Tümer Metin, Instagram'dan Yaptığı Bolca Dolar İçeren Açıklamasıyla Gündemde

Eski futbolcu, şimdilerin futbol yorumcusu Tümer Metin'in kişisel Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama sosyal medyada ve Ekşi Sözlük'te tepkilere neden oluyor.

İşte Tümer Metin'in paylaştığı fotoğraf ve açıklama

A post shared by Tümer Metin (@tumermetin_11) on

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye gitmeseydin..
Aldığın dolarlar bitti mi?
Hangi takımı tutuyorsun?
Fenerbahçe transferinden pişmanlığın var mı?
Askere gitmemek için Yunanistan'a kaçtın..

Sizlere iki kelam sözüm var; her paylaşıma mütemadiyen yazdığınız, zehirinizi akıttığınız, aklınızın yettiğince siteminizi yapıp kahve köşelerinde egolarınızı tatmin ettiğiniz bu ve benzeri sorularınız varya inanın hiç umurumda değil.. İzah edeyim, hayatınız sadece Beşiktaş veya Fenerbahçe'den ibaret olabilir lakin benim değil, ben bana bahşedilen bir yeteneğin farkına varıp kendimi o meşakatli yola adamış biriyim ..Bizim iş de (farkındaysan iş dedim, sizlere lafım muhasebeci emlakçı garson vs arkadaşlarım) klasik bir tabir vardır "futbol nankördür" tövbe ben diyemem keza, hayatımda ki herşeyi meşin yuvarlak sayesinde kazandım ama gel gör ki "insanlar nankör" uzun lafın kısası Eminem'in 8Mile filmi final sahnesindeki gibi sizden önce ben söyleyim rahat edin; Beşiktaş'ı tutuyorum evet ama iş ahlakı gereği Türkiye'nin en güzide kulüplerinden olan Fenerbahçe'de iyi hizmet ettiğimi ve tüm camianın takdirini kazandığımı biliyorum(üstelik Beşiktaşlılığımı hiç saklamadan başardım bunu)

Beşiktaşlıyım ve bununla gurur duyuyorum bunu değiştirmeye ne senin gücün yeter ne de bir başkasının böyle biline.. pişmanlık konusu; hayatımda "keşkelerin" yerine "iyikileri" koyduğumdan bu yana huzurluyum


Askerlik mevzusu; yaş durumu yüzünden önümde sadece iki yol vardı ya futbolu bırakıp askere gidecek yada yurtdışında futbol hayatımı devam ettirip hayatımızın her döneminde her formadan daha kutsal gördüğümüz milli forma ile kazandığım Euro2008 üçüncülüğü madalyasından vazgeçecektim."iyiki" gidip o şerefe nail olmuşum(madalyaya her baktığımda dilime bir Edip Akbayram şarkısı dolanır;boşuna çekilmedi bunca acılar)devamında, aktif futbol yaşantım devam ederken tüm ülkede milyonlarca kişiye bahşedilen bedelli askerlik hakkımı elbette kullandım.

Ve asıl konu; kabul ediyorum beste müthiş yaratıcı ve Çarşı'ya yakışır cinstendi zaman zaman kendi kendime bile mırıldanırken keyif alırım


Dolarları merak ediyorsunuz hiç endişeniz olmasın hepinizin sülalesine yeter de artar bile Saygılarımla TM.

Tümer Metin'in bu açıklamasına Ekşi Sözlük'ten gelen tepkiler genel olarak olumsuz yönde. İşte onlardan bazıları

4 büyüklerin tamamında oynamış sergen yalçın, 4 büyük takımın taraftarının gözünde beşiktaşlı sergen'dir.

kendisi beşiktaşlı tümer değildir.kanımca en iyi tanım budur.

"dolarları merak ediyorsunuz hiç endişeniz olmasın hepinizin sülalesine yeter de artar bile. saygılarımla"

hangi saygi? bir fenerbahceli olarak ben utandim. besiktaslilar sovse yeridir.
ayrica bu nasil bir kuyruk acisi be? yillar sonra sana bi sayfa mektup yazdiracak..

güya umrunda olmayan sorular için 30 satır yazı yazmış üşenmemiş de. ama umrunda değilmiş. umrunda değilse ne oturup yazı yazıyon amk.

kendisinden zerre hazzetmediğim murat aksu zamanında transfer olayı hakkında kendisi için şunu demiştir "fenerbahçe ile transfer görüşmesi yapan bir beşiktaş kaptanı ile görüşecek bir şeyimiz olmaz. "

kendisinin özeti budur. beşiktaş'lılığını kimse sorgulayamaz ama eleştirebilir. zart zurt yaptığı bu tarz açıklamalardan da hala bir kuyruk acısı olduğu bellidir. zamanında sözleşme bitiminde fiyat yükseltebilmek için kaptanı olduğu kulüp yerine önce rakibi fenerbahçe ile görüşen profesyonel bir futbolcudur. kendisi için doğru olabilecek kararları vermiştir belki zamanında, gelecek tepkileri bilmesine rağmen bunu yapmıştır ve hala bunca yıl geçmesine rağmen durup durup acayip beyanatlarla konuyu kaşımaktadır. kardeşim indirdin işte dolarları cebe, dünya futbolundan bir haber olmana rağmen en sıcak ve reytingli anların programında yorumculuk yaparak dünyaları kazanıyorsun, hep göz önündesin hala çıkıp bu konular hakkında saçmalıyorsun. sen sülalene yetecek dolarlarını yemene bak, ben de sana istediğim gibi eleştirme hakkımı kullanayım. böyle devam etsin. 

sevilmeyen bir adam olmana rağmen kelime küfür edilmeden tepki görmüş bir oyuncu olarak fazla konuşuyorsun tümer. sosyal medya hesaplarının altına ergenlerden gelen 3-5 yorum üzerinden böyle prim yapmakla kasma kendini. beşiktaş taraftarı seni çoktan unuttu, sildi.

senin o kadar profesyonel bakabildiğin sektörün içinde "taraftar sevgisi", "takım aidiyeti" duyguları olmasaydı aldığın dolarlar ne zaman biterdi bi profesyonel badminton sporcusuna danış istersen.

durduk yere neden böyle bir açıklama yaptığını merak ettiğim eski fenerbahçeli futbolcu. bu adamın instagramına küfürlü yorumlar yazıp kendisini önemli hissettiren ergenlere de yazıklar olsun. kendisinin küfredilmeye değer biri olmadığı yıllar önce beşiktaş tribünlerinden ilan edilmişti. yolu açık olsun, bizden uzak olsun. o locayı da seneye almaz umarım. gitsin ülker arena'da acun abisiyle en önden euroleague maçı izlesin.