Uçakta Yaşadığınız Problemleri Şikayet Edip Tazminat Alabildiğiniz Hizmet: Flightright

Flightright, uçak yolculuğunuzda yaşanan problemleri şikayet edip tazminat almanızı sağlayan bir avukat sitesi.
Uçakta Yaşadığınız Problemleri Şikayet Edip Tazminat Alabildiğiniz Hizmet: Flightright


Flightright nedir?

flightright.com, uçak yolculuğunuzda yaşanan problemleri şikayet edip tazminat almanızı sağlayan avukat sitesi. 

türkiye merkezli uçuşlarda kullanılabileceğinden emin değilim ancak ab ya da şöyle söyleyeyim, almanya merkezli uçuşlarda kesin çalışıyor. şu ana kadar açtıkları davaları %98 kazanmışlar. 

eğer uçuşunuzda 3 saatten fazla gecikme olduysa bu site aracılığıyla havayolu şirketine dava açabiliyorsunuz. durumun vehametine göre site, size şu kadar tazminat alabilirsiniz diye cevap veriyor ve işlemleri başlatıyor, yaklaşık 2-3 haftada da sonuçlandırılıyor. 

sizden önden direkt para almak yerine tazminat sonucu aldığınız paranın %25'sini komisyon olarak alıyorlar. çok yakın tanıdığım birisi bu site aracılığıyla ryanair ve aegean airlines'dan 280€ ve 250€ aldı. kısmetse ben de bir gün "delay" yiyerek uçuşu bedavaya getirmeyi planlıyorum.

Flightright ile tazminat alan bir Ekşi Sözlük yazarı

birkaç hafta önce easyjet, uçuşa 1 saat kala uçuşumu iptal etti. bir sonraki uçuşa ücretsiz şekilde değiştirebildim bileti. easyjet iptal bilgilendirmesinde istersem right to compensation çerçevesinde belirli miktarda tazminat alabileceğimi söylüyordu, talep açtım tabii direkt. avrupa çıkışlı/varışlı uçuşlarda eğer uçuş belirli bir saatin üzerinde delay yediyse veya uçuş iptal olduysa tazminat alınabiliyormuş meğer.

bir iki hafta hiç ses çıkmadı, sonrasında flightright’ı buldum. 3 ekimde talep açtım (sadece uçuş bilgilerini istiyorlar), 13 ekimde parayı easyjet'ten aldılar, 17 ekimde de hesabıma aktardılar. 250 euro almışlar easyjet'ten, bana 175'ini gönderdiler. gayet güzel hizmet.