Son Yılların En Popüler Aktörlerinden Olan Sempatik Kişilik: Pedro Pascal

Game of Thrones ile hayatımıza giren ve o günden bu yana birçok başarılı yapımda boy gösteren oyuncu Pedro Pascal'ın hayatından satır başları.
Son Yılların En Popüler Aktörlerinden Olan Sempatik Kişilik: Pedro Pascal

ispanyolca, ingilizce, danca ve almanca bilen, profesyonel yüzücü olan, unicef'in iyi niyet elçisi olarak görev yapan josé pedro balmaceda pascal, 2 nisan 1975'te şili'nin santiago şehrinde doğdu. annesi bir psikolog, babası ise bir tiyatro yönetmeniydi. pascal, 10 yaşındayken ailesi danimarka'ya taşındı ve 1993'te amerika birleşik devletleri'ne göç etmeden önce orada birkaç yıl yaşadılar.


pascal, oyunculuk kariyerine 1990'ların sonlarında başladı. ilk yıllarında birçok tiyatro oyununda rol aldı ve 2000'li yılların başında televizyon dizilerinde ve filmlerde küçük roller oynamaya başladı.

2011 yılında hbo dizisi game of thrones'ta oberyn martell karakterini canlandırmaya başladı. bu rol, pascal'a dünya çapında tanınma kazandırdı ve oyunculuk yeteneğiyle birçok övgü topladı.


game of thrones'tan sonra pascal, netflix dizisi narcos'ta javier peña karakterini canlandırdı. bu rolüyle de büyük beğeni topladı ve 2017 yılında en iyi erkek oyuncu dalında altın küre ödülü'ne aday gösterildi.


pascal, 2019 yılında vizyona giren star wars evreninde geçen the mandalorian dizisinde din djarin karakterini canlandırmaya başladı. bu dizi, büyük bir başarı elde etti ve pascal'ın popülerliğini daha da artırdı.


pascal, son yıllarda birçok film ve dizide rol aldı. 2022 yılında vizyona giren the unbearable weight of massive talent filminde nicolas cage' ile beraber rol aldı.


pascal, oyunculuk kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. 2017 yılında narcos dizisindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında altın küre ödülü'ne aday gösterildi. 2020 yılında the mandalorian dizisindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında primetime emmy ödülü'ne aday gösterildi.

pascal, özel hayatını korumaya özen gösteren bir aktördür. 2019 yılında marie leoni ile evlendi ve bir kızları var.

pedro pascal'ın önerebileceğim bazı işleri:

law & order: special victims unit (2005)
(bkz: the good wife) (2010)
(bkz: game of thrones) (2011-2014)
(bkz: narcos) (2015-2017)
(bkz: kingsman the golden circle) (2017)
(bkz: the equalizer 2) (2018)
(bkz: triple frontier) (2019)
(bkz: the mandalorian) (2019-)
(bkz: wonder woman 1984) (2020) (gerçi film berbat ama pascal iyi)
(bkz: the unbearable weight of massive talent) (2022)