1970'lerde Çocuklara Cinsel Eğitimi Anlatan Aşırı Gerçekçi Kitap

Yazar Per Holm Knudsen'in “How a baby is made?” (Nasıl bebek yapılır?) kitabında çocuklara gerçekçi bir şekilde cinsel eğitim anlatılmaktadır. 1970'lerde böyle kitaplar var ama bir sürü insan onca zaman leylek hikayeleriyle kandırıldı maalesef.


işte bebeğin annesi ve babası. birbirlerini çok seviyorlar. bebek sahibi olmak için birbirlerine yardım ettiler.


ebeveynler hiçbir kıyafetini giymediğinde, annenin bacakları arasında bir açıklık olduğunu görürsünüz. bunun adı vajinadır. babanınsa penisi ve testisleri vardır.


baba ve anne birbirlerini çok severler ve birbirlerine çok çok yakın olmak isterler. bazen babanın, özellikle aşk dolu hissettiği zamanlarda, penisi büyür.


babanın testisleri sperm hücreleriyle doludur. seviştiğinde, bu hücreler penisinden dışarı çıkarlar. annenin vajinasından geçerek karnında bulunan, uterus veya rahim adı verilmiş boşluğa giderler. bazen annenin içinde küçücük bir yumurta olur ve sperm hücresi o yumurtayla birleşir.


bir sperm hücresi bir yumurtayla birleşirse, bunlar beraberce annenin rahminde bir bebek büyütebilirler.


başlangıçta, bu minicik yumurta bebekten çok bir kurbağa yavrusuna benzer. göbek bağıyla annenin rahmine sıkı sıkı bağlıdır. bu kordon sayesinde bebek, büyüyüp de doğacak güce gelene kadar anneden besin alır.


bebek büyüdükçe, annenin karnı da büyür. tüm bu aylar süresince baba anneyle gurur duymaktadır. bebeğin ilk hareketlerini hissetmekten duydukları heyecanı paylaşırlar ve bebeğin doğumuna gün sayarlar.


günler, günler geçer. babanın sperm hücresiyle annenin yumurtası bir bebek yaratmak için bir araya geleli neredeyse 9 ay olmuştur.


bir gün anne, babaya bebeğin doğmak için hazır olduğundan emin olduğunu söyler.


bazı bebekler evde doğar ama çoğu hastanede doğar. hastanede doktor, bebeğin anne rahmini terketmesi için daha kolay yardımcı olabilir. burada anne ve baba hastanenin doğum servisine doğru gidiyorlar.


anne bir yatağa uzanır. doktor onun bebeğini doğurmasına yardım edecektir. bazen baba da bebeğinin ilk anlarını görebilmek için anneyle durmayı tercih edebilir.


önce bebeğin kafası dışarı çıkar. annenin vücudu bebeğin dışarı çıkmasına izin vermek için esner.


sonra kollar gelir. bebek tamamen dışarı çıktığında doktor bebeği anne karnındayken besleyen göbek kordonunu keser. çünkü artık buna ihtiyaç yoktur.


anne bebeği kollarına aldığında; yatağının yanında bekleyen baba ve kendisi oldukça gururlu ve mutludurlar.


anne ve bebek hastanede kalır ve birbirlerini tanımaya başlarlar. sonra mutlu baba onları eve götürmek için gelir. yeni doğmuş aç bebek annesinin memelerinden süt emer.


baba ve anne çok mutlular çünkü artık onlar bir aile. arkadaşları ve akrabaları da çok mutlu. bu yepyeni insanı görmek için ziyarete geliyorlar.