Sabahın Köründe Kedisi Tarafından Uyandırılanların Anlayabileceği Şeyler

Sabahın Köründe Kedisi Tarafından Uyandırılanların Anlayabileceği Şeyler
iStock.com

(bkz: yalarsaat)

sabahın üç buçuğunda karnı acıktığı için ev halkının uyanmasını bekleme nezaketine katlanamayan kedidir. kalk bana ıslak mama ver s...rim senin uykunu, önce bana hizmet edeceksin. ıslak mamamı ver, ıslak mamamı yedikten 15 dakika sonra da kakamı yapacağım gel hemen b..mu at, sonra ne halt edeceksen et tavrı var bi de. olsun canı sağolsun benim kızımın. ama bunlar hep aynı model. yapacak bişi yok.

insomniac kedi. ayrıca evimdeki iki kediden biridir.

sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ben kalktım sen de kalk diye suratımı yalar, olmadı yüzüme basar, saçımı yer, parmaklarımı dişler. uykum bölündüğünde kucaklanır öpücük manyağı yapılır, kulaktan ısırılır ve odanın dışına götürülüp kapı kapanır. sabah sabah napıyonuz siz ya bakışlı diğer kediye sarılıp uykuya devam edilir.

kızım maman var, suyun var. canın sıkıldıysa kardeşini uyandır onunla oyna. daha karga bokunu yemeden benimle işin ne ya.

ölü taklidi yapmanız durumunda göz kapaklarınızdan dürten ve "yemem olm ben bu numaraları" dercesine tepenizde azrail gibi bekleyen de işte bu göt kedidir aynı zamanda.

iStock.com

çalar saat gibi olabilir, dakika şaşmaz. her sabah kalkış saatim 6:20. zaten kuş gibi erken yatıp erken kalkmayı seven biriyim ama bazen zor gelmiyor da değil. olsun, sıcacık bir mırlama seansı için her şeye değer.

benimkinin her sabah saat 5.00 sularinda guruldaya guruldaya yuzumu yalayarak ve biyiklariyla kasindirarak yaptigidir. kedi guruldamasi o saatte uçak motoru sesi gibi geliyor. bazen guruldarken herhalde heyecandan nefesinin duzeni falan bozuluyor afhfsh. sapikca bir zevk aldigini dusunuyorum.

gece saat başı uyandıran versiyonu var bir de bunun! bütün akşam uyur uyur gizli bir yerlerde sonra da gece kudurur evde naci efendi. hele bir koşması var sanki evde at besliyoruz kedi değil, koşarak salona gider sonra yatak odasına gelir pattadanak yatağa atlar, sonra sesli ışıklı oyuncağını getirir; delirir kapının dışına yollarım bu sefer de içeri girene kadar miyavlar! delirtir falan ama sabah iş için 10 dakika erken uyanıyorum eşek kuzuyu mıncırmak için biraz, uyandırsın o dert değil.

iStock.com

kedim de ayni boku yerdi lise yillarinda. her sabah alarmdan bes dk once uyandirir ve erteleme secenegi olmadan yataktan kalkana kadar huzursuz ederdi. sonra da kendisi yatardi yatagima.

yatılan odadaki perdeleri açacak kadar ileri gidebilen manyaktır.

evdekiler gider gitmez odama koşup "miyaaaaauv" diye çığlık atmanın ve burnumun dibine girerek gözlerini kocaman açmak suretiyle ödümü koparmanın yeterli olmadığı kanaatine varmış olmalı.

aynı zamanda, o gün hiçbir işi olmayan bir insanı sabahın köründe uyandırma yetisine sahip olan ve buna rağmen kendisine hiç kızılamayan yegâne varlıktır.

iStock.com

en güzel uyandırılma şekillerinden biridir. bazen masaj yaparak, bazen öperek, bazen de ısırarak uyandırırlar.