1 Maçlık Kariyeriyle Premier Lig'i Trolleyen Efsane Futbolcu: Ali Dia

Ali Dia isimli, daha önce hiç adı sanı duyulmamış bir futbolcu, 1996 yılında Premier Lig ekiplerinden Southampton forması giyerek büyük bir başarıya imza atar.
1 Maçlık Kariyeriyle Premier Lig'i Trolleyen Efsane Futbolcu: Ali Dia

ali dia, premier lig'in tarih boyunca gördüğü en büyük skandallardan birisidir. 

1996 yılında -ki kendisi 31 yaşında bir amatör futbolcudur- bu futbolcunun menajeri, graeme souness'i arayıp "merhaba, ben george weah. benim bir kuzen var, süper oynar kendisi, dene pişman olmazsın. paris saint germain'de oynamışlığı var, 13 defa da milli oldu kendisi." demiştir. souness da, "oha lan süper adam bulduk sudan ucuz, oh oh." diye göbek atmıştır muhtemelen. fakat bu göbek atışı sırasında, ki yaşlı da adam yani, kafayı çarptığı için 3 haftalık bir geçici aptallık haline bürünecektir. 


daha bir kere topa vurduğunu görmediği ali dia adlı şahıs, 23 kasım 1996'da oynanan leeds united maçının 33. dakikasında oyuna girer ve de aynı maçın 85. dakikasında oyundan alınır. rivayetlere göre kendisinin top kontrolü bir fil gibidir ve bir sinek gibidir (hayır hızlı değil, ölü). 1 aylık kontratı anında feshedilir, bir daha da kendisinden haber alınamaz. 

souness ise bu olaydan sonra torino'ya kaçar, oradan kovulur benfica'ya gider, 2 sene hiçbir şey yapamaz; "akdeniz havası çarpıyor lan beni" sonucuna varıp blackburn rovers'a döner.

Dünyanın Hiç Futbol Oynamamış En Büyük Futbolcusu Carlos Kaiser'in İnanılmaz Hikayesi