Stir Me Up'la Ekranlarda Dans Ettiği Anlarla Hatırlanan Meriç Erkan'ın Son Hali

Bir dönem televizyon ekranlarında Ahu Tuğba ile olan ilişkisi ve çılgın danslarıyla hatırlanan Meriç Erkan, büyük bir değişim yaşamış gibi görünüyor. İşte o günleri ve bu değişimi anlattığı röportajı.

Meriç (Mahmut) Erkan'ın değişimine Ekşi Sözlük'ten gelen yorumlar

sakallar ve kaşlar takma muhtemelen. baston kullanacak yaşta ve fiziksel yapıda olmadığı da aşikar. konuşması hem ton, hem de diksiyon açısından bir önceki rolüyle taban tabana zıt. fikirler insanın sesini değiştirmez. :)

yine ekmeğinde kral. bu kadar bariz ve karikatürize roller herkesin harcı değildir, gerçekten iyi bir oyuncu ve yarın haham olmaya karar verse herkesi inandırır. :)

belli ki adamın içinde bi kaos vardı ve onu sakinleştirmek için kendine bir yol bulduğuna inanıyor. ekşi sözlük'teki tepkileri anlayamadım. kimseyi aşağılamamış videoda gördüğüm kadarıyla. medyada sabahtan akşama kadar da kendi seçiminin reklamını yapmıyordur diye düşünüyorum. sizi rahatsız eden ne tam olarak?

öncelikle belirteyim, herhangi bir dine mensup değilim. din kavramından da hoşlanmam.

lakin, bu adamın geçirdiği değişimi olumlu buldum. yani öyle ya da böyle kendisine huzurlu gelen bir yol seçmiş. bir şekilde mutluluğu bulmuş. ayrıca önceki haline göre de psikolojisi daha sağlıklı gözüküyor. insanların mutluluğu ve huzuru nerede bulacağını bilemeyiz. ben saygı duydum. tabii bunların gerçek olduğunu düşünerek söylüyorum. yalandır, roldür bilemem.

kesinlikle inandırıcı olmayan bir değişim. içtenlik, samimiyet yok. konuşmasını bile "mübarek yaşlı dede" formatına çevirmiş.

bu tarz devrimin daha samimi ve kimsenin meriç erkan'daki gibi dalga geç(e)mediği örneği için: (bkz: gamze özçelik)

kendi huzurunu yakaladığını düşünüyorum meriç erkan'ın. yadırgamadım, aksine tanımasamda mutlu oldum. kendisi bunu islamiyet ile bulmuş. bir başkası budizm ile ya da başka bir şeyle bulabilir. şekle, semale takılmadım.

ben videoyu izledikten sonra düşündüm. ben kendi huzurumu nasıl bulabilirim diye… meriç erkan' ın izlediği yol bana uygun bir yol değil ama izlenimlerim benden huzurlu olduğu yönünde.

vakti zamanında sabah programlarında yaptıkları komedi seviyesine erişen bir kişi ve tarz bilmiyorum. o zamanlar yaptığı trollük ve tiyatro karışımı sanata son derece saygı duyarım. okuduğu okullar ve katıldığı matematik olimpiyatlarında derece almalarıyla da zeka seviyesinin yüksekliği anlaşılabilir.

adam bu güne kadar çalmamış, çırpmamış, kimseyi kandırmamış tartışmalı da olsa sanatını icra etmiş. kendi açımdan baktığımda hayatımıza renk katmış saygı duyduğum bir abimiz. videoda kişisel dönüşümünü anlatmış, kişisel tercihlerinden bahsetmiş. bir saygıyı hak etmiyor mu?