Seks Skandalı Nedeniyle Tutuklanan K-Pop Yıldızı: Jung Joon-young

Güney Kore'de 2015- 2016 yılları arasında birlikte olduğu en az 10 kadını ilişki esnasında haberleri olmadan videoya çeken ve bu görüntüleri bir mesajlaşma uygulamasında paylaşan şarkıcı Jung Joon-young tutuklandı.
Seks Skandalı Nedeniyle Tutuklanan K-Pop Yıldızı: Jung Joon-young

jung joon-young, güney kore’nin ünlü pop yıldızı ve “variety show” larının sevilen üyelerinden bir idi. “idi” diyorum çünkü artık tüm kariyeri yere çakıldı. sevenleri şokta. kadınlarla olan cinsel ilişkilerini kayda alıp chat odalarında arkadaşlarıyla paylaşmış ve "kakaotalk" konuşmalarında ağza alınamayacak içerikler varmış. bütün suçlamaları kabul etmiş bu arkadaş ve eğlence sektöründe göründüğü tüm programlardan çekildiğini açıklamış.


tüm bunlardan sonra kendin ayrılmasan barındırırlar mıydı seni sektörde? neden olmasın, artık dünyaca alzheimer olmadık mı zaten. suçu affetmiyor, unutuyoruz, ortada suç kalmıyor. bu bazı ünlü tayfasının doyumsuzluğunu anlamakta zorluk çekiyorum. bu çocuk mesela; dünya çapında şöhretin, paran, çevren ve sahip olduğun tüm imkanlarla hayatını konfor içinde sürdürebilecek herşeye sahipsin, bu hayatı o kadar mı sıkıcı buluyorsun ki kendince daha renkli hale getireceğini düşünerek kadınları kandırıp seks videolarını arkadaşlarınla olan chat odalarında paylaşıyorsun? ya da belki de ona göre hayat demek bu! istediğine istediği zararı verebileceğini düşünerek ve bundan zerre rahatsızlık duymadan yaşamak! ki bu çocuk da yazdığı özür mektubunda tüm bunları yaparken suçluluk hissetmediğini söylüyor. hayatını kararttığı kadınlardan ve onu sevenlerden özür diliyor mektubunda ama gerçekten hislerin bu mu ki? yayınlanan chat odalarındaki konuşmalar ileride yakalandığında suçluluk duygusuyla kıvranacak bir adamın sözleri gibi gelmiyor kulağa. çünkü adamın hayat tarzı bu belli ki. biz kadınların varoluş nedenini erkekleri doyurmak olarak gördüğü aşikar. kadınların hislerini, kalplerini, ruh sağlıklarını düşünmeksizin ilişki anlarını kayda alıp chat odalarında paylaşmak nedir yahu? 


koreli arkadaşım çokça, güzel kore şarkıları gönderir bana dinlemem için. bu çocuğun canlı performanslarından birini dinlemiştim, çok da güzeldi be! tam da bu noktada farklı bir tartışma içeriği dönüyor aklımda ama mevzu uzar, burada bitirelim. korkunç bir süreçten geçen kadınlara ayrı üzüldüm, bu çocuğun kendini düşürdüğü duruma ayrı üzüldüm. evet bu çocuğa da üzüldüm çünkü o da bir kayıp. kadınlara yaşattığın acıların gram umrunda olmadığı bu yaşam tarzına seni iten şey ne? cezası neyse çeksin, allah ıslah etsin, başka ne denir?


beyimizin özür mektubu

“size utanç ve suçluluk duygusuyla yazıyorum.

ben jung joon young. 12 mart’ta kore’ye döndükten sonra bu durumun ciddiyetini bir kez daha fark ettim. çok geç olmasına rağmen, bu mektupla bana ilgisini gösteren ve ikinci şansı veren herkesten özür diliyorum.

hakkımda söylenenlerle ilgili olarak, tüm suçlarımı kabul ediyorum. kadınları rızası olmadan videoya çektim ve bir sosyal medya sohbet odasında paylaştım ve bunu yaparken de suçluluk duygusu hissetmedim.

bir halk figürü olarak, eleştiriye layık etik olmayan bir eylem ve düşüncesiz bir davranıştı.

her şeyden öte, olay ortaya çıktıkça bu çirkin gerçeği öğrenen videolarda görünen kadınlardan ve hayal kırıklıklarını, şaşkınlıklarını zaptedemeyen olayla ilgili kızgın olan insanlardan diz çöküp özür diliyorum.

göründüğüm tüm programlardan çekiliyorum ve eğlence sektöründeki tüm faaliyetleri askıya alacağım. şimdi tüm faaliyetlerimi kendimi yansıtmayan bir kamu figürü olarak belirleyeceğim ve hayatımın geri kalanını suçlarla ilgili ahlaksız ve yasadışı eylemlerime yansıtacağım.

herkesten daha fazla, eylemlerim nedeniyle büyük ıstırap çeken kadınlardan, hayal kırıklığından çok daha fazla öfke duyması gereken birçok insandan ve beni halk figürü yapıp sevgi gösteren birçok insandan özür dilerim.

14 mart sabahı başlayacak olan soruşturmalarda hiçbir yalan söyleme olmadan içtenlikle yer alacağım ve eylemlerimin cezasını kabul edeceğim.

bir kez daha derinden özür dilerim. üzgünüm."

konuyla ilgili detay içeren haberler

1. “telefonunda 200.000 mesaj var.”

2. yine kendisi gibi g.kore idollerinden biri olan arkadaşıyla yaptığı yazışmayı içeren haber

3. haberler patlak verdiğinde abd’den kore’ye döndüğünde havaalanında gazeteci ordusuyla burun buruna geldiği anlar:


ekleme: bu da şarkı performanslarından biri

videonun altında yazan bir yorum her şeyi özetliyor aslında: "nice voice, nice visual, nice song but still a bad guy."


Dünyayı Kasıp Kavuran, Güney Kore Kökenli Müzik Türü: K-Pop Nedir?

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi