Teknolojide Kadın Derneği Cumhuriyet'in 100. Yılında Lider Gençler Yetiştiriyor!

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) aracılığı ile
Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), “Birlikte Güçlüyüz” sloganı altında Türkiye’nin önde gelen 56 şirketinin desteğini alarak Cumhuriyet'in 100. yılında teknolojide lider 100 kadın ve 25 erkek yetiştirecek.
Teknolojide Kadın Derneği Cumhuriyet'in 100. Yılında Lider Gençler Yetiştiriyor!


2019'dan bu yana kadınları teknoloji ve bilim sektöründe istihdam etmeyi ve üretim süreçlerine dahil etmeyi amaçlayan Teknolojide Kadın Derneği, "Cumhuriyetin Yüzüncü Yılında Teknolojide Yüz Lider Kadın" projesi ile Türkiye’nin başarılı 125 gencini teknolojide uzmanlaştırarak Türkiye’nin lider şirketleri ile bir araya getiriyor. Proje, eğitimlerin tamamlanmasının ardından gençlerimizin projeyi destekleyen kurumlarda istihdama katılması için muazzam imkanlar yaratacak.

Bu proje kapsamında, üniversite 4. sınıf öğrencilerine, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ve mezunlarına, Veri Analitiği, Python ile Veri Bilimi, Yapay Zeka, Robotik Süreç Otomasyonu, Süreç Analisti ve Siber Güvenlik gibi konularda teknik eğitimler alacak.

Program kabulü için ingilizce yeterlilik, analitik ve teknik bilgiye sahip olmaları gereken bir dizi mülakattan geçecek olan katılımcılar, teknik ve sosyal beceri eğitimlerinin yanı sıra mülakat simülasyonlarına da katılacak ve aynı zamanda Türkiye'nin önde gelen 56 şirketinden mentorluk alacak. Bu mentorluk programı, katılımcılara kendi potansiyellerini keşfetme ve mentorluk aldıkları şirketlerin kültürlerini öğrenme imkanı sağlayacak.

Teknolojide Kadın Derneği'nin vizyonuna uygun olarak verilen teknik eğitimler, Türkiye'de teknoloji alanındaki yetkin insan kaynağını artırarak akıllı bir teknoloji toplumu oluşturmayı hedefliyor. Bu çaba ile dernek, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'ndan biri olan 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği'ne destek verirken aynı zamanda Türkiye'nin sosyal ve ekonomik gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Projenin gelecek yıllarda düzenli olarak devam etmesi planlanıyor.

Şubat başı başlayacak olan bu eğitimlere, Türkiye'nin önde gelen 56 şirketi arasında birçoğu Teknolojide Kadın Derneği'nin kurumsal üyesi olan şirketler de katılacak.

Teknoloji alanındaki yetkin insan kaynağını artırarak akıllı bir teknoloji toplumu oluşturmaya da katkıda bulunacak olan bu projeye katılmak isteyen gençler, 28 Ocak 2024 tarihine kadar başvurularını yapabilirler.

Proje hakkında daha fazla bilgi için Teknolojide Kadın Derneği'nin eğitim platformunu ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: wtechplatform.com