YouTube'da Eğlenceli ve Kaliteli Zaman Geçirmenizi Sağlayacak 83 Kanal

Takip edilesi 83 YouTube kanalı.
YouTube'da Eğlenceli ve Kaliteli Zaman Geçirmenizi Sağlayacak 83 Kanal

youtube'da 500'den fazla kanala abone olan biri olarak sizler için 83 kanal seçtim, 10 saat boyunca düzenledim ve her birini kendimce açıkladım ki neye tıkladığınızı bilesiniz. iyi okumalar. :)

1-av react show
türkiye aşığı bir italyanın kanalı. sürekli türkiye hakkında videolar izleyip reaksiyon veriyor. harika bir kanal.

2-travel comic
bir başka türkiye aşığı daha. bu hanımefendi alman ve kaza bela konuştuğu çok tatlı bir türkçesi var ve türkiye'nin 81 ilini gezmek gibi bir projesi var. şu an 17. şehrinde. görüp görebileceğiniz en sempatik insan olabilir kendisi. şiddetle bakmanızı öneririm.

3-flu tv
youtube türkiye'nin en kaliteli kanallarından biri, bilim, kültür, sanat, yemek... aklınıza gelebilecek her konuda o işin uzmanlarıyla harika videolar çekiyor. video çeşitliliği aşırı derecede fazla olan bir kanal. kültürlenmek istiyorsanız bakın derim.

4-omnibus
tarihçi hocamız profesör doktor emrah safa gürkan'ın harika kanalı. türkiye veya dünya tarihi ile alakalı konularda doyurucu bilgileriyle harika videolar yüklüyor hocamız. her videodan önce o konuyla alaklı olan kitapları okur ve öyle çeker videoyu hocamız.

5-ortapia
sinirbilim alanında akademisyen olan serkan hoca'mız yine sinirbilim alanında harika videolar yapıyor bu kanalda. çok donanımlı bir insan olduğunu düşünüyorum. videoları çok ilgi çekici, bakmanızı öneririm.

6-literat
tepkikolik kanalının sahibi burak tatlıcı tarafından kurulan yeni bir kanal. kanal yine tepkikoliğe benziyor biraz fakat bu kez tepki verenler daha çok alanında uzman kişilerden oluşuyor. tepkiden hariç farklı içerikleri de var. örneğin doğuştan gözleri görmeyen bir beyefendiyle çocukları yan yana oturtuyor ve çocuklar aklındaki soruları soruyor.

7-argonomi
bazen tarihi olayları bazense güncel olan ilgi çekici olayları derinlemesine analizlerle ele alan ve gerçekten kapsamlı araştırmalar sonucunda çekilen videolarla bizleri birçok konuda aydınlatan, hayrete düşüren, anlatım gücü ve sürükleyiciliği çok iyi olan pelin öztürk isimli hanımefendinin videolarını içeren kanal. şiddetle tavsiye ederim.

8-saniye
çok sık video atmaz ama atınca da sağlam video atar. örneğin 1 haftada tiktok fenomeni olmaya çalışıp ardından bunu başardıktan sonra hesabını sildiği bir videosu var izlemenizi tavsiye ederim. aşırı zeki bir insan ve insan psikolojisinden iyi anlıyor bence.

9-akın kemal
avustrya, isviçre, almanya, hollanda... gibi birçok avrupa ülkesinde şehirlerin meydanlarında mikrofonunu kurar, gitarını eline alır ve başlar türkülerimizi okumaya ve kısa sürede etrafında yüzlerce, binlerce insan toplanır. sesi de harika bence.

10-ali insan
müthiş bir keman çalma yeteneğine sahip olan altın gibi bir genç kardeşimiz. genelde türkülerimizi çalar.

11-anatolian rock revival project
anadolu rock müziğinin mükemmel parçalarını harika illüstrasyonlar eşliğinde paylaşan çok kıymetli bir kanal.

12-dünyadan sesler
ülke ayırt etmeksizin dünyanın dört bir yanından keşfedilmeye değer olduğu düşünülen güzel seslerin, şarkıların paylaşıldığı bir müzik kanalı. yeniliklere, farklılıklara açıksanız ve müziği de seviyorsanız mutlaka bakın derim.

13-emin karadayı
zamanında o ses türkiye yarışmasına katılmış olan ardından kendi youtube kanalını açmış olan harika bir sese ve altın gibi bir kalbe sahip olduğunu düşündüğüm türkülerimizi seslendiren harika bir kanal.

14-estas tonne
gitarı çalmayan, adeta konuşturan, yeri gelince de ağlatan dünyaca ünlü bir gitarist.

15-hihokids
amerikalı çocukların, yabancı ülkelerin farklı yemeklerini denedikleri eğlenceli bir kanal.

16-okan suvari medya
çoğu zaman dünyadaki ülkelerden her birini derinlemesine işleyen, o ülkede hayatın nasıl olduğunu, insanların neler yaptığını, o ülkenin nasıl bir yer olduğunu anlatan harika videolar yapmakla birlikte bazen de bazı tarihi veya güncel olayları yine güzel bir şekilde anlatan videolar yapan güzel bir kanal.

17-trt arşiv
adından da anlaşılacağı üzere trt'nin arşivinden çıkan ve yine trt yapımı olan videoların paylaşıldığı harika kanal. nostalji yaşamak için müthiş bir kanal.

18-berkay mudrişler
çoğu zaman türkiye'de bazen de yabancı ülkelerde bulunan tabiri caizse saray diyebileceğimiz kadar güzel olan evleri detaylı bir şekilde bizlere gezdiren, o evin her bir odasını, balkonunu, havuzunu gördüğümüz ve fiyatını, konumunu da öğrendiğimiz müthiş bir kanal. (insan bazen hayret ediyor. :))

19-enes yılmazer
üstteki kanalla aynı konsept ama bu beyefendi çoğu zaman abd'deki evleri geziyor ve bu kanaldaki evler diğer kanaldaki evlerden çok çok daha lüks evler. kanal sahibi türk ama anlatım dili ingilizce ve dünyanın birçok yerinden yabancı takipçisi var. harika ötesi evleri hatta bazen yat gibi yerleri görmek istiyorsanız kesin bakın. (insan bazen daha da çok hayret ediyor. :))

20-enes yılmazer türkiye
üstteki isimle aynı olduğunu fark etmişsinizdir. burada aynı beyefendi yabancılar için ingilizce değil de artık türkçe anlatıyor bizler için. yani aynı konseptin biz türk'ler için olan versiyonu. daha iyi hayret edebilmemiz için bizleri de unutmamış sağ olsun. :)

21-daire
bu kanalda kusursuz görünen, mükemmel döşenmiş, kurallara bağlı evler yok; gerçek insanların stil sahibi ve iyi fikirlerle dolu gerçek evleri var. daire kanalında katalogdan fırlamış evlerden ziyade zevk sahibi insanların kapalı kapılar ardında tadını çıkardığı farklı ve güzel evleri var. tüm evler türkiyeden ve çoğu aşırı lüks ev bile değil. bazen küçücük bir evin bile nasıl akıllı bir şekilde kullanışlı hale getirildiğini görebilirsiniz bu kanalda. şiddetle tavsiye edilir.

22-ece köksal
yine lüks ev temalı bir kanal fakat bu kez hanımefendi orada yaşadığı için evlerin adresi sadece los angeles.

23-living big in a tiny house
tiny house severleri için güzel bir kanal.

24-hasan ada
terkedilmiş yapıları gezen bir maceraperest.

25-artie
ünlü veya daha az bilinen ressamların tablolarını derinlemesine inceleyen ve o tablonun ne anlatmak istediğini değerlendiren bir kanal.

26-vera
harika türküler paylaşan bir kanal.

27-amerikalı aynasız
eski fbi özel ajanı olan bir türk'ün kanalı. kanalda, amerika'da yaşanan polis kamerası ile kayıt edilen olayların videolarını değerlendirir veya eski anılarını veya tecrübelerini anlatır.

28-guinness world records
guinness rekorlar kitabı'na giren kişilerin videolarının güncel olarak paylaşıldığı bir kanal. çok ilgi çekici, hayrete düşüren videolar var.

29-kend heyatı - köyde yaşam
azerbaycan'da yaşayan bir ailenin köy yaşamından videolar barındıran ve çoğu zaman doğada yemek yapımlarının paylaşıldığı bir kanal.

30-wilderness cooking
azerbaycanlı bir abimizin dünyanın dört bir yanından aboneye sahip olduğu harika bir yemek kanalı. azerbaycan'da doğanın ortasında müthiş bir bölgede her defasında bambaşka, enteresan ve harika yemek videoları çekiyor abimiz. kanal kesinlikle izlenilebilecek kalitede.

31-çakal lezzetler
adından da anlaşılacağı üzere pratik ve çok lezzetli olan yeni ve farklı lezzetlerin paylaşıldığı çakal bir kanal. :)

32-almazan kitchen
doğanın tam ortasında ağzınızın gerçekten suyunu aktıracak şekilde et yemekleri pişiren harika bir şefin kanalı.

33-thread the globe
daha önce türkiye'de de bulunan şu an alaska'da olan ve daha önce dünyanın birçok ülkesini karavanları ile gezen ingiliz bir çiftin, kendi maceralarını paylaştıkları bir kanal.

34-yiğit can iç
şu sıralar tayland'da olan dünyayı gezen bisikletli bir türk seyyah. kendisini çok severim, daha önce türkiyeyi baştan sona bisikletle gezmişti, o videolarını izlemenizi tavsiye ederim. öte yandan güney amerika ve everest'e gitme videoları da çok iyidir.

35-japon hamza
dünyayı gezen çok samimi bir türk arkadaş. seyahat seviyorsanız bakmanızı öneririm. gittiği ülkelerde yemek yemeyi çok sever. çok güleryüzlü ve çok eğlenceli bir karakterdir. ayrıca sahip olduğu japon pasaportu ile kabul edilmeyeceği ülke yoktur. :)

36-değişik yollarda
görüp görebileceğiniz en samimi seyyahtır. dünyayı gezer, çadırda uyur, gittiği ülkede boncuktan bileklik yapıp satar ve kazandığı para ile yemek alıp yer. eskiden çok fazla sıkıntı çeke çeke geziyordu, şu an biraz daha iyi durumu ama hiçbir zaman halinden şikayet edip isyan etmedi. her zaman seyahat etmenin mutluluğuna sahip olduğu için mutlu olmuştur. şu an endonezya'dan videolar paylaşmaktadır. (ve çok değişiktir. :))

37-bir hayalin peşinde
90'a yakın ülke gezen ve bu işi çok uzun süredir yapan bir başka türk gezginimizin kanalı. kendisi çok iyi kalpli bir insandır. yüzünden tebessüm hiç eksik olmaz.

38-rotasız seyyah
yine dünyayı gezen bir gezginimiz. bu beyefendi de çok samimi, içten ve iyi kalpli bir insandır ve yine bu işi uzun yıllardır yapmaktadır. videoları oldukça güzeldir.

39-nurgül türk
dünyayı gezen başka bir türk gezgin kızımız. kendisi çok cesur bir insandır. örneğin hindistan'da hindu din adamları ile 1 ay boyunca inzivaya çekildi. ne telefon, ne internet hiçbir şey olmadan...

40-şeyma yolda
şu an moğolistan'da olan ve genel olarak yine dünyayı gezen türk bir seyyah. kendisi aşırı güleryüzlü ve çok sevecendir.

41-yırtık pantolon
koreli kız arkadaşı ile dünyayı gezen bir başka türk seyyah.

42-yolcuların dikkatine
kendi yaptıkları karavanla gezen tatlı bir çiftin kanalı. karavanla sürekli gezmenin tadını sonuna kadar çıkarırlar.

43-burak durgun
yine dünyayı gezen bir türk seyyah. şu an güney amerika'da bulunuyor. şu sıralar küba'dan videolar paylaşıyor.

44-arda pazır
şu an arnavutluk'ta olan bir başka türk seyyah.

45-pangvoss
çoğu zaman çözülmüş olan, bazense çözülememiş olan cinayet vakalarını veya davaları derinlemesine bir şekilde video sonuna kadar spoiler vermeden müthiş bir anlatımla işlerken her saniye izleyicinin merakını arttıran harika bir kanal. eğer aşırı hassas biriyseniz kanalı tavsiye etmiyorum. hassas görüntüler yok ama çok hassas biriyseniz anlatılanlar sizi üzebilir veya belki korkutabilir. fakat cinayet vs olan filmlerden korkmayan birinin bundan korkacağını da hiç sanmıyorum.

46-onur can yenilmez
bir üstteki kanalla neredeyse aynı konsepte sahip olan bir başka harika kanal daha. yine çoğu zaman çözülmüş cinayet vakaları anlatılıyor. katiller çoğu zaman yabancı ama nadiren de türk. üstteki uyarılar bu kanal için de geçerli.

47-photo owl time lapse
yiyeceklerin hızlı çekim altında kendi halinde bozulmalarını, çürümelerini, şekilden şekile girmelerini gösteren bir kanal. yeri geliyor 2-3 yıl boyunca sabit kamera ile çekim yapılıyor fakat biz bunu 2-3 dakikalık bir video olarak izliyoruz video hızlandırıldığı için. farklı farklı yiyeceklerin nasıl bozuldukları, üzerlerinde nasıl beyaz beyaz milyon tane kurdun oluştuğunu görmek biraz can sıkıcı gibi gelebilir belki ama müthiş bir görsel şölen oluşuyor bence.

48-temponaut timelapse
bir üstteki kanalla aynı konsepte sahip bir başka kanal.

49-battle bots
her biri tekerlekli ve hareketli olan ve onları tasarlayanlar tarafından uzaktan kumanda ile kontrol edilen küçük savaş robotlarının bir kafesin içinde üzerlerine monte edilmiş çeşitli silah veya taktik envanterler ile karşısındaki diğer robotlar ile savaştığı ve dünyada birçok hayrana sahip olan bir sporun bizlere sunulduğu çok eğlenceli bir kanal.

50-scenic relaxation films
çoğu zaman dronelar eşliğinde ülkelerin inanılmaz manzaralarını ultra yüksek kalitede her defasında 1 saat olarak bizlere sunan inanılmaz bir kanal. çok kaliteli işler yapıyorlar, mutlaka bakın. görüntülerin bazen gerçek olduğuna inanmıyor insan.

51-timelab pro
içinde istanbul'un da bulunduğu dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin dronelar ile harika şehir çekimlerinin bulunduğu bir kanal.

52-halil bekar
mükemmel ötesi drone çekimleri ile ülkemizin dört bir yanında çekimler yapan, videolarını izlerken ağzımızın açık kalmasına sebep olan ve hak ettiğinden çok daha az değer gördüğüne inandığım bir insan. şu sıralar yurtdışında da videolar çekmekte. şiddetle tavsiye ediyorum.

53-relaxing sounds of nature
bu kanalda genellikle ormanlarda veya doğanın bağırdında geçen tamamen doğal seslerden oluşan bazen 8 saatten fazla süren videolar var. ormanları gezmek, doğayı dinlemek istiyorsanız müthiş bir kanal.

54-keptins
biz türk'lerin ingilizceyi genellikle ne kadar kötü konuştuğumuzu veya telaffuzda ne kadar kötü olduğumuzu çok esprili bir dil kullanarak harika örneklerle gözler önüne seren ve bunu yaparken gülmemize hatta bazen kahkaha atmamıza sebep olan bir abimizin kanalı.

55-dust
neredeyse her gün bir video paylaşan ve her bir videosu adeta mini bir black mirror dizisi olan kara mizahın yoğun olduğu ingilizce bir kısa film kanalı. bu kadar kısa sürede her gün nasıl bu kadar kaliteli içerikler çıkarabiliyorlar anlamak mümkün değil. arkada çok büyük bir ekip olduğu kesin çünkü senaryo, çekimler, oyunculuklar çok üst düzey.

56-tasting history
tarihte dünyanın dört bir yanında yaşamış olan medeniyetlerde insanlar tarafından yenilmiş olan ve bugün unutulmaya yüz tutmuş hatta çoğu unutulmuş olan birçok yemek tarifini bugün bire bir uygulayan ve ortaya çıkan yemeği yedikten sonra görüşlerini anlatan bir abimizin kanalı.

57-bilim 101
uzay, sanayi, elektrik ve diğer birçok ilginç konuda kısa belgeseller yapan ve derinlemesine açıklamalar ile bizleri aydınlatan müthiş bir kanal.

58-kurzgesagt
dünyaca ünlü bu kanal çoğu zaman bilimsel konularda animasyon şeklinde harika bir anlatımla videolar paylaşıyor. konuları aşırı ilgi çekici. neredeyse her videosunda türkçe altyazı da bulunuyor.

59-amerika depo savaşları
amerika'da hemen hemen her şehirde toplu depoların bulunduğu yerler vardır, insanlar yıllarca birçok eşyasını orada tutar ve bazı insanlar bir yerden sonra artık o eşyalarını kullanmayacağını düşününce de deposunu toplu olarak başka birine satmak ister. tam bu aşamada devreye kanalımızın sahibi olan ve amerika'da yaşayan bir türk giriyor. bu dostumuz depoları belirli bir ücret karşılığında satın alıyor ve depoya gidip içinden neler çıktığına bakıyor. ardından içinden çıkanları ikinci el eşyaların satıldığı bir pazar alanında satıp kâr elde ediyor. her defasında depolardan farklı şeyler çıktığı için başından sonuna kadar değişik hikaye barındıran videolar çıkıyor ortaya. izlemesi çok zevkli bence.

60-yatan adam
2004 yılında geçirdiği trafik kazası sonrasında omurilik felci olan ve o zamandan beri maalesef yatağa mahkum kalan çok iyi kalpli bir beyefendinin kanalı. ayakta olmadan da bir şeyler üretilebileceğinin, engellerin en zor durumlarda dahi aşılabileceğinin, yaşama sevincinin öneminin en büyük kanıtıdır kendisi. kendisine sevgiler, saygılar olsun efendim.

61-awesome restorations
bu kanalda artık çürümek üzere olan pas tutmuş, eskimiş, mahvolmuş çakmak, tabanca, bıçak vb birçok eski parçayı öyle bir temizleyip restore ediyorlar ki adeta ilk üretildiği günkü gibi yepyeni görünüyor en sonunda. bu değişimi başından sonuna kadar izlemek insana huzur veriyor.

62-bahador alast
bu kanalda aynı veya benzer etnik kökenden gelen veya dilleri benzer olan farklı etnik gruplardan insanlar bir araya getiriliyor ve insanlar kendi dillerinde cümleler kurup karşı tarafın anlamasını bekliyor ve çoğu zaman da anlıyor karşı taraf. birbirine uzak olduğunu sanan birçok insan bu videoları izleyince aslında ne kadar yakın olduğunu hissediyor. örneğin kanalın son videosunda türk'ler ve kırım tatar'ları bir araya getirilmiş. dillerimiz bu kadar benzer olduğu halde bu kadar ayrı veya uzak düşmüş olmamız beni videoyu izlerken çok duygulandırdı açıkçası.

63-bery istanbul tips
7 yıldır istanbul'da yaşayan meksikalı bir kızın gözünden istanbul'un gösterildiği bir youtube kanalı.

64-binkov's battlegrounds
her ne kadar gerçekleşmesini istemesek dahi ülkelerin güncel güçlerini veya güncel envanterlerini hesaba katarak olası savaş durumunda ne tür senaryoların ortaya çıkabileceğini senaryoyu başından sonuna kadar kademe kademe anlatarak daha doğrusu tahmin ederek bizlere sunan bir kanal.

65-celal ünal
bulduğu eski ahşap parçalardan harika ahşap ürünler üreten bir ahşap işçisi. kendisi bu işi hobi olarak yapıyor ve marangoz değil. öte yandan gariptir ki izleyicilerinin çok çok büyük bir kısmı yabancılardan oluşuyor.

66-coşkun aral anlatıyor
yarım asra yakın yaptığı gazetecilik mesleğinde dünyanın birçok farklı coğrafyasında astronomiden gastronomiye, savaştan barışa, dünden bugüne kadar her konuda bire bir yaşadığı çok ilgi çekici konuları anlatan gazeteci coşkun aral'ın anlattıkları gerçekten dinlemeye değer.

67-fail army
düzenli olarak derleme fail videoları paylaşan dünyaca ünlü bir kanal.

68-janne nordman
çok büyük oranda filmlerimizi, bazen de dizilerimizi izleyen ve izlerkenki jest ve mimiklerini görmemiz için filmin ya da dizinin başından sonuna kadar kendisini kameraya kaydeden ve bunu hızlı çekim şeklinde yayınlayan dolayısıyla nerede güldüğünü nerede ağladığını gördüğümüz, ayrıca sonda film hakkındaki görüşlerini de açıklayan finlandiyalı bir dostumuzun kanalı. bence bizimle alakalı yaptığı emek isteyen bu içerik türü sebebiyle abone olmayı hak ediyor.

69-kawa po turecku
aslı lehçe olan, türkçe anlamı ise "türk kahvesi" olan bu kanal türk bir öğretmen ile evli olan polonyalı bir hanımefendinin çoğu zaman türkiye'den, bazen de polonya'dan videolar çektiği bir kanal. kanalın izleyicilerinin %95'i polonyalı. çok nadir türk izleyici var. polonya halkına türkiye'yi anlatan, tanıtan bir kanal olduğunu söyleyebiliriz. severek izlediğim tatlı bir çifttir kendileri.

70-ksenia mayakova
türkçeyi su gibi bilen türkoloji mezunu ve türkiye aşığı olan rus bir hanımefendinin kanalı. çoğu zaman rusya'da sokağa çıkıp insanlarla türkiye hakkında röportaj yapar, bazen de rusya'da yaşayan türk'lerle video çeker ya da türkiye'ye gelip burada video çeker. kısacası neredeyse hep bizimle alakalı videolar yapar sürekli.

71-mick and trudie
türkiye'de yaşayan ingiliz bir çiftin gözünden türkiye'nin gösterildiği bir kanal. genellikle ülkemizde gezilecek yerleri gezerler, nadiren de ingiltere'den videolar yüklerler.

72-melike uysal
isviçre'de yaşayan bir türk hanımefendi. isviçre'nin harika doğasını bir türk'ün gözünden görme şansı buluyoruz bu kanal sayesinde.

73-yasin çayır
irlanda'da yaşayan bir türk gencinin sürekli dublin sokaklarında irlanda halkıyla türkiye hakkında yaptığı röportajları yayınladığı sıcacık bir kanal. irlandalılar gerçekten çok cana yakın insanlarmış. bu kanal bana bunu öğretti.

74-yunus dalgıç
ingiltere'de sokakta insanlarla türkiye hakkında videolar yapan bir arkadaşımız.

75-matt jordan wood turning
ahşap tornacılığı yapan müthiş yetenekli bir adamın kanalı. ağaç tornacılığını bilmeyenler için: torna makinesine bağlanmış halde dönen kütük şeklindeki ağaç parçasından keskin ağızlı bir torna kalemi ile talaş kaldırarak o kütüğe belirli şekiller verme işlemi. işte bu abimiz bu işin çok uç bir seviyesinde.

76-storror
dünyanın birçok farklı ülkesinde birçok farklı yapı üzerinde düzenli olarak parkur sporu yapan bir grup insanın videolarının yer aldığı adrenalin dolu bir kanal.

77-world chase tag
adeta elim sende oyununun profesyonel sporcular tarafından karmaşık bir parkurda oynandığı bir tür spor dalının videolarının bulunduğu bir kanal. izlemesi aşırı keyifli.

78-steven richter
marvel karakterlerinin, ünlü dizi veya film karakterlerinin vs heykellerini en ince ayrıntılarına kadar yapan çok yetenekli birinin kanalı.

79-police activity
amerika'da polislerin göğüs kamerasından kaydedilen genellikle sonu kanlı biten ihbar yeri görüntüleri. amerikan polisinin maalesef acımaya pek niyeti yok. hassas olanların uğramaması gereken bir kanal.

80-hastalık bu futbol
futbol hakkında her konuda müthiş analizler yapan bir kanal bence. örneğin takımların yeni transfer ettikleri oyuncuları derinlemesine analiz eden videoları var. öte yandan takımlarla alakalı güncel diğer tüm konularda da müthiş analiz videoları hazırlayan bir kanal, grafik kalitesi de gayet iyi bence.

81-begüm çakır
kitap delisi bir hanımefendi. her ay onlarca kitap okuduğu bile oluyor. sürekli kitapları değerlendiriyor, önerilerde bulunuyor, yeni aldığı kitapları anlatıyor veya ay sonlarında da o ay okuduğu kitapları bizlere gösteriyor.

82-harun çelik
bir üstteki kanala benzer bir kanal. hocamız bence çok sevecen bir insan. o da tam bir kitap delisi. üstteki kanala göre daha derinlemesine analizler yapıyor kitaplar hakkında. müthiş değerlendirmeleri var bence ama harun abi'miz de yeri gelince listeler halinde yine kitap önerilerinde bulunuyor.

83-betül palacı
bu kanal da begüm çakır'ın kanalına benziyor. kendisi aylık bitirdiği kitapları paylaşıp kısaca anlatıyor bizlere. ayrıca kitap analizleri de var yine.