Tost Kelimesine Yepyeni Bir Anlam Kazandıran Adam: Tostçu Mehmet

Yaptığı mükemmel tostlarla adını kısa süre içinde tüm Türkiye'ye duyurmayı başaran Tostçu Mehmet, bu işi adeta bir sanat olarak görüyor. Sosyal medyanın gücüne fazlasıyla inanan Mehmet Usta, Facebook ve Whatsapp üzerinden de sipariş alıyor. Gelin, bu marjinal tostçuya biraz daha yakından bakalım.
Tost Kelimesine Yepyeni Bir Anlam Kazandıran Adam: Tostçu Mehmet

internet siteleri yok. siparişleri sosyal medya hesapları üzerinden alıyorlar. samimi geldi lan. aferin küçük esnafa. küçük esnaf ama global bir bakış açısına sahipler.*

(bkz: karın doyurma merkezi)

--- spoiler ---

acıktınız mı? acıktıysanız sizi buraya doğru alalım!...

gözünüz aldanır... karnınız aldanmaz...

--- spoiler ---

ekmek yememe prensibimi bu abinin tostları için bozabilirim, demin bir kavurmalı tost tarifini izledim, ağzımın suları aktı, o çatala geçirdiği yarım paket margarini tost makinesine ve ekmeğe güzelce sıvamasından tutun da, somun ekmeği ortadan ikiye düzgünce kesmesine kadar her şeyine hayran kaldım.

Kavurmalı yumurtalı kaşarlı tost nasıl yapılır? - Tostçu Mehmet

yalnız benim somunumu videonun sonunda olduğu gibi doğramasın, bütün getirsin ben ısıra ısıra yerken bölerim onu.

buraya yazmış olayım, antep'e gidersem mutlaka tostunu yiyeceğim.

ayrıca para kazanmak için vizyon sahibi olmak gerektiğini, işini ciddiye almak gerektiğini çok güzel örneklemiş. her şeyden önce kendisine büyük saygı duyuyorum.

Mehmet Abi'nin diğer bir efsane lezzeti de yumurtalı kaşarlı tostu

Yumurtalı kaşarlı tost nasıl yapılır? - Tostçu Mehmet

videolarını izlerken gerçekten samimiyetine inandığım, iyi niyetini gördüğüm tostçudur. adam tüm samimiyetiyle ne güzel videolar çekmiş tostların yapılışını anlatmış.
teşekkürler tostçu mehmet. bir gün yolum gaziantep'e düşerse kesin uğrayacağım.

yumurtayı tost makinesine kırıp ekmeğe yedirme tekniğine hayran olduğum adam. yolum gaziantep'e düşerse kesinlikle dükkanına uğrayıp tostunu yiyeceğim*.

Tostçu Mehmet'i özel kılan yalnızca yaptığı nefis tostlar değil. Müşterilerle iletişimi ve kullandığı samimi dil, onu farklı kılan diğer bir unsur. İşte onun bazı örnekleri


Biz de Sözlük yazarları gibi ''yolumuz Antep'e düşerse mutlaka gidip yiyelim'' diye düşünürken Mehmet Abi'nin dükkanı devrettiğini öğrendik.

Ancak yemek.com'un haberine göre dükkanın yeni sahibi kaliteyi aynen koruduklarını söylemiş.

videolarını izlerken tok olsam bile karnım acıkıyor, adam gerçekten çok samimi ve içten. işi de severek yaptığı belli, yaptığı tostlar bu yüzden mutlaka güzeldir şüphem yok. dükkanını devredip ankara'ya gelmiş, benim için şimdi burada bir dükkan açacak mı umudu doğdu. ankara'da benzer bir tostçu açarsa, olayı bitirir benden söylemesi. ankara'da bir ayvalık tostunu bile doğru düzgün yapmayı başaramayan yığınla yer bu işten para kazanıyor. ben de daimi müşterisi olurum hatta dükkan açmayı düşünüyorsa güzel bir yerde dükkan bulmasına bile yardımcı olurum o derece. tostlarının tadını çok merak ediyorum, youtube'daki videolardan inanılmaz gözüküyorlar.