Rock Grubu Van Halen'in Konser Sözleşmesindeki Dahiyane Talebi: Kahverengi M&M's

Ünlü rock grubu Van Halen, konser sözleşmelerine, kuliste M&M's çikolata istediklerine dair bir madde ekletiyorlar ama yanına düşülen şöyle bir uyarı notuyla: "kesinlikle kahverengi olanlardan değil!''
Rock Grubu Van Halen'in Konser Sözleşmesindeki Dahiyane Talebi: Kahverengi M&M's

kahverengi m&m's prensibi ya da kahverengi m&m's testi, ünlü rock müzik grubu van halen tarafından konser organizasyonunun önemli eksiklerini ilk anda tespit etmek için buldukları bir çözümdür. küçük detayların, büyük sorunları keşfetmeye nasıl yardımcı olacağına ilişkindir.


işleyişi şu şekilde: van halen, konser için sözleşme yaparken diğer tüm maddelerin arasına bir de sahne arkasındaki özel odalarına m&m's çikolata istediklerine dair madde yazarlar. yalnız maddeye göre kesinlikle kahverengi m&m's olmayacaktır. bu madde karşılanmadığı takdirde sözleşme feshedilir ve van halen konsere çıkmaz. 


ilk bakışta anlamlandırması zor olan bu test; aslında kontrolü daha zor olan ses düzeni, ışık ekipmanları, sahne kurulumu, lojistik konular ve emniyet unsurları gibi önemli maddelerin yerine getirilip getirilmediğine bakmadan önce hızlı bir şekilde organizatörlerin sözleşme detaylarını okuyup, dikkate alıp almadığını anlamak için geliştirilmiş bir yöntemdir.


buna benzer maddeler yapılmasını talep ettiğiniz işlerin kontrol listelerine dahil edilip, ilk olarak denetlenerek günlük hayatta da başlangıç kalite kontrol testleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

kaynakeffectiviology.com