Rusya'nın Ünlü Sunucusu Nastya Ivleeva'nın Düzenlediği Partinin Komedi Filmi Gibi Sonuçları

20-21 Aralık 2023'teki bu çılgın partiden sonra Rusya sosyetesinde sular durulmadı desek yeridir.
Rusya'nın Ünlü Sunucusu Nastya Ivleeva'nın Düzenlediği Partinin Komedi Filmi Gibi Sonuçları

rusya... sosyetesi ve magazin olayları en az türkiye kadar eğlenceli olan ülke. birkaç ay önce nastya ivleeva adında bir sunucunun düzenlediği parti yüzünden az daha ülkenin en ünlü şarkıcı türkücü tayfası g*tü kaybediyordu.

bu hatun orel i reshka yani yazı tura adında bir programda sunuculuk yapıyordu. bir ara acun'un da denediği fakat türkiye'de tutmayan bir tür gezi programıydı.


türkiye bölümünü şuraya bırakayım


sonrasında bu hatun roket hızıyla meşhur oldu

allahı var güzel hatun. üstüne girişken ve ben en azından şu olaya kadar zeki olduğunu düşünüyordum. programı beraber sunduğu ukraynalı arkadaşı anton ptushkin savaşın başlamasıyla birlikte rusya'dan ban yediği vakit pek ses etmemişti lakin öyle savaş yanlısı gibi de değildi. bizim tatlı su solcuları gibi ne şiş yansın ne kebap usülü takılıyordu.

neyse bu hatuna da hızlı giden atın boku seyrek düşer deyimi nasip oldu. savaşın hala devam ettiği, rusya'nın hayvan gibi asker kaybettiği bir dönemde çıkıp "almost naked" adında bir parti düzenledi. partiye katılmak için tam dal daşak olmadığınız ama bir şekülde cıbıl gözüktüğünüz saçma sapan kıyafetler giymeniz gerekiyordu.


nasıl bir parti olduğunu anlamak için şunu izleyebilirsiniz


herkesin ayakkabısız olduğu, bir çoğunun üstü çıplak, kadınların transparan giyindiği bir parti düşünün. partide servis elemanı yok, servis yok, kendi uyuşturucunuzu kendiniz alıyorsunuz. tabi ki limitsiz alkol var. davetlilerin hepsi de rusya'nın ünlü simaları. bizim gacı da normalde evli barklı insan ama kocası inceden kavat. hatun yarı çıplak, g*tünde 250 bin dolarlık mücevher olan kostümüyle dalıyor ortamlara. aralarında rusya'nın serdar ortaç'ı diyebileceğimiz dima bilan, prime dönemindeki kuşum aydın tadında phillipp kirkorov bir de rusların keko rapçisi olarak vacio var.

bu parti videoları yayınlanınca cephedeki dalyarak rus askerleri de sanki vatan müdafaa ediyorlarmış gibi "çok rahatsız olduk" videosu çekiyorlar. biz burada drone kıyması olurken siz nasıl parti verirsiniz tadında oksimoron açıklamalar yapıyorlar. z destekçisi halk ve parlamento tabi ki tetikleniyor. oligarkın da canına minnet, alın kellerini diyor. alayının bütün programları, konserleri, sponsorlukları, albümleri, filmleri vb. iptal ediliyor. yeni iş de verilmiyor.

dima bilan aniden savaşta olduklarını hatırlıyor

donetsk taraftaki gazilere yardım paketleri götürmeye, cephedeki askerleri ziyaret etmeye başlıyor.


kirkorov da kankisi gibi anında cephedeki askerlere moral konseri vermeye, askerlere hediyeler yağdırmaya başlıyor

duygusal anlar yaşanıyor. iki damla göz yaşı pıt pıt akıyor.


en komiği de parti de sadece s*kine taktığı çorapla gezen vacio... kamil asker kaçacağı çıkıyor. üstüne yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanıyor. az kalsın ön cephede ukrayna'ya göndereceklerken nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde yırtıyor. konunun lgbt destekçisi olmasıyla bir ilgisi var da sanki cephede hiç gay asker yokmuş, biz onca videoda birbirinin ardını döven rus asker görmemişiz gibi idari cezayla yırtıyor. bundan sonra biraz zor çıkar o ülkeden. kariyeri de teknik olarak bitti.

parti organizatörü ablamız ise gerçek bir yılan olduğu için yırtacak gibi duruyor

partideki herkes ağlayarak askerlerden özür diledikleri videolar çektiler ki bu bütün eski sscb ülkelerinde adet haline geldi. atıyorum yakutistan'da yerlileri mi aşağıladınız? polis döve döve video çektiriyor. aynısı neredeyse bütün post sovyet ülkelerde oluyor. mesela keko repçinin karakol videosu. partiye katılan valya karnaval, shaman gibi daha az tanınır olanların da akıbeti aynı oldu. hepsi seçimlerde reyisi cumhurları vladimir putin beye rey attılar.

bu hatun ise öncesinde barış marış takılan, savaş karşıtlığı yapan bir tipti. devlet kanalına verdiği son röportajda; saygı değer halkım, putin bey, sayın cımırbaşkanım demekten dili damağı kurudu. seçimlerde putin'e oy atarken poz vermeler, askerlere selam göndermeler, ağlamaklı röportajlar derken imajı biraz kurtardı devlet nazarında:


komik ama bazen türkiye'de s*kim sokum terör örgütü yandaşlığı yapanları, anti-militarizm ayağına orduyu boklayan sanat sepet tayfayı inzibatlarla yakalayıp zorunlu askerliğe alsalar diyorum. cepheye gitmelerine lüzum yok, biraz jandarma köteği görseler, bir kaç ay o kadar övdükleri terör destekçisi köylülerle takılsalar yeter diyorum.


ek bilgi

rusya'nın savaş sonrası halini bilmeyen çok insan var. olay bizim darbe dönemlerine dönüştü. tv'e çıkması yasaklı şarkıcılar var. mabadı yiyen ve muhalif kalabilen çok az sanatçı var, onlar da yurt dışına taşındılar. bir de böyle skandallar yüzünden ban yiyenler var. o yüzden geçen sene yılbaşı programlarında tv kanalları bit pazarına nur yağdırdı. nerede kuytu köşede kalmış adamları bulup çıkardılar ekrana. en son gorbaçov parti sekreteriyken tv görmüş adamlar çıktı öyle düşünün.