünüze vuracak bir yazı.
Pokémon Üstadı Ash Ketchum'un 24 Yılda Topu Topu 57 Pokémon Yakalaması

yalnız annesini, pokemon eğitmeni olmak için terk eden ash kethum isimli şahsın 24 yılda yalnızca 57 tane pokemon yakalaması...

pokemon'un, şu ana kadar toplam 1,158 adet bölümü yayınlanmakla beraber, 23 tane de sinema filmi çekilmiş. bu süreç içerisinde, yani 24 yıl: 288 ay, 1.248 hafta, 8.760 gün, 210.240 saat, 1.261.440 dakika, 756.864.000 saniye boyunca yazıyla elli yedi, rakamla 57 pokemon yakalamayı başarmış ash denen zibidi. nasıl lan? hani ''hepsini yakalayacağım, ortalığın ağzına sıçacağım'' mottosuyla yola çıkmıştın, yakalaya yakalaya bu kadar mı yakaladın lan? güncel pokemon sayısı şu an için, efsane pokemon'ları da eklersek 898 adet pokemon bulunuyor. ve bu ash ketchum bunların yalnızca, 57 tanesini yakalamayı başarmış.

bunlar bölgelerine göre şunlar

kanto ve portakal adası:

pikachu, caterpie, pidgeot, bulbasaur, charmander, squirtle, krabby, raticate, hunter, primeape, muk, tauros, lapras, snorlax.

ek: burada raticate'i butterfree'yi takaslayıp aldı. tauros, ise süre halinde yakaladı, aslında 30 tane tauros yakaladı, ama hepsi aynı pokemon olduğu için toplam yakaladığı pokemon sayısına eklemedim.

johto bölgesi:

heracross, chikorita, cyndaquil, totodile, noctowl, beedrill, phanpy, larvitar,

hoen bölgesi:

tailow, treecko, corphish, torkoal, snorunt, aipom.

sinnoh bölgesi:

starly, turtwig, chimchar, buizel, gligar, gible.

unova bölgesi:

pidove, sewaddle, roggenrola, palpitoad, scraggy, oshawott, tepig, snivy, krokorok.

kalos bölgesi:

froakie, fletchling, goomy, noibat, hawlucha.

alola bölgesi:

rowlet, rockruff, litten, poipole, meltan.

galar bölgesi:

dragonite, gengar, riolu, farfetch'd.

toplam 9 farklı bölgede, toplam 57 farklı tür yakalayabilmiş. hadi bir de 30 adet tauros'u ekleyelim.

57+30= 87 pokemon yapar.


son sezonlarda yine aynı tür pokemon'ları yakaladığı için onları eklemedim listeye, yine yakaladığı ve evrim geçirdiği pokemon'ların, evrim almış formlarını yazmadım, zira zaten halihazırda yakalandığı için ve farklı tür saydığımız için ilk formlarının isimlerini yazdım. lan yakaladığı bazı pokemon'ları da öyle enerji sarf ederek, ne bileyim pokemon savaşı vererek falan yakalamıyor ha, ya pokemon oak hibe ediyor ölmüşlerimin yüzü suyu hürmetine diye, ya da asıl eğitmeninden şiddet gören, onunla savaşmak istemeyen ve daha iyi eğitmen bulana kadar keriz ash'in yanına katılan pokemon'lardan oluşuyor. abi, 24 senede neredeyse 900 küsür farklı türden 57 tane yakalamış diyorum, profesör oak bunu torunu gary ile kıyaslayınca üzülüyor, bozuluyordu. doğru işte lan, adam senden 10 gömlek daha iyi pokemon eğitmeni. 57 lan, 57. ahahahaha.

ash ketchum denen bu basiretsiz, pokemon eğitmeni vasıflarını taşımayan piç 24 senede, 898 adet farklı türdeki pokemonların sadece %7'lik bir kısmını yakalamayı başarmış. oğlum annemin yengesi satı halam, şu pokemon go türkiye'ye resmi olarak geldiğinden beri oynamaya başlamış. kendisi gözlemeci, arada sırada mola verdiği zaman şöyle fazla açılmadan ha, dükkanın önünde dolaşa dolaşa 90 tane farklı türde pokemon yakalamış. pokemon go'da kaç tane farklı tür vardı? 150 mi, satı yengem 150 türün neredeyse %70'ini yakalamış, bu durumda kendisi ash ketchum'dan daha iyi pokemon eğitmenidir. hani bu ash'in parolası ''gotta catch em all' du lan, bu bayağı bayağı ''i'm gonna catch what i can catch.'' ahahahahaha.