Türk Erkeklerinin Seks Yaparken Ortalama 3.7 Dakikada Boşalması

Avrupa ülkeleri arasında yapılan bir araştırmaya göre Türk erkeklerinin ortalama 3.7 dk civarı dayandığı tespit edilmiş. Araştırmanın geri kalanı için buyrun içeriğe...
Türk Erkeklerinin Seks Yaparken Ortalama 3.7 Dakikada Boşalması

2005 yılında yayımlanan bir makaleye göre tüm ülkeler arasında en düşük ortalamayı almışız. türk denekler arasında 0.9 dakikada boşalan da 30.4 dakikada boşalan da mevcut. ancak uzun süre dayanan bu vatandaşlarımız bile ortalamamızı 3.7'den yukarı çekememiş.

türk erkekleri çalışma dışında bırakılınca kalan ülkelerin ortalaması ise 6.7 dakika çıkmış. neredeyse yarı yarıya... vay beni vaylar beni...

hollanda, birleşik krallık, ispanya, türkiye ve abd'den 491 erkek ile yapılan çalışmada 130 türk erkek bulunuyor.

18 yaş üzeri ve en az 6 ay düzenli heteroseksüel seks hayatı bulunan erkekler seçilmiş ve 4 haftalık periyotta kronometre ile süre tutularak veriler kaydedilmiş.

türkiye haricindeki diğer ülkelerde sünnetin ortalamaya etki etmediği (katılan tüm türkler sünnetli), tüm ülkeler için ise ortalamanın prezervatif kullanımından bağımsız oluştuğu sonucu ortaya çıkmış. türkiye'deki sonuçların genetik ya da sünnet kaynaklı olup olmadığı konusuna ise odaklanılmamış. çalışmaya göre, yaş ilerledikçe de boşalma süresi kısalıyormuş.

kaynak: a multinational population survey of intravaginal ejaculation latency time