Volkan Demirel'in Başakşehir Maçındaki Efsane Penaltısının Ekşi Sözlük Yansımaları

Dün gece oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Başakşehr, Fenerbahçe'yi penaltı atışları sonucunda eleyerek finale çıktı. Geceye damga vuran olay ise hiç şüphesiz Volkan Demirel'in kullandığı penaltı vuruşuydu.

Öncelikle o penaltıyı yeniden izleyelim

Sonrasında ise Ekşi Sözlük'ten gelen tepkiler

bu vuruş stilini biliyorum ben mahalleden. top oynayan çocukları görüp özenen, ayağında rugan sivri ayakkabı ve kotla çocuklardan birini kaleye geçirip bin bir artist hareketle topu 2. kat balkona atan zalım vuruşu bu. topa koşuşa dikkat.

hababam sınıfı filminde kemal sunal'ın attığı penaltıyı anımsatmıştır.

''su şişesine'' denk getirmiştir.

vuruş anında tozluğundan fırlayan kısa camel ve çakmak gözlerden kaçmamıştır.

penaltı sonrasında yanından geçen hakeme ne diyor çok merak ettim. el hareketinden yola cikarsak "bu kale biraz önce aha şurdaydi, inanmazsan dayıya sor" falan dedi galiba.

topu kendinden emin bir şekilde auta atmıştır.

bu doğa olayına canlı şahit olduğuma hala inanamıyorum. 99 güneş tutulması bir, bu iki. torunlarıma bile anlatacağım.

volkan'ın derhal patentini alması gereken orijinal penaltı.

izlerken haykırdım, bitti haykırdım, gözümde canlandı haykırdım, şurada entryleri okuyorum, twitter'da dönen geyikleri (küfürsüz olanları) okuyorum haykırıyorum, volkan babacan'ın yüzündeki ifade aklıma geliyor haykırıyorum....

ben adım gibi eminim, kalıbımı komple basıyorum, türkiye çok çok uzun zamandır ortak bir paydaya bu kadar katıksız, bı kadar içten, bu kadar yapmacıksız, bu kadar kırmadan dökmeden gülmemiştir. kitle histerisi gibi bişey oldu lan bir anda toplu get high olduk.

olm çok güzel ya ulan volkan ömrün uzun olsun sevmem seni antipatiksin ama hayat boyu unutamayacağımız bir şey verdin bize. sen bile gülüyodun olm ya neredeyse ahshaggaga

allahını seven morfin falan versin gülme krize girdim amk

umarım yaralanan olmamıştır.