Sahibinden'de Dantel Sevmeyen Bünyelere Kalp Krizi Geçirtecek Satılık Ev

Gün geçmiyor ki sahibinden.com'da karşımıza yeni bir ibretlik ev daha çıkmasın. İşte dantel sevenlerin yeni favorisi olacak aşırı dantelli ev ilanı.

23 Temmuz'da sahibinden.com'a konan bir satılık ev ilanının fotoğrafları, görenlerin dantel fobisini coşturdu. İşte fotoğraflar:


fotoğraftan anlaşıldığı üzere ev, oscar ödüllü oyuncu-emlakçı yalçın erdek isimli star tarafından satışa sunulmuştur

o evde yaşayanları çok iyi anlıyorum

kulakları çınlasın, annem de böyle her eşyaya dantel örerdi. bir gün bi baktım yine elinde şiş bir şeyler örüyor. bana dedi ki mutfaktan oklavayı getirsene. anlamadım tabi. gittim aldım geldim. haşırt diye ördüğü şeye oklavayı geçirdi. tövbeler olsun, şok oldum, kız bu ne? dedim "yea oklava tozlanıyor, böyle daha iyi oldu bak" dedi. prezervatif takılmış penis gibi sallıyor oklavayı. "nasıl? iyi olmadı mı?" diyo.

valla anne sen iyice aştın yemin ederim deyip söylene söylene gittim. ama aşmamış. iki hafta sonra duvarda dedemin siyah beyaz resmi vardı ona da küçük bi dantel örmüş. görünce yuh dedim adamın alnı saçı falan gözükmüyor bu ne ya dedim. "aman zaten deden kel, böyle daha yakışıklı oldu, püskülü bile var dantelin bak" dedi. kalkmış bir de püskülünü düzeltiyor.

sinirden gülerek çıktım. yani bu dantel örme işi falan temizlik takıntısı gibi bir şey abi, gözler bozulmaya başlasa bile iki ters bi düz, haroşe falan devam ediyorlar, durmuyorlar.

şaka olsun diye ayakkabılığa da örsene çok şık olur demiştim. aynı gün dudaklarını ısıra ısıra ayakkabılık icin de örmeye başladı. kız şaka yaptım bırak şunu dedim. yok yok harika fikir bu, koyu renk yapıyorum tozu belli etmez dedi. kalktım yanağını ısırdım lan. nasıl da hırslılar tatlım benim ya.

evet, her yer dantelle kaplı ama bence fotoğraflar yeni değil

çeyiz serme denen bir adet vardır, yeni evlenecek çiftin eşyası yerleştirilir ve çeyizi herkesin görebileceği şekilde serilir. dantelli havlular, masa örtüsü, tabak bardak çeyiz olarak gelen ne varsa evin muhtelif yerlerine herkesin evi gezerken görülebileceği şekilde serilir. bu fotoğraf da muhtemelen bu çeyiz serme denen adeti yerine getirirken çekilmiş. mutfak tezgahına bakarsanız üzeri eşyalarla dolu zaten. biraz fazla abartmışlar, katılıyorum bu konuda. şöyle de bir olay var, kimse el emeğini kapı girişine paspas diye sermez. besbelli çeyiz sermişler.

ekşi sözlük'ten eğlenceli yorumlar da şöyle

burhan altıntop bir dizi karakteri değil yaşayan biriymiş bunu anladık.

meğer cehennem böyleymiş, temizlikçisin ve bu evde her gün toz almak zorundasın.

kitsch nedir, ne işe yarar sorusunun yanıtı olan ev. o mutfakta yemek yiyen kör olur. evde kedi ya da bebek olsa başı döner. vertigo hastaları kusar. fotoğraflara bakarken benim başım döndü mesela. yine de bize nedir? insanlar mutluysa bize ne?!

sahibinden'de satılmak yerine bir sanat galerisine satılıp orada tekrar inşa edilip sergilenmesi gereken bir eser.

imkân olsa ev sahibi kadın apartmana da koca bir dantel örüp üstüne geçirirdi.

boğuldum yahu. resmen evde hiçbir şey yapmadan otur, sadece etrafa bakarak yorulursun. bu ne karmaşadır yarabbi. beynim görüntüleri render edip nesneleri tanımaya çalışırken ısındı bildiğin.

ekleme: istenen 500 bin liranın yarısı eminim dantel masrafıdır.

kaynak: ilanın orijinal sayfası