Starfield Oynarken İşinizi Kolaylaştırıp, Aldığınız Tatmini Yükseltecek Tavsiyeler

Starfield için başlangıç tavsiyeleri nelerdir? 6 Eylül 2023'te Microsoft Windows ve Xbox Series X/S’e özel olarak çıkan oyunu oynarken işinize yarayacak birkaç tavsiyeyi iletiyoruz.

1) skill puanlarınızı gerçekten istediğiniz skill'ler için kullanın. bu oyunda seviye atlamak çok yavaş, dolayısıyla skill puanlarınızı sadece harcamak için harcamayın. piloting, ship design, security, boostpack training, weight lifting, weapon mods ve spacesuit modları önemli skillerden.

2) yiyecek / misc tamamen yer işgalidir. bunları almakla uğraşmayın.

3) ryujin industries görev zincirini ilk başta yapın (ödülleri oyunun geri kalanı için isteyeceksiniz)

4) ~sysdef görevlerini gerçekten güçlü bir uzay geminiz olana kadar erteleyin. (sysdef veya korsanlar arasında seçim yaptığınız görev zinciri oluyor bu)

5) seviyenize bağlı olan çok fazla gemi parçası bulunuyor ve belli bir noktaya gelene kadar bunlara erişemiyorsunuz.

6) üzerinizde taşıyabileceğinizden fazla eşya varken koşmanız karakterinizin ölmesine neden olmaz.

7) dükkanların eşyaları / paraları 48 saat boyunca oturursanız / beklerseniz yenilenir. (evrensel saat olarak 48 saat beklemeniz gerekli.)

8) bulabildiğiniz medpack'leri, digipick'leri ve favori silahınızın mermilerini girdiğiniz dükkanlarda her zaman satın alın.

9) bulduğunuz her notu oyun sonuna kadar taşımak zorunda değilsiniz. eğer depolamak isterseniz, aktif görevlere bağlı olan notları depolayamazsınız, dolayısıyla geri kalanları depolamaktan çekinmeyin.

10) mantis görevini erkenden yapın.

11) her yere fast travel yapmayın. geminize binin, kalkış yapın, uzaydaki gideceğiniz yeri belirleyin ve x tuşuna basarak yolculuk yapın. en eğlenceli durumlarla bu şekilde karşılaşacaksınız.

12) eğer ki en iyi silahları / ekipmanları istiyorsanız, karşılaşacağınız mini-boss'ları (üzerinde birkaç tane can barı olan düşmanlar) öldürmeden hemen önce oyunu kaydedin, düşmanı yağmalayın, güzel bir ganimet elde edene kadar oyunu reload edin. ganimetler düşmanlar öldüklerinde rastgele düştüğünden dolayı düşmanın canı çok az kaldığında oyunu kaydedin.

13) oyunu sıkça kaydedin. özellikle gizlilik görevlerinde.

14) gemi inşa arayüzünde geminizin ana yaşam alanını her değiştirdiğinizde gemi kargonuzda bir ton çöple karşılaşacaksınız.

15) oyunda harita yok. (standart oyunlardaki köşelerde bulunan veya m tuşuna basıp girebildiğimiz, her şeyin göründüğü detaylı haritalar)

16) takipçilerinizi birkaç saatte bir değiştirin. bunu yapmak karakterlerin ana görev zincirlerini yapmanıza yardımcı olur. örneğin sarah'ı 50 saat yanınızda tutmayın.

17) madencilik zaman kaybı. kaynakları satın almak daha hızlı ve ucuz.

18) savaşlarda kimyasalları, iknayı, gizliliği kullanmayı unutmayın. özellikle kimyasallardan çokça elde edeceksiniz dolayısıyla bunları hayali bir oyun sonu savaşı için biriktirmeyin. (kimyasallardan kasıt ekstra özellik veren, "aid" sekmesi altındaki itemler)

19) hiçbir outpost kurmadan bütün oyunu bitirebilirsiniz.

20) new game plus (ng+) tamamen zaman kaybı. oyunu olduğu gibi keyfini alarak oynayın, bütün yan görevlerin yapın, sonra da ana görev zincirini yapın.

21) wolf sisteminde bulunan "the den" istasyonundaki trade authority'ye üzerinizde bulunan contraband (yasaklı malları) satabilirsiniz.

22) takipçinize bir tane bomba verirseniz, sınırsız bomba kullanabilir. ayrıca takipçinize 1 adet mermi vermeniz yeterli. sınırsız mermisi olacaktır.