Yeni Başlayanlar İçin İşinize Yarayabilecek Püf Noktalarıyla: Orgazm

Sözlük yazarı ''aphrael''in ''Yeni Başlayanlar İçin Cİnsellik'' yazısından sonra sıra geldi bu cinselliği daha üst bir noktaya taşıyacak orgazm konusuna.
Yeni Başlayanlar İçin İşinize Yarayabilecek Püf Noktalarıyla: Orgazm
iStock.com


seks kadar aşağılanan, utanılan, iktidar göstergesi haline getirilen, küfür malzemesi olarak kullanılan bişi yok herhalde. e seksin doruk noktası olan orgazmın hak ettiği önemi görmemesi de doğal ama felaket bir sonuç.

şööyle bi wikiye doğru uzanmak yararlı olabilir.

... hah okudun mu?... ne diyordum?... seks süper bişi, erke takmış bici bici kafayla harcamayın bu güzelliği diyordum.


kadınlar için orgazm erkeklerdeki kadar basit değil, tamam erkek kişi multiple orgasmdır tantracı sekstir kendini geliştirebilir. ama kadınlar için çoğu zaman en basit orgazma ulaşmak bile başlı başına bir meseledir.


konuyla ilgili tavsiyelerim şunlar olacak

- kadınların hepsine orgazm otomatik olarak gelmez, öğrenmen gerekiyor olabilir. ilk olarak orgazm olup olmadığınızı anlaman gerekiyor, olmuşsan herhalde anlamışsındır. olmamışsan kafanda soru işareti olacaktır.


- hah, orgazm olamadığına ikna oldun, ikinci aşama denemeye başlama aşaması. nasıl deneyeceğine karar ver. genellikle kadınlar elle -ama giriş çıkış hareketi değil ön arka hareketi ile- daha kolay orgazm olur. ("how to give women squirting orgasms" isimli bi video tutorial var, hala izlememişseniz redtube'dur google'dır taratın, kesin izleyin, çok önemli bi kaynak! hani iddiaları squirting ama her kadın squirting orgazm olmaz.) yalnız tırnaklara dikkat, uzun olmasınlar, aman aman. ama başka şekillerde de normal seks, dildo, vibratör falan denenebilir, yalnız ben olsam ilk orgazm için oral seksle çalışmazdım ama sen bilirsin.

- çok sevdiğin ve/veya güvendiğin bir partnerin varsa onunla deneyebilirsin. ama ona güvendiğin kadar kendine de güvenmen gerekiyor. "ev arkadaşım pelin duyar mı? çocuğu/kızı da aldık odaya tüh kesin anlayacak!" ya da "ay orgazm sırasında yüz ifadem n'olur?" gibi soruların varsa, hele hele de orgazma yaklaşırsan "uff ya altıma kaçırırsam" falan gibi endişelerle kafan karışmaya başlıyorsa tek başına denemen daha iyi bi fikir olabilir. yoksa endişelenirken orgazmı kaçırma ihtimalin çok yüksek. ha ayrıca, evet özellikle ilk orgazm sırasında kadınların altına kaçırması diye bir efsane var, ne kadar doğru bilemeyeceğim. sen yine de sekse başlamadan önce tuvalete git. ha kaçırırsan da, sağlık olsun. bunlara takacak adamla/kadınla ne işin var, burda orgazm gibi önemli bi mevzu söz konusu, ona mı dikkat ediyor lavuk!


- kişisel görüşüm her sağlıklı insan evladının zaten herhangi bi partneri olmadan önce de masturbasyon yapıyor olması yönünde. dolayısıyla hatun kişinin kendi kendine orgazm olmayı önceden çözmüş olması çok şukela olur. ("aphrael o zaman sen niye bilmiyordun mal" demeyin, "ben de mükemmelim tanrıçayım" demedim ki... tamam ikincisini demiş olabilirim.)

- ön sevişme gerçekten çok önemli, sadece orgazm için de değil, bütünde de çok önemli. hani partnerler uzun süre beraber olduktan sonra ön sevişmenin gittikçe azalması yaygın bi durum ama... bak cinsel hayatının bi halta benzemesini istiyorsan kolaya kaçmayacaksın güzelim, önsevişme bu işin en bel kemiği. eldir, ağızdır, dildir, hatta diş, tırnak süs olsun diye orda değiller, kullan onları. (lütfen kıçından anlayıp milletin cinsel organını ısırma, bak sonra aphrael "kullan onları" demişti falan diye dava falan açarsan 18 santimlik strapon dildomla gelir o davaya- öhöm... ne diyordum ben?...)


- tek başına ya da partnerinle olaya giriştikten sonra sabırlı olman gerekiyor. ama "illa yapacağız" diye takıntılı bi şekilde de olana kadar debelenmeyin, olmuyorsa olmuyordur, vajina da insan-aman doku, et; yazık, aşınır, acır, abartmayın. sonra yeniden deneyin.

- orgazm taklidi yapmayın, hani bazen seks o kadar uzun sürer ki "ulan iki orgazm taklidi yapayım da ikna olsun kalksın üstümden" diyebilirsiniz, yapmayın etmeyin. o orgazm taklitleri size pahalıya patlıyor. hem arada siz üste çıkın, kadının üstte olduğu pozisyonlar bazı hatunlarda orgazmı kolaylaştırır.


- ayrıca herkes orgazm sırasında inlemekten ortalığı yıkmaz, hatta aynı insanın orgazmları arasında bile dağlar kadar fark olabilir. benim gözlemim inlemeden çok vücudun -sadece pelvis bölgesi değil, tamamı- kasılıp gevşediği. bunun dışında bi ortak noktaya denk gelmedim. bak yeniden diyorum: milletin inlemesiyle aldığı zevk arasında bi korelasyon yok. kıçından uydurma.

- kegel egzersizi müthiş bişi. hem orgazmları güçlendiriyor hem de multiple orgasma yardımcı oluyor. tavsiye ederim.


- son olarak, partnerinin gerçekten değer mi değmez mi olduğunu bu aşamada anlarsın. sabırsızsa, önemsemiyorsa falan şutla gitsin, sana değer vermeyen biriyle vakit kaybedecek kadar özgüven yoksunu, özdeğer bilmez, korkak mısın? herkes duygularının karşılığını göreceği bir partneri hak eder ve hak ettiğinden aşağısına tamah etme, ne partnerde ne orgazmda! (bi saniye bi anda seks tavsiyelerinden kişisel gelişim çılgınlığına döndüm gibi gelmedi mi size de?)

ha zaten bi kez orgazmı öğrenip de refleks haline getirince partner beceriksiz olsa bile orgazm olabilecek kadar aşmış olacaksınız, o aşamada beni anıp "sözlükte nemfoman bi hatun vardı, manyak manyak yazıyordu!" derseniz... bence o aşamada bana teşekkür edersiniz.


ayrıca: