Rock ve Metalle Dolu, İzleyenin Kulaklarının Pasını Silecek Müzik Filmleri

En iyi müzik filmleri hangileridir? Metal müzik filmleri peki? Sinemasal açıdan belki muhteşem olmasa da, içerdiği müzik kalitesiyle kulağınızın pasını silecek bazı filmler, buyrun.
Rock ve Metalle Dolu, İzleyenin Kulaklarının Pasını Silecek Müzik Filmleri

metal ve rock müzik severlerin izlemesi gereken bir listemiz var. her birinde ayrı bir keyif alınacak, metal ve rock müzik içerikleri ile kulaklara şölen yaşatacak filmler. imdb puanına göre listelenmiştir:

this is spinal tap - 1984

imdb : 7.9
yönetmen: rob reiner
yazarlar: christopher guestmichael, mckeanharry shearer
oyuncular: rob reiner, christopher guest, michael mckean

şimdiye kadar yapılmış en komik filmlerden biri olmakla birlikte “this is spinal tap” birçok şey hakkındadır, en önemlisi de film rock müzik dünyasına nefis bir yolculuktur.

ingiltere'nin en gürültülü gruplarından biri olan spinal tap, filmin yönetmeni marty dibergi'nin kaderini belirleyecek bir turneyi anlatmaktadır. spinal tap adlı ingiliz trash metal grubu, 1980'li yılların başlarında amerika'ya yeniden turneye çıkmaya karar verirler. turnenin organizatörü ise bir film yapımcısı olan marti debergi'dir. debergi bu özel durumdan yararlanarak grubun bir belgeselini çekmenin planlarını yapmaktadır.

sound of metal - (metalin sesi - 2019)

imdb: 7.7
yönetmen: darius marder, abraham marder, derek cianfrance
yazar: darius marder
oyuncular: riz ahmed, olivia cooke, lauren ridloff

bir heavy metal davulcusunun, işitme duyusunu kaybeder ve hayatı serbest düşüşe geçer. buna göre artık hayatına bir yön vermek zorundadır.

metallica through the never - 2013

imdb: 7.1
yönetmen: nimrod antal
yazarlar : nimrod antal, james hetfield
oyuncular: dane dehaan, james hetfield, lars ulrich

hem konser hem de film tadında bir şeyler izlemek isteyenler için mükemmel bir yapım. metallica'nın genç bir roadie'si olan trip, grubun gösterisi sırasında acil bir göreve gönderilir. ancak basit bir görev gibi görünen şey, gerçeküstü bir maceraya dönüşüyor.

málmhaus (metalhead - 2013)

imdb : 7.0
yönetmen: ragnar bragason
yazar: ragnar bragason
oyuncular: ingvar sigursson, thorbjörg helga dyrfjörd, sveinn ólafur gunnarsson

bir kız, erkek kardeşini alıkoyan hayat ile kendi başına bir şeyler yapamamak arasında kalmıştır. kederinde, black metal'in karanlık müziğinde teselli bulur ve bir rock yıldızı olma hayalini kurar. filmde ruhunu metal müzik tanrılarına satan helga’nın bu süreçte neler yaşadığı, aile ilişkileri ve metal müziğin kalbine olan maceralı yolculuğu anlatılmaktadır.

hesher - 2010

imdb: 6.9
yönetmen: spencer susser
yazarlar: spencer susser,david michôdbrian, charles frank
oyuncular: joseph gordon-levitt, devin brochu, natalie portman

bu film de metal müzik hayranlarının mutlaka izlemesi gereken metal müzik konulu filmlerin başında gelmektedir. annesini kaybeden küçük bir çocuğun, babasıyla ve çevresindeki dünyayla bağını kaybetmesini ve bir süre sonra hayatını daha da kaotik hale getirmeyi başaran hesher ile tanışmasını konu alıyor film.

metal lords - 2022

imdb: 6.7
yönetmen: peter sollett
yazar: d.b. weiss
oyuncular: jaeden martell, adrian greensmith, isis hainsworth

filmde, liseli iki arkadaş, battle of the bands için bir çellistle birlikte bir heavy metal grubu kurmaya çalışırken yaşadıkları anlatılır.

lords of chaos (2018)

imdb: 6.6
yönetmen : jonas åkerlund
yazarlar: michael moynihan, jonas åkerlund
oyuncular: rory culkin, emory cohen, jack kilmer

1990'ların başında bir gencin norveçli black metal'i oslo'da başlatma arayışı çok şiddetli bir sonuçla sonuçlanır.

evil dead - (kötü ruh - 2013)

imdb : 6.5
yönetmen: fede alvarez
yaarlar: fede alvarez, rodolfo sayagues
oyuncular: jane levy, shiloh fernandez, lou taylor pucci

film, metal müziğin beslendiği her şeyi bünyesinde barındırıyor; yararsızlık, izolasyon, okült, vahşilik ve içsel karanlık gibi.

beş arkadaş, bir ölüler kitabı'nın keşfinin onları yakındaki ormanda yaşayan iblisleri farkında olmadan toplamaya götürdüğü uzak bir kulübeye gider.

deathgasm - 2015

imdb: 6.3
yönetmen: jason lei howden
oyuncular: milo cawthorne, james blake, kimberley crossman

metal müzik severler için mutlaka izlenilmesi gereken heavy metal filmlerinden biri. iki genç erkek, sıradan hayatlarından kaçmaya çalışırken farkında olmadan kara büyüye dalan the blind one olarak bilinen eski bir şeytani varlığı çağırır.

airheads - 1994

imdb : 6.1
yönetmen: michael lehmann
yazar: rich wilkes
oyuncular: brendan fraser, steve buscemi, adam sandler

sizi 90’lı yılların rock atmosferine taşıyacak en iyi filmlerden biridir. filmde, üç arkadaşın birlikte kurduğu rock grubu the lone rangers’ın adını duyurmak ve şöhreti yakalamak için oyuncak silahlarla bir radyo istasyonunu rehin alması konu ediniliyor.