Servetleriyle Dudak Uçuklatan En Zengin Kurgusal Karakterler

Gerçek insanlardan ziyade; hayal dünyamızda kurguladığımız, televizyon ve sinemadan bildiğimiz kurgusal karakterlerin en zenginlerini sıralamış Forbes.
Servetleriyle Dudak Uçuklatan En Zengin Kurgusal Karakterler

15. jay gatsby

muhteşem gatsby filmini izleyenler ve kitabını okuyanlar hemen bileceklerdir. bu abimiz, bir milyoner ve abartılı partilerin sıklıkla gerçekleştiği lüks bir köşkün sahibidir.

serveti: 1 milyar dolar
kaynak: hırsızlık, yatırımlar
ikamet: west egg, n.y.

14. lady mary crawley 

downton abbey dizisinden tanıdığımız bu hanım kızımız(aman diyim böyle dediğimizi duymasın bakarsın bize dava açar.) grantham kontu robert crawley'nin üç kızından en büyüğü ve en şımarık olanıdır. anlayacağınız kendisi klişe bir ingiliz soylusudur.

serveti: 1.1 milyar dolar
kaynak: miras, evlilik
yaşadığı yer: yorkshire, ingiltere

13. mr. monopoly

zannediyorum ki herkes monopoly oynamıştır. işte monopoly masa oyununun maskotudur kendisi . papyonlu ve silindir şapkasıyla karşımıza çıkan bu bıyıklı iri kıyım yaşlı adam. dünyanın büyük bir bölümünde, tekel adam veya bay tekel olarak da bilinir. yarattığı oyunda sizi de kendi gibi zengin etmeye çalışmaktadır.

serveti: 1,2 milyar dolar
kaynak: emlak
ikamet: atlantic city, n.j.

12. lara croft

tomb raider filmi, oyunu ve kitaplarından tanıyacağımız bu abla. kendisi de ölen anne ve babası gibi hop oradaki hazineyi keşfedeceğim hop buradaki gizemi çözeyim diyerek bir çeşit definecilik yapmaktadır.

serveti: 1.3 milyar dolar
kaynak: miras, hazine avı
ikamet: wimbledon, ingiltere

11. walden schmidt 

two and a half men dizisini izleyenlerin bildiği bu arkadaş yakın zamanda boşanmış ve intihara meyilli bir milyarder internet girişimcisidir.

serveti: 1.3 milyar dolar
kaynak: teknoloji
ikamet: malibu, kaliforniya

10. c. montgomery burns

simpsonlar dizisinin müdavimlerinin çok iyi bildiği mükemmel sözüyle bütünleşmiş olan dayımız aynı zamanda springfield nükleer enerji santrali'nin sahibidir ve homer simpson'un patronudur. aynı zamanda springfield'ın en zengin ve güçlü adamıdır kendisi.

serveti: 1,5 milyar dolar
kaynak: enerji
ikamet: springfield, abd

9. tywin lannister

game of thrones'daki korkulan ve zehir gibi akıllı olan lannister hanesi'nin acımasız lordu ve cersei, jaime ve tyrion'un babasıdır. ayrıca batı'nın muhafızı ve yedi krallığın en zengin bölgesi olan batı toprakları'nın lordu'dur ve iki kez kral'ın el'i seçilmiştir.

serveti: 1.8 milyar dolar
kaynak: kalıtım
ikamet: casterly kayası, westeros

8. christian grey

fifty shades of grey (grinin elli tonu) üçlemesinin jönü olan bu kardeşimiz. genç, yakışıklı, zeki, aynı zamanda da zengin bir iş insanıdır ayrıca kontrol manyağı ve akıllara zarar düzeyde cinsel zevklere sahip değişik bir beyefendidir kendisi.

serveti: 2,5 milyar dolar
kaynak: yatırımlar, imalat
ikamet: seattle, washington

7. richie rich

milyarder bir iş insanı ve hayırsever richard rich'in oğludur kendisi ve dünyanın en zengin çocuğudur.

serveti: 5,8 milyar dolar
kaynak: miras, holdingler
ikamet: richville, abd

6. bruce wayne

tanımayan yoktur diye düşünüyorum kendisi namı değer batman'dir. gotham şehrinin hepsine sahiptir diyebiliriz. anne babasının ölümüyle oluşan travma sonucu servetiyle süper kahramancılık oynar.

serveti: 9,2 milyar dolar
kaynak: kalıtım, savunma
ikamet: gotham city, abd

5. charles foster kane

yurttaş kane filminde ailesinden koparılıp new yorklu bankacı walter parks thatcher'ın vesayeti altına giren kane iyi bir eğitim görerek 25 yaşında kane, dünyanın altıncı en büyük özel servetini kontrolünü ele geçiren liberal bir politikacıdır kendisi.

serveti: 11,2 milyar dolar
kaynak: medya
ikamet: xanadu, kaliforniya

4. tony stark 

o bir demir adam, o bir howard stark'ın oğlu ve stark endüstrilerinin sahibi olan tony stark. üstün zekalı bir şekilde doğmuş değişik icatlar yapmıştır. aklı ve servetiyle süper kahramanlık sektöründe iyi işler başarmış olmasına rağmen avengers: endgame filminde kendini feda ederek hem dünyayı kurtarmış hem bizi üzüntüye boğmuş hemde gönüllerde taht kurmuştur.

serveti: 12.4 milyar dolar
kaynak: savunma sanayi
ikamet: malibu, kaliforniya

3. carlisle cullen

twilight saga filminde tanıdığımız canavar ama içinde bir kedi yavru şefkati saklayan bu zat, 1640'larda londra'da bir papazın oğlu olarak doğar. babası ve arkadaşları gibi vampirleri, cadıları ve kurtadamları avlayan bir kafa avcısıdır. babas işini devam ettirirken bir gece, bir vampir tarafından ısırılıp ölüme terk edilir. vampire dönüşmesiyle sonucu bu kadim hayat ona zenginlik getirir.

serveti: 46 milyar dolar
kaynak: bileşik faiz, yatırımlar
ikamet: forks, washington

2. smaug 

hobbit filmiyle tanıdığımız bu arkadaş, ejderhaların orta dünya'daki son temsilcisidir, altın glaurung'un son varisidir. 3. çağda kuzeyden erebor'a (yalnız dağ) gelerek oradaki büyük cüce krallığına ve yakınındaki vadi'de bulunan insan şehrine saldırarak erebor'a yerleşmiştir. her ejderha gibi hazineye büyük bir tutkusu vardır ve bu durum onu çok zengin etmiştir.

serveti: 54,1 milyar dolar
kaynak: yağma
ikamet: yalnız dağ

1. varyemez amca

yaşıtlarımın bildiğini tahmin ettiğim muhterem. cimrinin önde gideni olduğu kadar inanılmaz derecede zengin bir iş adamıdır ve macera, hazine avcılığı yoluyla daha fazla para arama eğilimi vardır , kendi kendini macera kapitalisti ilan etmiştir. scrooge, mcduck enterprises'ın kurgusal şirketinin sahibidir ve aynı zamanda donald duck'ın dayısıdır.

serveti: 65,4 milyar $
kaynak: madencilik, hazine avcılığı
yerleşim yeri: duckberg, calisota

kaynak: forbes (2013 verileri)