Tsubasa'lı Nankatsu Takımının Bölge Finalindeki Otomo Maçında Düpedüz Şike Yapması

Tsubasa'nın takımı Nankatsu ile Otomo arasında düzenlenen Shizuoka bölgesel eleme finalindeki şaibeli pozisyonlar başka söze yer bırakmıyor bizce.
Tsubasa'lı Nankatsu Takımının Bölge Finalindeki Otomo Maçında Düpedüz Şike Yapması

22 kasım 1984 yılında, kaptanlığını tsubasa ozora'nın yaptığı, izawa, taki ve kisugi'li nankatsu ile nitta önderliğinde, otomo dörtlüsü: nishio, nakayama, urabe ve kishida'lı otomo arasında yapılan alçak ve hain şike.

ortaokullar arasında düzenlenen, shizuoka bölgesel eleme finaline yükselen nankatsu ve otomo arasındaki maçtaki usulsüz durumlar, ilginç ve şaibeli pozisyonlar sonucu bunu araştırma ihtiyacı hissettim. zira, küçüklüğümden beri haksızlığa ve şaibeye katlanmakta güçlük çekiyorum.

öncelikle her iki takımın da kadrosunu vererek yazıya başlamak istiyorum

nankatsu'nun ilk 11'i:

1-morisaki

2-nakazato

3-nagano

4-oda

5-iwami

6-takasugi

7-taki

8-izawa

9-kisugi

10-tsubasa

11-ishizaki

diziliş formasyonu 4-3-3

------------nagano---------kisugi-------------taki

--------------------tsubasa---------------------------

----------------izawa-----------iwama----------------

--------nakazato-----oda-------takasugi--------ishizaki

-----------------------morizaki-----------------------------

otomo'nun kadrosu

1-ichijo

2-yoskikawa

3-nishio

4-nakayama

5-kawada

6-hiraoka

7-kishida

8-urabe

9-tadami

10-nakao

11- nitta

diziliş formasyonu: 4-4-2

-----------nakao-----------------nitta----------

-----tadami------------------------hiraoka----------

---------------kishida--------urabe----------------

----yoshikawa------nishio--------nakayama-------kawada

---------------------------ichijo---------------------------------

maç hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse, otomo, turnuvanın gol yemeyen tek takımı olup, otomo dörtlüsü lakabını alan, nishio, nakayama, urabe ve kishida'dan oluşan çok iyi rakibi marke edebilen, defansif oyunculara sahipler. nankatsu ise, yine eyyamla, hasbel kader, rakiplerini güç bela eleyerek bölgesele eleme finaline ulaşmışlardır.

şimdi gelelim yazının asıl kısmına, nankatsu, otomo ile oynadıkları shizuoka bölgesel eleme final maçında şike yapmıştır.

şöyle ki: bu sefer kanıt ve belgelerle geldim. maçı, 3-1'lik skorla nankatsu kazanıyor. şimdi hazırladığım argümanlar ve dökümanlara geliyorum.

1- maç, 59. bölümde başlayıp, 63'ün bölümün başına kadar devam ediyor. ilk öncelikle tsubasa'nın maçın başında rakibine yaptığı sert müdahale ile başlayalım. maç başladıktan sonra eşek tsubasa, güya çok iyi defansif özellikleri varmış gibi, otomo oyuncularını geride karşılıyor. burada çalınmayan faul düdüğüyle şikenin ilk ayağının startını vermiş oluyoruz.

kanıt 1


2-devre arasında takımın koçu olacak kaypak, elinde leğenin içinde bir şey getiriyor. işizaki'ye bu ne diye soruyorlar, o da ballı limon dilimleri diyor. ancak, ballı limon dilimi olmadığını, ilk yarıda sahayı koşmakta zorlanan nankatsu'lu piçlerin, ikinci yarıda bostan danası gibi koşmasından anlayabilirsiniz. belli ki dopingli, yasaklı bir madde içeriyor o limon dilimleri.

kanıt 2


3- tek başına takımını ateşlemeye ve maça ortak etmeye çalışan nitta, kritik bir topa vurmaya çalışırken, çok ciddi şekilde sırtının üstüne düşüyor. belki futbol kariyerini hatta hayatını tehdit edecek bir sakatlık yaşarken, nankatsu'lu oyuncular ve yavşak taraftarları utanmadan kıs kıs gülüyorlar. buradan da ne kadar sportmenlik ve etik anlayıştan uzak olduklarını anlayabilirsiniz.

kanıt 3


4- otomo sağlı sollu ataklarıyla nankatsu kalesini yoklamaya devam ederken, nankatsu'lu savunma oyuncusu oda'nın koluna çarpan top sonrası, her futbol izleyenin düşüneceği gibi, hakemin penaltı noktasını işaret edeceğini zannederken, hakem frikik veriyor. topun, oda'nın koluna çarptığı andaki, kareyi durduğunuz zaman, oda'nın ceza sahasının içinde olduğunu çok net görebilirsiniz, zira kaleye 2-3 adım mesafe uzaklıkta. ancak, hakem ona rağmen buz gibi penaltıyı vermiyor.

kanıt 4


5- işte işler bundan sonra boka sarıyor. öncelikle, frikik çekilmeden önce baraj hareket ediyor, ancak, hakem buna rağmen frikiğin tekrar kullanılmasını istemiyor. daha sonra barajdan seken topa nitta topa vuruyor ve tsubasa, kale direğine tekme atarak uçuyor ve topu çıkarıyor. oyun kitabına baktım. hücum oyuncusunun topu kaleye giderken, herhangi bir şekilde rakip takım oyuncunun illegal şekilde direğe temas etmesi, sallaması vesaire aykırı bir davranış olarak belirtilmiş. hadi ben bilmiyorum, kitap da mı yalan söylüyor lan?

kanıt 5


6- nankatsu, tekrar 2-1 öne geçtikten sonra kaldırılan saçma sapan ofsayt bayrağı sonrası, otomo'nun atağının belki de mutlak golünün engellemesi rezilliği var. nankatsu ve tsubasa piçi her yolu, her şeyi deniyor, galibiyeti alabilmek için. pozisyondan önce, nankatsu savunma dörtlüsünden takasugi'nin nitta'nın önünde olduğu görülürken, top nitta'nın ayağına geldikten sonra, ne hikmetse aynı hizaya geliyor ve güya ofsayt taktiği uyguluyorlar.

kanıt 6


7- skor üstünlüğünü elinde bulunduran nankatsu oyuncular bunu çok iyi bildikleri için hem süreye hem de hakeme oynamaya devam ediyorlar. topa yapılan, yağ gibi müdahaleler sonrası, ah- oh nidaları eşliğinde kendilerini yere atmaya başlıyorlar.

kanıt 7


8- skor 3-1 olduktan sonra, kontra ataklarıyla maça ortak olmaya çalışan otomo'nun son atağı, top havadayken hakem tarafından yarıda kesiliyor. neredeyse 3 bölüm süren maçta, tsubasa efendinin konuşmaları, işizaki denen daly*rağın sululuklarını toplasanız neredeyse en az 5-6 dakika uzatma süresi eklenecekken, hakem beyefendi, satılmış köpek, maçı şak diye bitiriyor ve atağı kesiyor.

kanıt 8 


şimdi, söyleyin, yüce ekşi sözlük şürekası? koca turnuvayı kalesinde tek gol yemeden finale kadar gelmeyi başarmış, savunma dörtlüsüyle ünlenmiş otomo'nun annelerinin ak sütü kadar helal olan emekleri, hayalleri çalınmamış mıdır, tsubasa ve nankatsu'lu piç kuruları korunup kollanmamış mıdır? işte bunun cevabını sizlerin vicdanına bırakıyorum.