Şeytan Çıkarma Ayini Yüzünden Korkunç Şekilde Ölen Kadın: Anneliese Michel

1952-1976 yılları arasında Almanya'da yaşamış olan ve yaşadığı korkunç hayat bir filmde de konu olan Anneliese Michel'in hikayesi.
Şeytan Çıkarma Ayini Yüzünden Korkunç Şekilde Ölen Kadın: Anneliese Michel

1968'de epilepsi teşhisi konan anneliese michel, 1970-74 arası kısmi felç olduğu ya da etrafta şeytani yüzler, hayaller gördüğü pek çok atak yaşamaya başlar. kendisi aynı zamanda koyu bir katoliktir. ruhuna şeytan girdiğine inanmaya başlar. gittiği doktorlar ve ilaçlara rağmen ataklarda azalma olmaz, tersine hem sayıları hem de şiddetleri artmaya başlar. 1974-75 arası birkaç kez şeytan çıkarma için kiliseden izin istenir.

not: katolik kilisesinin exorcism (şeytan çıkarma) için katı kuralları vardır; bunlar 1614 yılından beri rituale romanum adı altında kabul görmüş ve uygulanmıştır.


almanya'daki katolik kilisesi en sonunda 1975'in eylül ayında şeytan çıkarma için izin verir ve 2 rahip atar. eylül 1975'ten temmuz 1976'ya kadar şeytan çıkarma seansları haftada 2-3 sefer devam eder. bu arada anneliese michel'in durumu iyice kötüleşmiştir; hiçbir şey yememektedir, ilaç ile uyutulup ancak yiyecek verilebilmektedir. ailesinin evinde kalan anneliese, kriz anlarında bağırmaya başlayıp evin içinde çırılçıplak koşturmakta, kendi çişini içmekte, örümcek ve dışkı yemekte, anlaşılmayan lisanlarda ve ses tonlarında konuşmakta, yer yer kendine zarar vermete idi. bazı durumlarda kendisini 2-3 erkek güçlükle zapt etmeye başlamıştı. bu arada seanslar da devam ediyordu... haliyle kızın psikolojisi de iyice kötüleşmişti. duvarın karşısında günde 600-700 defa arka arkaya diz çöküp kalkıyordu ki bu yüzden dizleri parçalanmıştı.


rahipler bu ara seansları hep kaydettiler. yaklaşık 40 kaset dolmuştu. son seans 30 haziran 1976'da oldu. daha sonra anneliese, 1 temmuz 1976 günü öğle vakti henüz 24 yaşındayken son nefesini verdi.

anneliese'in ölümünden sonra ailesi ve rahipler hakkında dava açıldı. ölüm sebebi açlıktı. dava, uzun süre avrupa'da epey ses getirdi. psikolog ve doktorlar dinlendi. şeytan çıkarma kayıtları dinlendi. psikologlar, rahiplerin ve ailesinin bu duruma sebep olduğunu söylediler. psikolog ve doktorlar, doctrinaire induction açıklamasını getirdiler. kısaca rahipler ve ailesi zaten epilepsi hastası olan kızı belki de farkında olmadan etkilemişlerdi. yaptığı hareketlere sebep çıkartmışlardı ve zaten gayet katolik olan kızcağız da bu sebebe bağlanmıştı. sonuçta mahkeme kararı ile ailesi ve rahipler 6 ay ceza aldılar.


daha sonra alman katolik kilisesi bir açıklama yaparak anneliese'in ruhuna şeytan girmesi gibi bir durumun olmadığını söyledi. hatta bu kararın ardından vatikan, rituale romanum'u tekrar incelemeye aldı ve 1998 yılında yeni versiyonunu yayınladı. yeni ismi de exorcismis et supplicationibus quibusdam oldu...

Cinayeti 22 Yıldır Çözülemeyen 6 Yaşındaki Güzellik Kraliçesi: JonBenet Ramsey

Kişileri İntihara Meyilli Hale Getiren Korkunç Bir Rahatsızlık: Huntington Hastalığı