Ricky Gervais'in 77. Altın Küre Ödülleri'ndeki Olay Yaratan Konuşması

77. Altın Küre Ödülleri (Golden Globes) sahiplerini buldu. Sunucu Ricky Gervais'in sazı eline aldığı anlar gecenin en çok konuşulan olayı oldu. İşte o konuşmanın satır başlarının Türkçe çevirisi ve merak edenler için tamamının videosu.
Ricky Gervais'in 77. Altın Küre Ödülleri'ndeki Olay Yaratan Konuşması

Türkçe altyazılı olarak burada izleyebilirsiniz.

Konuşmanın satır başlarının Türkçe çevirisi

“şu an salonda dünyanın en önemli tv ve film yapımcılarından bazıları bulunuyor, hepsi de birbirinden farklı geçmişlere sahip. fakat bir ortak noktaları var: hepsi ronan farrow’dan ölesiye korkuyorlar. peşinizde, haberiniz olsun. hazır siz sapıklardan bahsetmişken, bu sene pedofili konulu filmlerin senesiydi: surviving r kelly, leaving neverland... the two popes.”

...

“herkes netflix izliyor artık. bu tören şöyle olmalıydı aslında: 'netflix, tüm ödülleri siz kazandınız, iyi geceler.' onun yerine üç saat sakız gibi uzatıyoruz! bunu izleyeceğinize after life’in tamamını bir oturuşta izleyebilirdiniz.

after life, karısı kanserden ölünce intihar etmek isteyen bir adamı anlatıyor ve yine de bu törenden daha eğlenceli. spoiler veriyorum: 2. sezon yakında geliyor, yani adam intihar etmiyor haliyle... jeffrey epstein’ın etmediği gibi. kesin sesinizi, arkadaşınız olduğunu biliyorum ama bu umrumda değil. buraya kendi uçağınızla gelmek zorunda kaldınız, değil mi?"

...

apple the morning show’la tv dünyasına hızlı bir giriş yaptı. dizi, itibarın ve her zaman doğru olanı yapmanın önemini konu alıyor ve dizinin yapımcısı çin’de rezalet çalışma şartları olan işyerlerinin sahibi bir şirket. farkındalığınızın olduğunu iddia ediyorsunuz ama iş yaptığınız şirketler... inanılır gibi değil. apple, amazon, disney. ışid bir online yayın platformu kursaydı hemen menajerinizi arardınız, değil mi?

o yüzden, eğer bugün bir ödül kazanırsanız, bu sahneyi politik bir konuşma yapmak için kullanmayın sakın. insanlara öğüt verecek bir konuma zerre kadar sahip değilsiniz. gerçek dünyadan tamamen bihabersiniz. birçoğunuzun greta thunberg kadar tahsili yok.

olur da kazanırsanız, gelip küçük ödülünüzü alın, menajerinize ve tanrınıza teşekkür edin ve siktir olup gidin.”

ricky gervais, 77. altın küre ödülleri, 2020