Yalnızlığın Yüksek Olduğu Japonya'da Doğum Günü İçin Aile Kiralanabiliyor Olması

Doğum gününüz geldi çattı ve bu günü yalnız geçirmek istemiyorsanız, aileniz gibi davranacak olan aktör ve aktrislerle bu sorunu rahatça halledebiliyorsunuz. Japonya'daki bu uygulama, modern zamanın ilginç sonuçlarından diyebiliriz.
Yalnızlığın Yüksek Olduğu Japonya'da Doğum Günü İçin Aile Kiralanabiliyor Olması
iStock

bildiğiniz gibi japonya'da yalnızlık ciddi bir sorun. sürekli artan intihar oranları da bunun bir göstergesi. insanların duygularını paylaşacak insanlar bulamamaları yaş günlerini, mezuniyet günlerini vb. org. kutlayacak çevreye sahip olmamaları bazı insanlar için yeni bir fırsat sektörü olarak görülmüş . yeni başlayan uygulamayla beraber, doğum gününü yalnız geçirmek istemeyen kişiler, aile fertleri ya da yakın dostlarıymış gibi davranacak oyuncular kiralayabiliyor. ne kadar işe yarar ve gerçek dostun arkadaşın hissiyatını verir bilinmez ama bu yöntemi kullanan kişiler yalnız olmaktan iyidir diye düşünüyorlar.

bu ajanstaki oyuncuların fiyatları popülerliğe göre değişmekle birlikte genellikle belirli bir saat üzerinden anlaşılıyor ve ortalama 300 euro'dan başlayan fiyatlarla oyuncular kiralanıyor. merak edenler içinse, bu kiralanan süre zarfında fiziksel temas kesinlikle yasak. 

servisin adı family romance. site üzerinden inceleyebilirsiniz: family-romance

Tokyo'da bir satış danışmanı olan 60'larındaki Kazushige Nishida, karısının ölümü ve 22 yaşındaki kızının evi terk etmesinin ardından bu servisi sıklıkla kullanmaya başlamış. aşağıdaki video kendisiyle ilgili.


kaynak: the new yorker

Bonus: Conan O'Brien da bu uygulamayı kullanmıştı

Tam Bir Fiyat Performans Ürünü Olan Huawei P Smart 2019'un İncelemesi

Japon Halkı İntihara Neden Bu Kadar Meyilli?