Türk Sporcuların Tokyo Olimpiyatları'ndaki 26 Temmuz Programı

2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 26 Temmuz'da yarışacak Türk sporcuların programı.
Türk Sporcuların Tokyo Olimpiyatları'ndaki 26 Temmuz Programı

nispeten sakin geçecek 26 temmuz'un madalya beklentisi olan sporcusu nur tatar.

tekvando

- nur tatar: 67 kg'da mücadele edecek olan 2012 olimpiyat 2.si, 2016 olimpiyat 3.sü, 2019 dünya 2.si altın madalya beklediğimiz sporcumuz günün açılış maçını nijeryalı elizabeth oluchi anyanacho ile tsi 04:00'te yapacak. dünya sıralamasında 4. sırada olan nur tatar'ın rakibi ise 65. sırada. bir sürpriz olmazsa çeyrek finaldeki rakibi ise dünya sıralamasında 5. sıradaki amerikalı paige mcpherson.

tecrübesini konuşturur ve heyecanına yenilmezse kariyerindeki tek eksik olan olimpiyat altınını alacaktır.

güncelleme: nur, ilk maçını 12-7'lik skorla kazandı. çeyrek finaldeki rakip beklenildiği gibi amerikalı paigr mc pherson. maç tsi: 08:00.

güncelleme 2: nur, son saniyesine kadar 1-0 önde götürdüğü maçta son saniyede verdiği puan yüzünden 4. raunda uzayan maçta altın puanla kaybetti ve altın madalya şansını kaybetti. eğer amerikalı finale yükselirse repesaja kalıp bronz madalya mücadelesi verecek.

judo

- bilal çiloğlu: 73kg'da son dünya üçüncüsü olan judocumuzun ilk rakibi ürdünlü younis eyal slman. dünya sıralamasında 9. sırada olan judocumuzun rakibi ise 95. sırada. bir sürpriz olmazsa üst tura rahat çıkacak olan judocumuzun üst turdaki rakibi ise yine bir sürpriz olmazsa son olimpiyat şampiyonu japon shohei ono.

bilal'in madalya yolculuğu biraz zorlu sürprizlerin damga vurduğu bu olimpiyatlarda bşr mucize de bilal'den gelecek mi göreceğiz.

güncelleme: bilal ilk maçını ipponla kazandı rakip beklenildiği gibi japon shohei ono.

güncelleme 2: bilal maalesef ipponla kaybetti ve elendi.

boks

- batuhan çiftçi: 52 kg'da mücadele edecek sporcumuzun ilk turdaki rakibi son olimpiyat şampiyonu özbek shakhobidin zoirov. zorlu bir mücadele bekleyen sporcumuz zoru başarıp bir üst tura çıkması halinde rakibi 31 temmuz'da cape verde'den de pina.

güncelleme: batuhan'ın gücü yetmedi ve 5-0'lık skorla yenildi.

yüzme

- viktoriya zeynep güneş: 200m bireysel karışıkta mücadele edecek olan devşirme sporcumuz ilk 16'ya kalması halinde yarı finale kalacak. 3. seride yüzecek olan sporcunun yarışı tsi: 13:42

- deniz ertan: kadınlar 1500m serbestte yarışacak genç yüzücümüz 3. seride yüzecek yarış tsi: 14:26. ilk 8'e girmesi halinde finale kalacak.

- merve tuncel: kadınlar 1500m serbestte 4. seride yarışacak yüzücümüzün yarışı ise tsi: 14:44

yelken

- onur cavit biriz: rs: x kategorisinde mücadele edecek sporcumuzun 3 yarışı var yarişları tsi: 09:05'de başlıyor.

- dilara uralp: rs:x mücadele edecek sporcumuzun 3 yarışı var yarışları tsi: 06:05'ten itibaren diğer yarışlara göre başlayacak.

- ecem güzel: laser radial kategorisinde mücadele edecek sporcumuzun 2 yarışı var yarışları tsi: 08:35'ten itibaren diğer yarışlara göre başlayacak.