Yumurtaların Üzerindeki Kodlar Ne Anlama Geliyor?

Yumurta üzerindeki 0,1,2,3 gibi sayıların yumurtanın nasıl üretildiğine dair bilgiler içerdiğini biliyor muydunuz?
Yumurtaların Üzerindeki Kodlar Ne Anlama Geliyor?

yumurtanın üzerindeki kodun nasıl başladığına bağlı olarak yapabileceğiniz çıkarımlar şu şekilde:

0 numaralı kod: yumurtanın organik bir şekilde üretildiğini işaret eder. tavuğa verilen yem organiktir ve tavuğa hormon uygulanmadığı belgelenmiştir. yumurtalar arasında en sağlıklı ve en pahalısıdır.

1 numaralı kod: serbest dolaşan veya gezen tavuk yumurtasıdır. organik yumurtadan sonra en iyi seçenektir. yumurtlayan tavukta gdo veya hormon bulunmadığının ise garantisi yoktur.

2 numaralı kod: kümeste yetiştirilen tavuk yumurtasıdır. yumurtlayan tavukta gdo veya hormon bulunmadığının garantisi yoktur, yine de 3 numaralı yumurtaya göre bir tık daha sağlıklıdır.

3 numaralı kod: kesinlikle uzak durmanız gereken yumurta. kafeste, en kötü şartlarda yetiştirilmiş ve çok büyük olasılıkla katkı maddeli yemlerle beslenen tavuklardan elde edilir. ülkede en çok tüketilen ve doğal olarak en ucuz yumurta çeşididir.

bütçeniz imkan veriyorsa 3 ve 2 numaralı yumurtalardan lütfen uzak durmaya çalışın. bu yumurtaları tükettiğinizde hayvanların kafesler içerisinde neredeyse işkence görerek yetiştirilmesine katkıda bulunacak ve aynı zamanda kendi sağlığınızı riske atacaksınız.
...

yumurta üzerindeki diğer kodların anlamları ise şöyle