Selda Bağcan'ın Aşırı Derecede Alçak Gönüllülük İçeren BBC Türkçe Röportajı

Selda Bağcan, bu videosuyla kendini överken bile sempatik olabilen tek insan olduğunu kanıtlamış adeta.

bağcan'ın bbc’ye verdiği röportaj gayet eğlenceli ve hoşuma gitti. “bu ihtiras ne zaman bitecek?”

popüler kültüre hizmet etmiyor ki sözlükçüler şişirsin. selda bağcan festival insanı, sahne insanı. sesi ve yorumu da gerçekten özgün ve güçlü. sevilir sevilmez bu ayrı konu; ama selda bağcan’ın ekşi sayesinde şişirildiğini iddia etmek hadsizlik ey dangoz troller.

bbc röportajını izledim, kendisine hayrandım daha da sempatim arttı, söylediklerinin hepsi doğru, benzersiz bir sesi var, küçük yaşta ünlü oldu yayıldı, ne diyecek bu sese sırf mütevazi görünmek için sıradan mı diyecek, asıl o zaman sahte bir durum olurdu ve çiğ kalırdı.

hatta kendisi söylememiş ama ben söyleyeyim son 100 yılda türkiye'den çıkan en iyi kadın seslerden biri.

yabancıların severek dinlediği, yurtdışında tanınan neredeyse tek has türk (alman kırması olmayan) şarkıcı.

bence bu ego az bile, severek dinliyoruz.

kusura bakmasın ama, hiçbir saygın sanatçının yapmayacağı bir açıklama bu. oldukça çiğ durmuş. üstelik çok gerçekçi de değil.

röportajı dinleyen herhangi bir kişi, selda bağcan'ın dünya çapında ünlü bir isim olduğunu zannedebilir. halbuki bağcan bu sözlerini hemen ertesi günkü londra konseri görüntülerinde adeta kendi tekzip etmiş. salon iksv'den küçük bir yerde konser veriyor, röportaja gelen eleştirilere yönelik açıklamasını türkçe yapıyor ve salon alkış kıyamet. demek ki içeride pek fazla ingiliz yok. hani dünya çapında takip ediliyordu?..

seldan bağcan, kendi küçük ama bağlılıkla onu dinleyen bir hayran kitlesi olan, kariyerinin belli bir döneminde iyi işler yapmış, saygı duyulacak bir isimdir. hepsi bu.

ne demişler,

selda bağcan dinlemiyorsanız çok şey kaybetmişsinizdir,
dinliyorsanız zaten kaybetmişsinizdir.

(bkz: tüyler diken)

Selda Bağcan, bu röportaj sonrası gelen "kendini abartıyor" benzeri eleştirilere 18 Şubat Londra konserinde sahneden cevap verdi.


BBC Türkçe röportajının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz

Bu içerik de ilginizi çekebilir