Tartışmaların Odağındaki Web Sitesi OnlyFans ile İlgili Dudak Uçuklatan İstatistikler

İçerik üreticilerinin, ücretli abonelik karşılığında kullanıcılara kendi pornografik içeriklerini paylaştığı popüler girişim OnlyFans'in 2021 yılı istatistikleri.
Tartışmaların Odağındaki Web Sitesi OnlyFans ile İlgili Dudak Uçuklatan İstatistikler

çalıştığım işte, dünyada uygulanmış ve başarılı olmuş fikirleri, ürünleri çalıştığım şirketin sunmuş olduğu servis ailesine nasıl entegre edebiliriz gibi bir iş tanımım da var. onlyfans çok başarılı olduğu için bu konuda da araştırma yapmıştım, bulduklarımı sizinle paylaşayım.


- onlyfans'in çıkış amacı kesinlikle erotik içerik için değildi. onlyfans 2016'da youtube vb. platformlarda videolarını ya da ürettikleri dijital eserlerini ücretsiz paylaşan ve düşük gelir elde eden içerik üreticilerin abone olanlara özel ve yüksek içerik kaliteli paylaşımlar yapabilmesini sağlamak için kuruldu. bir nevi patreon türevi diyebililiriz. 

örneğin; pilates videoları çekip youtube'a yükleyen bir insanın burası aracılığıyla abone olan üyelere özel personal trainer gibi hizmet vermesi sağlanacaktı, genel fikir buydu.


- onlyfans bir ülke olsaydı dünyadaki en kalabalık ülkelerden biri olurdu. 2021 itibarıyla 170 milyondan fazla kullanıcısı, 1.5 milyondan fazla içerik üreticisi var. ortalama üye yaşının 29 olduğu onlyfans'ta, içerik üreticilerine abonelik ödemesi yapan kullanıcıların yaşları 35 ila 44 arasında değişiyor.

- 7 milyon kullanıcının düzenli olarak para harcadığı onlyfans'ta içerik üreticilerine her ay ortalama 200 milyon dolar civarı bir ödeme yapılıyor.


- günde 5.5 milyondan fazla tekil ziyaretçisi olan onlyfans'ta ziyaretçiler ortalama 4-6 dakika zaman geçiriyor. site trafiğinin %44'ünden fazlası amerika birleşik devletleri'nden.

- onlyfans bir aile şirketi, asıl meslekleri yatırım bankacılığı olan baba ve iki oğul tarafından işletiliyor.


- peki burada biraz erotik resim paylaşıp dünyalar kadar para kazanmak herkes için mümkün mü? cevabı ise hayır. neoliberalizm ve gelir adaletsizliği burada da var. en iyi %1 toplam kazancın %33'ünü alırken en iyi %10 toplam kazancın %73'ünü alıyor. genel olarak geride kalan %90 içerik üreticisi gelirin %27'sini alabiliyor. onlyfans'a içerik üreten bir kişi aylık ortalama 151 dolar para kazanıyor.


- onlyfans'ta aylık en çok para kazanan içerik üreticisi blac chyna adlı bir model. 2021 yılı itibarıyla aylık kazancı 20 milyon dolar.


kaynak