Yıllar Geçse de Unutulmayan Efsane Kavga: "Yılmaz'ı Meseneden Silceesin"

2009'un en büyük viral videosu belki de bu trajikomik kız kavgasıydı. Biraz nostalji yapalım.

Videoyu önden verelim

"yılmaz'ı sileceksin msn'den", 2009 yılından gelen efsane bir repliktir

selen isimli hanım kızımız, arkadaşının sevgilisi olan hovarda yılmaz'ın konuştuğu ve gacesinden (?!) ayrılmasına yol açtığını iddia ettiği saf ayşe kızımızı hırpalayıp tehdit etmiş, kavganın sonunda da el sıkışıp ayşe'nin onun hakkından konuşmaması halinde onu koruyacağının sözünü verip ayrılmıştı. video bu. tabii bu bir tehdittir, akran zorbalığıdır ve bunu savunmuyorum. ama 14 sene sonra bir daha izleyince kahkahalarla gülüyorsunuz. daha tuşlu telefon ve msn günleri... güzeldi be.

herkes ayağını denk alsın tabii. yılmaz'ı meseneden sileceeğğğsiiiniz... ahahahhahahah... bu neden bu kadar komik ya?

"kanamayiiğ... sümük akyo."

bu videoya gülenleri eleştirmeyeceğim ama benim içim cız etti bu videoyu izlerken

doğru, macır kızın aksanı komik. kızın burnunun kanayıp kanamadığına bakarken yusuf yusuf olması, yüzün sil öyle içeri gel derken de tırsması komik ama... kıza, kaydettiği videoda şov yapabilmek adına ardı ardına tokat atması, yaşça küçücük denebilecek kızın sesini çıkaramaması ve arsız, ahlaksız olanların başkalarını ezerken bu kadar rahat olabilmesi.

beni güldürmedi, hüzünlendirdi bu video.

videonun hikayesinin şu şekilde olduğunu düşünüyorum

yılmaz: paylaşılamyan erkek
ayşe: yılmaza yanık
yılmazın gacesi: eski gacesi olmuştur
sibel: yılmazın gacesinin kankası
suzi: fitneci, kameraman
şuküfe(şükriye): zamansız gelen çağrının sahibi

yılmaz gacesinden ayrılmış ve ayşe ile konuşmaya, görüşmeye başlamıştır. gace bunu öğrenir ve soluğu can dostu sibelde alır. sibele ağlar, zırlar. genç yaşına aldırış etmeden kendini içkiye verir. sibel kankasının acısına karşı duyarsız kalamaz.sibel kankasının içine düştüğü buhrandan ayşeyi sorumlu tutmaktadır. yanına fitneci suziyi de alarak ayşeyi bir köşede sıkıştırır. ayşe o gün sibel ve suzi tarafından yeterince korkutulur. ayşe yılmazla, sibelle, suziyle bir daha uğraşmaması ve gözlük takması konusunda fazlasıyla uyarılmıştır. hatta akıllı durursa sibel tarafından korunacağı da taahhüt edilmiştir. aradan zaman geçmiş, yaz bitmiş ve kış gelmiştir. ancak gel gör ki ayşe tüm olanları unutmuş ve yılmazla görüşmüştür. bunu haber alan sibel, suzi ve yılmazın eski gacesi akıllanmayan ayşeye bir ders vermek için o gün kaydettikleri videoyu ocak 2009 itibariyle internet ortamında paylaşıma açmıştır.

peki tüm bunlar kimden ötürüdür? kimden ötürü yaşanmıştır?

söz konusu videoyu çok karışık ve çok karşıt hislerle defalarca izlememin sonucunda tüm bunların suziden ötürü olduğu kanaatine vardım. ortada bir aldatma yoktur. yılmaz gacesinden ayrılmıştır. bunun akabinde ayşe ile görüşmeye başlamıştır. tahminime göre, yılmazın eski gacesi sibele ağlarken suzi de oradadır.suzi bu iki kankanın arasında varlık gösterebilmek için olaya müdahale etmek ister, suçluyu bulur ve cezasını keser. suzi fitnecidir. zaten suzinin tüm olanları kayda alırken sibeli gazlayan sözleri gözden kaçmamaktadır.

bu arada bu videoyu her ne kadar kendim defalarca izlemiş olsam da karışık hislerimin bazılarının etkisi ile fazla yayılmamasını temenni ettiğimi de belirtmeliyim.

Final yorumu

videonun 2009'da bunca ilgi görmesinin sebebi olarak oradaki şiddeti değil, konuşmalarda bugünlerde kimsede bulunmayan doğallığın olduğunu görmemdir. yoksa bu kurtlar vadisi değildir, deliyürek değildir... işin aslı; derin devletle, hatta belki devletle bile ilgileri olmayan bu kızancıkların, kendi içlerindeki bir hesaplaşmayı, evet ne yazık ki böyle bir yolla, çözmeye çalışmalarıdır. aynı durum öğretmen olmak videosunda da gözler önüne serilmiştir. orada da gözleri cin gibi parlayan küçük; tulavet/tulabet derken, hocasına yanlışlıkla ama çocukla bir saflıkla "sana" derken de aynı samimiyet dikkatimizi çekmiştir.

yöresel ağızlar, yöresel şive samimiyet göstergesidir şehirli insan için. bu yüzden babam ve oğlum bu kadar sevilmiştir. bunun farkına varan şirketler, bunu reklam kampanyalarında bile kullanmışlardır. kimi istenen dikkati yakalamıştır (lays ayşe teyze); kimi yakalayamamıştır (doğuş çay).

yani dikkat çeken, tık rekoru kırdırtan suzi'deki doğallıktır. yoksa şiddet tabii ki kötüdür. ama tabi kıskançlık adama neler yaptırır o da ayrı.