The Falcon and the Winter Soldier'da Gördüğümüz US Agent Kimdir?

Disney+'ın ikinci MCU (Marvel Cinematic Universe) dizisi The Falcon and the Winter Soldier'da karşımıza yeni Kaptan Amerika olarak çıkan karakterin çizgi romanlarda yer alan orijini.
The Falcon and the Winter Soldier'da Gördüğümüz US Agent Kimdir?

ilk olarak captain america (yazının devamında capam olarak geçecektir) 323. sayıda okur karşısına çıkmış. gerçek ismi john walker. çizgi romanda aşırı milliyetçi ve daha sert. sağ kolu battlestar yine.

Mevzubahis sayı.

333. sayıda capam unvanı alıyor. 1988’de, 341’de battlestar çıkıyor. powerbroker serumlarını kullanmışlar. avengers west coast ile geçinememiş. kree’lerle savaşmış. bir dönem enerji kalkanı kullanmış. starz ekibine lider olmuş bir ara.

Battlestar: Lemar Hoskins ismini taşıyan bir side-kick (Batman'in Robin'i gibi).


avengers'a beceriksizlikle suçlanıyor. civil war döneminde kanada'ya kaçmaya çalışan süper kahramanları yakalamaya çalışmış. sonra mighty avengers'a katılmış. nuke ile savaşıp sakat kalmış. süper güçlü hapishanesine gardiyan olmuş. bir simbiyotla kolu bacağı onarılınca dark avengers'a katılmış, sonra orduya geri dönüp orta doğu'da görev yapmış.

Kolunun simbiyot sayesinde onarılması.

hükümet sam wilson'ı halk desteklemez diyor ama us agent kalkanı istemiyor. steve rogers’ın hydra ajanı olduğu dönemde sam ile arasını açıyor steve. 10 ton ağırlık kaldırabiliyor. copunun adı convincer yani ikna edici. capam 323-355. sayılar; force works 1994 serisi, 2012'deki dark avengers 179-190. sayılarda görünmüş. 1993 ve 2020'de kendi ismini taşıyan birer çizgi roman serisi çıkmış.