Shameless'ın Türkiye Uyarlamasının Emmy Rossum'u Dumura Uğratan İlk Fragmanı

Batının ahlaksızlığını tam anlamıyla yansıtan Shameless dizisinin Türkiye uyarlamasının yapılacağı bir süredir konuşuluyordu. Nihayet o gün geldi. Başrollerinde Hazal Kaya ve Burak Deniz'in oynadığı "Bizim Hikaye"den ilk fragman geldi.


İşte "Bizim Hikaye" dizisinin olay yaratan birinci bölüm fragmanı


Bu fragmana Shameless'ın ABD versiyonunun başrolü Emmy Rossum da kayıtsız kalamadı.

Dizinin orijinalinin sevenleri de uyarlamaya kayıtsız kalamadılar.

sinirlendim lan. oldu olacak game of thrones uyarlaması da çekin, türk beylerinin anadoluya hakimiyeti üzerine olsun. özcan denizi falan oynatın. vizyonunuz bu çünkü.


fragmandan anladığım üzere zengin oğlan ve ailesini seven, alkolik babasına rağmen ayakta duran gururlu, cefakar, fakir kızın aşkını anlatıcak olan şey. şey diyorum çünkü ne dilim uyarlama demeye, ne elim uyarlama yazmaya varıyor. şaka gibi bir şey gerçekten de.

tanım: shameless uyarlaması diyip boşuna telif hakkı parası veren dizi.


kelimenin tam anlamıyla shameless bir girişim olmuş. bu açıdan en azından orijinaliyle isim açısından bir tutarlılık sağlanmış. yapanların eline sağlık.

daha önce başkası adına utanmıştım, lakin daha önce hiç bu kadar çok kişi adına aynı anda utanmamıştım.


orjinal shameless'tan yalnızca babanın alkolik ve sorumsuz olmasını ve bir ablanın kendi hayatından fedakarlık yaparak kardeşlerini büyütmesini almış olması muhtemelen uyarlama. ya bunun için telif almanıza gerek yok çaktırmadan da yapabilirdiniz. kim izleyecek sizi amerika'dan da haberi olacak.

yalnız ben bu uyarlamanın tutacağı kanısındayım.


uyarladıkları şeyin shameless olduğuna eminler mi? bir daha baksınlar bi bence, yine bir kore dizisi ya da hint filmi olmasın o? adını feriha koydum ve arka sıradakiler dramasını birleştirmişler anladığım kadarıyla. şey nerede, sarışın kötü kız?


bir de kızın adına filiz koymuşlar ya. aman tanrım. türk tipi varoşluk prim yapmıyor be, alıştık. 

bari filiz'i fona'nın tipine yakın bulsaydiniz, yok muydu söyle 1.80 e dayanan bir kişi. ya bir bölümünde " benim etim ne budum ne, çok üstüme giliyirlir, dayanamıyorum. sırtımdaki yüklerle boyumun yarısı toprağa kaçtı" diye ağlayacak. 

bol bol gurur ve aforizmalar. ama biz çok fakiriz ühüüsü, ağlama filiz cicim tesellileri. oyuna gelme türkiye, kendine gel.

halbuki shameless izlerken genelde çok gülüyordum. bunda insanları bol bol ağlatacaklar o müzikle.

çamaşır makinesine sandalyeyi dayadı ya, orda midem kasıldı. yapmayın, yalvarırım.