Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'taki Son Hocalık Döneminde Yaptığı Tuhaf Hamleler

İsmi tekrar Beşiktaş'la anılmaya başlayan Sergen hocanın, şampiyonluğun ardından yaptığı negatif icraatları bir hatırlayalım.
Sergen Yalçın'ın Beşiktaş'taki Son Hocalık Döneminde Yaptığı Tuhaf Hamleler
Fotoğraf: Twitter @Besiktas

- ligin tatil olduğu pandemi döneminde "oyuncularınız bireysel antrenmanlarını yapıyorlar mı" diye soran evren turhan'a; "bilmem ki, hiçbir fikrim yok oyuncularla ilgili" dedi.

- paok gibi, rio ave gibi takımlara domine olarak avrupa'dan elendi. kulübün başında çıktığı 8 avrupa maçının tamamını kaybetti, 8 maçta 27 gol yedi.

- şampiyon olduktan sonra üç ay takımla sözleşme imzalamadı, para pazarlığı yaptı, tatil yaptı. istediği rakama çıkılmayınca rıdvan'a twit attırdı. bana kulüp teklif yapmadı dedi, yönetici tarafından tekzip yiyince de "o teklif komikti ki zaten, ben onu tekliften saymıyorum" dedi.

- kontrata gecikmeli olarak imza attıktan sonra takımı kampa götürmedi. "az zaman kaldı, gerek yok, istanbul dışına çıkmayalım, yoruluruz" dedi.

- "takımın koşu mesafesini artıracağım yoksa şampiyonlar ligi seviyesinde kalamayız" diye tutturdu(şenol güneş'in takımı gruptan çıkarken koşu mesafesinde lig sonuncusuydu). oyunculara aşırı yükleme yaptı, sakatlık rekorları kırdı, maçlara 15 yaşında çocuklarla çıktık.

- bu kadar kondisyonu, fiziği önemserken "oyuncuya nutella, kola yasak mı olurmuş, çocuk mu bunlar" deyip bütün beslenme yasaklarını kaldırdığını da söylemek lazım.

- sporting maçında aynı duran toptan 2 gol yedik, bir tane de penaltı yaptırdık. birbirinin aynısı üç pozisyon için "tesadüf" dedi, "sporting o kadar iyi takım değil" dedi.

- beşiktaş'ın başında olduğu son 8 maçta 1 puan ve 7 mağlubiyet aldı. beşiktaş'taki ikinci sezonunda toplam 20 maçta 21 puan aldı. iki istatistik de ortalama itibariyle beşiktaş tarihinin en kötü puan ortalamaları.

- takımdan ayrıldıktan sonra beşiktaş anılarını büyük bir keyifle anlattı. özellikle bugün takımın lideri olan aboubakar için oldukça rencide edici ifadeler kullandı (bunlarda haklı ama).

kendisine takımın başında iken haksızlık yapıldı, bangır bangır hulk'u istediği halde almadılar. şampiyon olduktan sonra elindeki kupayı alıp kendileri poz verdiler, takımını şampiyonluk yarışında santraforsuz bıraktılar, bunların hepsi kabul. ama ya yukarıda saydıklarım ne olacak?