Popüler Birçok Şeyi Tiye Alarak Videolar Çeken Azeri Youtuber Yeşil Nasim'in Saykodelik Hikayeleri

Azeri aksanıyla Türkçe konuşarak enteresan videolar çeken Yeşil Nasim her şeyi ti'ye alarak eleştiriyor. Şaka desek değil, gerçek desek o da değil ama çok acayip olduğu kesin.
Popüler Birçok Şeyi Tiye Alarak Videolar Çeken Azeri Youtuber Yeşil Nasim'in Saykodelik Hikayeleri

çok güzel işler yapıyor kendi kanalında. çirkinliği seven bir insan olarak çarpık estetik anlayışına bayılıyorum. ''kötü'' video çekmek zordur. insan bir süre sonra ''yaa aslında bunlar şaka, ben de deli değilim'' demek ister ama ablamız tematik yapısını hiç bozmuyor.

sıradan ''go vegan'' videoları çekse binlercesi arasında kaybolup gidecekti. bu şekilde kalıcı olmuş. bir kişinin bile veganlığı merak etmesini sağlasa başarıua ulaşmış demektir. saygıyla eğiliyorum önünde.


inanılmaz güzel bir çirkinliği var videolarının yaa, inanılmaz yani. beyin yakmak falan gibi abartılı tabirlere gerek yok ama başından kalkamayacağım kadar da ilgi çekici. yalnız o kadar video izlememe rağmen hala parodi mi, yoksa gerçekten böyle mi, çözebilmiş değilim.

çoğu videonun yanına parodi yazmış, birtakım gerçek olamayacak kadar abartılı hareketleri de var. ama her şeyin yanına komik yazması ve giyim tarzının zevksizliği beni ciddi bir şüpheye itti işte. yani bir insanın gardrobunda o kadar çok zevksiz kıyafet varsa sorgulanmalı o kişinin ne derece parodi olduğu. bi egzersiz videosu var mesela (tabii ki de her türk gibi thumbnailde göt gördüğüm an tıkladım), o videoda giydiği parlak leopar desenli bir vücut taytı var. bir insan öyle bir kıyafeti neden alır mesela? sadece bir video için yatırım yaptığını düşünmüyorum ben, çok fazla videosu var çünkü. ya da bir diğerindeki file desenli beyaz şey. aynı şekilde diğer videolarda giydiği 70'li yıllar pavyon perdelerinden yapılma kıyafetler. bunları giyiyor bence bu arkadaş, hiç de rahatsızlık duymuyor.


parodi olduğuna dair şüpheye düştüğüm bir diğer husus ise tüm videoları kendisinin yapmış olması, hepsi tek açıdan, ya da birkaç kamerayla sabit açılardan çekilmiş. bu kadar çok boş zamana sahip olması bence fazlasıyla yalnız olduğu anlamına geliyor. bunu yine enteresan bir kişilik olmasına bağlayabiliriz. ince bir dışlanmışlık var. bu videolar tamamen parodi olsaydı eğer, bir yerde mutlaka insan eli değerdi. yani, bu kadar renkli bir insan kendi başına bu kadar video çekmiş olamazdı.

ben de kendisinin sümer kolçak ayarında bir insan olduğunu düşünüyorum. kendi kendine takılmış resmen, yeri gelmiş kendi enteresan espri anlayışıyla dalga geçmiş bir şeylerle, yeri gelmiş sinir olduğu şeyleri dışa vurmuş, yeri gelmiş canı sıkılmış. bu kadar ünlenmeyi de beklemiyordur sanırım. ne kadarını tutturabildiğim birkaç güne kalmaz ortaya çıkacaktır zaten. bakalım, beklemedeyim.


60'larda velvet underground'ın yaptığı bilinçsel şoklamaların benzerlerini yapabilen bi yaratık. aşmış bi yaratık, evet.

cinsellik, kozmetik, müzik vb. popüler şeyleri çok güzel ti'ye alıyor. estetik algılara bi reset atıyor, afallatıyor.

kendisi tam anlamıyla punk kültürünü günümüze taşımış. tiksindiriyor, mide bulandırıyor, buna rağmen kendine çekiyor meraklı bünyeleri.

bu da youtube kanalı.