Tuvaletten Çıkan Kadın, Sıradaki Kadına Neden Gülümser?

Belki dikkatinizi çekmiştir bu durum. Cafede, barda vs. bazı kadınlar, tuvaletten çıkarken sıradaki kadına gülümserler. Peki ya neden? Sözlük yazarları bu konuya kafa yormuşlar.
Tuvaletten Çıkan Kadın, Sıradaki Kadına Neden Gülümser?
iStock.com


işin aslı dayanışmacı, korumacı, kardeşçe bir tavırdır bence. 

gülümserim ve gülümseyenleri severim. alışverişte, sırada veya başka bir kamusal alanda bulunurken insanların birbirlerine olan davranışları ülkedeki uygarlığın göstergesidir. bu yüzden bu tavır içindeki kızlarımızın aydınlanmış, kibar insanlar olduklarını düşünebiliriz.

ben içerideyken, kapı defalarca tıklatılmadıysa muhakkak yaptığım eylemdir. 

bekleyen kişi ben olduğumda da, içeriden çıkan insanın gülümsemesi de her zaman hoşuma gider. alt tarafı bir gülücük, bir tebessüm. altında art niyet aramayınız. olsa olsa medeniyet göstergesidir. 

genel olarak insanlar birbirine gülümsese, çok yakından tanımıyor olsa bile, bir "günaydın", bir "iyi akşamlar" dese dünya daha katlanılabilir bir yer olmaz mı?


"bak, bizim sıçtığımızı kimsecikler bilmiyo, aramızda kalsın, olur mu?" gülümsemesidir, göz kırparak tamamlanır.

''eheh sıçıyodum seni de beklettim kusura bakma'' gülüşü galiba. yine de çok enteresan.

sanirim tuvaleti temiz kullanan, arkasinda biraktigi tuvaletle gurur duyan (!) kizlar göz temasinda bulunuyo ya da gulumsuyo. 

yarim saat bekletip bi de naaptigini saklayamayan  (ben bir bok yedim!) kizlar gözleri önune egik, sut dokmus kedi edasiyla ortamdan uzaklasiyorlar.

az sonra içeride boktan şeyler göreceksin, bari en azından şimdilik gülen bir surat gör gülümsemesidir.

genelde sırada bekleyen kişi, kapının önünde ve çıkışı engelleyecek şekilde durduğundan 'afedersiniz geçebilir miyim' gülümseyişidir.

"bak ben o kadar sevimli, o kadar cana yakın, o kadar naif bir kızım ki, şu an duyumsamakta olduğun o berbat koku, asla benden çıkmış olamaz. ben öyle bir bünye değilim" gülümsemesidir bu. 

ve öyledir de zaten, daha önceki insani bir ihtiyacını hayvanca karşıladığı için suç dediğin piç bana kalmasın yolunda verilen doğal bir direnç göstergesidir bu. böyle boktan bir konu deyip geçmeyin, altında çok farklı gerçeklerin gizli olduğu bir gülümsemedir bu.