1100'lü Yıllarda Aniden Ortaya Çıkan İki Yeşil Çocuğun Gizemi Hala Çözülememiş Hikayesi

1100'lü yıllarda İngiltere'nin Woolpit kasabasında aniden beliren iki yeşil çocuğun gizemi hala çözülemedi. Green Children of Woolpit, Türkçesi ile Woolpit'in Yeşil Çocukları adıyla bilinen bu olay hakkında bazı detaylar.
1100'lü Yıllarda Aniden Ortaya Çıkan İki Yeşil Çocuğun Gizemi Hala Çözülememiş Hikayesi

12. yüzyılda ingiltere'nin woolpit kasabası'nda iki çocuk ortaya çıkar. ortaya çıkar diyorum çünkü çocuklar yeşil, anlaşılmayan bir dil konuşuyorlar ve sadece yeşil fasulye yiyorlar. 


kardeş olan bu iki çocuğun yeşil olmaları dışında herhangi bir fiziksel farklılıkları bulunmuyor. çocuklardan erkek olanı bir süre sonra hastalanır ve ölür. kız olanı zamanla günlük hayata uyum sağlar, diğer yemekleri yemeye başlar ve ingilizce öğrenir. 


bu arada yeşil rengi normale döner. ingilizce öğrendiğinde abisiyle beraber st martin's land diye bir yeraltı şehrinden geldiklerini söyler. hiç güneşin doğmadığı ve her yerin yeşil olduğu bir şehir. 


ancak çocuk woolpit'e nasıl geldiğini bir türlü açıklayamaz. en son hatırladığı şey babasının hayvanını beslediği. daha sonra çeşitli sesler duymuş ve kendini woolpit'te bulmuş.


çocukların hayvanın peşine takılıp kaybolarak oraya geldikleri sanılıyor. ama asıl soru nasıl geldikleri değil nereden geldikleri elbette.

wikipedia