Riskli Bir Tercih Olan Kırmızı Rujdan En Doğru Sonucu Almak İçin Bilinmesi Gerekenler

Sözlük yazarı "sansli on uc"ten bu riskli konuda sizi iddialı ve hoş bir görüntüye kavuşturmak için bazı tavsiyeler var.
Riskli Bir Tercih Olan Kırmızı Rujdan En Doğru Sonucu Almak İçin Bilinmesi Gerekenler
iStock


kırmızı ruj, sadece beyaz tenlilere değil, her kadına yakışabilecek rujdur. önemli olan cilt alt tonuna göre ruj seçmektir.

bazen bir esmerde kıpkırmızı bir ruj görüp, çok yakışmış derken, bir sarışında görüp benzini soluk göstermiş dememizin sebebi, esmer kadının cilt tonuna göre ruj seçmesidir.

temel olarak ayırırsak pembe/soğuk, sarı/sıcak ve nötr olmak üzere 3 cilt alt tonu var. dolayısıyla kırmızı rujları da 3' e ayırabiliriz.


sıcak, turuncu alt tonlu rujlar

içinde turunculuk barından canlı, ateş kırmızısı rujlardır, sarı alt tonlulara yakışır. bobbi brown atomic orange, nars red square, calvin klein - venus.

soğuk, mavi alt tonlu rujlar

hem sarı hem pembe alt tonlulara yakışır, dişleri olduğundan daha beyaz gösterir. fresh bir görüntü verir. mac- russian red, marc jacobs oh miley.

nötr kırmızı rujlar

adından anlaşılacağı üzere herkese olur. mac-ruby woo, chanel passion. nötr tenlilere de olur, ama aslında nötr tenlilere hepsi olur, kıskanmıyoruz tabi ki, sürünüz efenim hepsini siz sürünüz...

esmerlerden özel ricam, siz böyle derin, kopkoyu olanları özenle seçip onları sürünüz, sizi de kıskanmıyoruz efenim... mac-diva.


hala bu entry'i okumaya devam ediyorsanız, son olarak eklemek istediğim bir şey daha var; biliyorum ki hiçbirimizin zerre kusuru yok, mis gibi ciltlere sahibiz ve bir o kadar da güzeliz ama kırmızı ruj sürerken en önemli nokta, cilt kusurlarının tamamen kapanmış olmasıdır. özellikle dudak çevresinin pürüzsüz ve aydınlanmış olması önemli. buna dikkat etmek lazım... bol bol maskarayı da kirpiklere sürüyoruz, unutmuyoruz. takma kirpik de takabilirsiniz, tercihen dramatik etkili olanlarından...

hadi bakalım, sürelim güzelleşelim. öpüyorum.