Serdar Ortaç'ın, Sibel Can'ın Kariyerine Hayat Suyu Veren Dokunuşu

Sibel Can'ın kariyeri hakkında kısa ama ilginç bir anekdot.
Serdar Ortaç'ın, Sibel Can'ın Kariyerine Hayat Suyu Veren Dokunuşu


sibel can ile ilgili şöyle tuhaf bir durum var

1987-1994 arasında orhan gencebay'ın kanatları altında 7 albüm yapmış. her albümde orhan ona bir iki parça vermiş. bütün bu albümler orhan'ın müzik firması kervan plak'tan çıkmış. o dönem piyasada tutunabilmiş, belirli ölçüde beğenilmiş. biraz da güzelliği sayesinde popüler olabilmiş.


1987 yılında kervan plak'tan ilk albümü olan günah bize'yi çıkartan sibel can bu albümde orhan gencebay'ın büyük desteğini gördü. albüm kısa zamanda satış rekorları kırdı. 1988 yılında maksim gazinosu'nda şarkı söyleyerek sahne almaya başladı. bu ilk dönem albümlerinde yapımcısı orhan gencebay olmuş.

Fotoğraf: Pera Mezat

ama tam olarak star olması 1997'de orhan'ı bırakıp serdar ortaç'la çalışmaya başlaması sayesinde olmuş. padişah adlı şarkıyla da bir uçmuş tam uçmuş.

o dönem neredeyse her yıl bir albüm çıkaran sibel can, 1995 yılında raks müzik'e transfer oldu. 1997 yılında çıkardığı bu devirde isimli dokuzuncu stüdyo albümünde sanatçı çıkış şarkısı olarak sözlerini serdar ortaç'ın yazdığı padişah isimli şarkıyı seçmiş.
Ortaç, albümdeki Padişah ve Kanasın şarkılarının söz ve müziğini yazmıştı.

birkaç albüm boyunca da serdar ortaç şarkıları sayesinde milyon satmış. sonra starlığı oturunca sezen aksu, nazan öncel, tarkan, kenan doğulu vs de el vermiş.

tuhaf olan şu ki orhan gencebay gibi bir müzik dahisinin elinde 7 senede star olmayı başaramayan sibel can, serdar ortaç gibi bir müzik tüccarının elinde memleketin bir numaralı kadın şarkıcısı olmuş. serdar ortaç bu kadının imajını nasıl oturtacağını doğru görebilmiş demek ki. ilginç.

Tarkan'ın Come Closer Albümüyle Biten Yurt Dışına Açılma Planları Neden Tutmadı?

Ebeveynler, Karantinadaki Çocukların Psikolojisi İçin Nasıl Davranmalı?