Tutkulu Bir Seveninden: Netflix'in One Piece Uyarlaması Beklentileri Karşılıyor mu?

Ağustos sonu yayına başlayan live action One Piece uyarlamasının iyi olup olmadığına dair kısa ve net bir inceleme.
Tutkulu Bir Seveninden: Netflix'in One Piece Uyarlaması Beklentileri Karşılıyor mu?

one piece... animesini 1000'e yakın bölüm izlemiş birisi olarak (maalesef çocuktan sonra yavaşladık izlerken) dizi adına iki kelam edebilirim sanırım.

cast

ekip baya başarılı, hatta öyle başarılı ki anime versiyonları ile açıp ara ara baktım bazı mimikler tutuyor.


dublaj

başta ingilizce default izlerken, televizyonun azizliği yüzünden japonca dublajla izleyemedim birkaç bölümü. sonra keşfettik ki telefonda veya webde japonca yapınca televizyonda da bu seçenek geliyor. orijinal ekip seslendirince inanılmaz iyi olmuş, hatta imbd'ye göre ekip bayağı heyecan yapmış bu proje için.


konu

işte arkadaşlar, orijinal konudan ve hikayeden sapılmadığında dizi böyle başarılı oluyor, umarım diğer uyarlama yapan yapımcılar (yakın zamanda harry potter dizisi gelecek) bundan ders alır. elinde mükemmel bir konu ve içerik var zaten, içine yorum katıp sıçmaya gerek yok.


müzikler

işte beğenmediğim tek kısım. müzikler hiç yok gibi bir şey, bu kadar kastınız madem insan orijinal müzikleri de koyar... bak cowboy bebop orijinal soundtrack'i koymuştu, sen de yap.


akış

filler kısımlar olmadığı ve hikayeyi direkt anlattığı için animeye göre hızlı gidiyor, ama zaten 1000 bölüm dizi çekilemeyeceğine göre çok mantıklı. bence gayet iyi bu kısım da.

özet

hanımla beraber eş olarak yaptırdığımız dövmesi olan one piece bizim için çok önemli, en kısa zamanda crunchyroll accountu geri açıp kaldığımız yerden izlemeye karar verdik, açıkçası içine edilseydi çok üzülecektim, puanım 10 üzerinden 8, o da müzikler eksik diye. ayrıca şu habere göre de netflix listelerine baya yüksek sıradan giriş yapmış kendisi.