The Witcher 3: Wild Hunt'taki A Towerful Of Mice Görevinin Esinlendiği Tarihi Olay

The Witcher 3'ün kaliteli yan görevleri saymakla bitmiyor gerçekten.
The Witcher 3: Wild Hunt'taki A Towerful Of Mice Görevinin Esinlendiği Tarihi Olay


the witcher 3 wild hunt / a towerful of mice

bu görev, iki proto-polonya kabilesinin, goplans ve west polans'ın efsanevi bir 9. yüzyıl hükümdarı olan prens popiel ii'nin hikâyesine dayanmaktadır. popiel ii piastlar'dan önce efsanevi bir hanedan olan popielidler'in son üyesiydi. tarihçi gallus anonymus, jan dlugosz ve marcin kromer'e göre, kötü yönetiminin bir sonucu olarak tahttan indirildi, tebaası tarafından kuşatıldı ve kruszwica'daki bir kulede fareler tarafından canlı canlı yenildi.

efsaneye göre, prens popiel sadece şaraba, kadınlara ve şarkılara önem veren zalim ve yoz bir hükümdardı. güzel ama güce susamış bir alman prensesi olan karısından büyük ölçüde etkilenmiştir. popiel'in kötü yönetimi ve ülkeyi yağmacı vikinglerden koruyamaması nedeniyle, on iki amcası onu tahttan indirmek için komplo kurdu; ancak, karısının kışkırtmasıyla, bir ziyafet sırasında hepsini zehirledi (bazıları eylemi kendisinin yaptığına inanıyor). alışıldığı gibi cesetleri yakmak yerine, cesetleri goplo gölü'ne attırdı.

halk, popiel ve karısının yaptıklarını görünce isyan etti. çift, gölün yakınındaki bir kuleye sığındı. hikâye devam ederken, popiel'in amcalarının yanmamış bedenleriyle beslenen bir fare ve sıçan kalabalığı kuleye koştu, duvarları çiğnedi ve popiel'i ve karısını canlı canlı yiyip bitirdi. prens popiel'in yerine piast kolodziej ve siemowit geçti.

Popiel

goplo gölü kıyısında, fare kulesi olarak adlandırılan bir ortaçağ kulesi bulunur; ancak bundan yaklaşık 500 yıl sonra dikildiği için efsanede anlatılan olayların yeri ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

the witcher 3 wild hunt'ta pek çok yan görevde çözülmesi çetrefilli düğüm ve devinimler bulunmaktadır ve özellikle "a towerful of mice" olarak da bilinen görevdeki hayalet macerasında da durum böyledir. bu görev, keira metz'in etrafında dönen görev dizisindeki (an invitation from keira metz) bir önceki görev tamamlandıktan hemen sonra alınabilir. keira, geralt'a fyke adası'nı çevreleyen birçok ölümden sorumlu, bölgeyi lanetleyen ve büyük zarara yol açıyor gibi görünen bir musallat kulesinden bahseder. büyücü tarafından sağlanan bazı ipuçlarını kullanan geralt, farelerin yanı sıra, çekişmenin kalbindeki hayalet bir düşman da dahil olmak üzere birkaç çeşit canavarla dolu bir kuleyi araştırmak için yola çıkar. bu arayış, adil bir mücadele, ipucu bulma ve iki sondan daha iyi olan sonu seçebilme konusunda oldukça zor bir karar da içermektedir. neyse ki, the witcher dünyasında bilgi güç olduğundan, bu arayışın her aşamasını en iyi şekilde ve az dirençle gerçekleştirmenin yolları vardır.

kuleye girdikten sonra bir sürü fareyle uğraştıktan sonra geralt, bu küçük ama saldırgan düşmanları savuştururken, keira'nın bahsettiği talihsizlik ve ölümün nedenini ortaya çıkarmak için kuleyi araştırır. büyücünün ona verdiği sihirli feneri kullanarak geralt, adada meydana gelen son, korkunç ölüm olaylarını holografik bir biçimde görebilmektedir. kulenin içinde ve dışında ortaya çıkarılacak dört olay silsilesi bir köylü katliamını ortaya çıkarır. bu olayı ve nasıl meydana geldiğini öğrendikten sonra, geralt araştırmak amacıyla kulenin tepesine gitmesi gerektiğine karar verir.

bazı incelemelerden ve witcher duyularının olası kullanımından sonra, oyuncular kulenin en üst kısmında ik adet kol bulur. her ikisi de çekildiğinde, bir geçiti ortaya çıkarmaktadır. bu geçitin üzerinden geçmek, geralt'ı alexander adında bir büyücünün laboratuvarına getirir ve oyuncunun laboratuvarda yaşayan ruhla konuşmak için sihirli feneri kullanması durumunda anabelle isimli ruhla karşılaşmasını sağlar.


geralt'ın anabelle'in ruhuyla yaptığı konuşma, oyuncuya, lord vserad'ın ve kızı anabelle ve saray büyücüsü alexander da dahil olmak üzere sarayının kulenin içinde dolaşan bir fare vebası tarafından nasıl tahrip olduğunu göstermektedir. ancak bunun, alexander'ın fareler üzerinde deney yapması ve farelerin çok güçlenmesi nedeniyle olduğunu öğreniriz. köylüler adaya baskın düzenlemiş, vebadan sorumlu olanları öldürmeye çalışmışlardır ancak bazıları sıçan istifine düşerek nekrofajiler için yiyecek olmuşlardır. anabelle geralt'a, katliam devam ederken ona yardım etmediği için sevgilisi graham'a kızgın olduğunu anlatır. witcher, onda güçlü bir kırgınlık olduğunu hisseder ve adayı lanetleyenin bu kötü niyet olduğu sonucuna varır.

geralt daha sonra nefretten kaynaklanan laneti kırmanın en iyi yolunun karşıt duyguyla olduğuna inandığını açıklar. bu duygu tabikide aşktır. bu laneti çözmek için geralt'ın önünde iki yol vardır, ancak hiçbiri beklenen ve istendik olan sonuca yol açmaz.

geralt, graham'ın anabelle'i yanlışlıkla terk ettiği için affetmeyi denemesini önerir, çünkü alexander'ın iksirlerinden birinin hilesi nedeniyle öldüğünü düşünmüştür. anabelle, geralt'ın ona kalıntılarını getirmesi ve graham'ın onları gömmesi durumunda graham'ı bağışlamayı denemeyi kabul eder. bu makul bir "evet" gibi görünür ancak anabelle'in ruhu sadece bir insan hayaleti değildir, kılık değiştirmiş bir pesta yani veba kızıdır.

anabelle'in kemiklerini graham'a getirmeyi kabul edip etmemeye bağlı olarak görevde farklı sonuçlarla karşılaşırız

* anabelle'in kalıntılarını graham'a götürmeyi kabul etmek

eğer bu tercih edilirse, graham kemikleri gömer ve geralt oradan ayrılır ancak fazla uzaklaşmadan bir çığlık duyar, geri döndüğünde graham'ın cesediyle karşılaşır. taze ceset, farelerle çevrilidir ve anabelle, şimdi gerçek şekliyle çürümüş bir pesta olarak kötü gözle bakmaktadır. lanet bozulur, ancak veba kızı geralt onu durduramadan uçup gider ve yakındaki bölge için bir salgın haline gelir.

**kalıntıları graham'a götürmeyi reddetmek

bu tercih, anabelle'i öfkelendirir ve onu veba kızlığı formuna zorlar, ancak lanet etkinken mağlup edilemez. geralt geri çekilmeli ve oreton'un kuzeyindeki graham'ı görmeli ve adamla birlikte fyke adası'na dönmeden önce ona her şeyi açıklamalıdır. graham ile beraber adaya dönen geralt kulede graham ile anabelle'i yüzleştirir, bu yüzleşmenin sonucunda graham'ın pesta'yı öperek ona olan sevgisini kanıtlamasına neden olur. lanet bozulur ve anabelle'in ruhunun huzura kavuşmasına izin verir, ancak vebalı kızla temas bu süreçte graham'ı öldürür. iki aşık öbür dünyada yeniden bir araya gelirler.