Street Fighter Oyunlarının Girişinde Gördüğümüz Dövüşen İki Adam Kim?

Street Fighter'ın atari versiyonlarının giriş jeneriğinde dövüştüğünü gördüğümüz ancak oyun içindeki karakterler arasında yer almayan iki adamı fark etmişsinizdir. Kim bunlar?


street fighter 2'nin girişinde sokakta iki kişi kavga ediyor

bu iki kişinin kim olduğu, oyunun 2016 yılında piyasaya çıkan beşinci serisinde ortaya çıkıyor. son anda oyuna eklenmeyen iki kişi var. scott ve max.


sarışın olan scott: bar fedaisi olarak çalışan eski bir boksör

yüksek hızı ve rakiplerinin saldırılarını kıl payı atlatabilme becerisiyle, şehrin serserilerini biraz ünlü bir sokak dövüşçüsü olmaya yetecek kadar dövmüş.


max: yumruğu yiyen adam, hızı ve tekniği ile tanınan bir ağır sıklet boksörü

karma dövüş sanatları turnuvalarına bile katılan oldukça önemli biriydi, ancak kötü alışkanlıkları ve sorun yaratma eğilimi nedeniyle turnuvalara bir daha alınmadı. kumarı sever, bu yüzden kazancının çoğunu bahise yatırırdı.

sorunlu boksör demişken, mike tyson'ın street fighter evrenine etkisi vardır

street fighter 2'nin japon ve amerika versiyonlarında son 4 boss'un isimleri farklı karakterlerde görünüyordu. japon orijinalinde balrog, amerika'da vega olarak bilinen pençeli ispanyol savaşçıydı. japonya'da vega, amerika'da m. bison olarak bilinen son boss'dur. bu değişikliklerin nedeni amerika versiyonunda balrog olarak bilinen boksörün japonya'da m. bison olarak bilinmesiydi.

m. bison veya mike bison, mike tyson'ın isminin değişmiş şekliydi. harf oyunu yani. oyun amerikan pazarı için yerelleştirildiğinde, capcom ünlü boksörün dava açmasını önlemek için boss'ların isimlerini karıştırdı.


capcom firmasına halen en çok kazandıran oyun olan street fighter 2 için emeği geçenlerin elleri dert görmesin diyoruz.