2.6 Milyon Dolarlık Kontratı Olan Çaylak Draymond Green'in Kasada 30 Doların Lafını Yapması

NBA'de zaman zaman kavgaları ve sert çıkışlarıyla gündeme gelen Golden State Warriors oyuncusu Green, gündelik hayatta da dünyanın en sevimli insanı değilmiş. 10 yıl önce bizzat onunla karşılaşan bir Sözlük yazarı anlatıyor.
2.6 Milyon Dolarlık Kontratı Olan Çaylak Draymond Green'in Kasada 30 Doların Lafını Yapması

draymond green... bu adam ile ilgili şahsî bir anımı anlatayım size. bugüne kadar daha önce hiç anlatmamıştım. anlayın ne karakterde bir adam olduğunu.

2013 yılında san francisco bölgesinde bir alışveriş merkezinde, noel için hediyelik eşyalar satıyordum. üzerinde futbol, basketbol, üniversite takımlarının logolarının olduğu hediyelik eşyalar. hafta içi bir gün alışveriş merkezinin sakin bir saatlerinde bu geldi. yanında birisi var. ürünlere bakıyorlar. tabii ben tanımıyorum onu. basketbol ile de çok aram yok sadece nba final maçlarını izlerim vaktim olursa. neyse bu adamın basketbolcu olduğunu elbette anladım hayvan gibi boy var, dükkanda ürünleri incelerken millet geliyor fotoğraf çektirmek istiyor, etraf kalabalıklaştı, dükkanın önünde güvenlik görevlileri geldi falan. ama ben bilmiyorum kimdir hangi takımda oynar... sonra işyerinden arkadaşlar söylediler. o dönem golden state warriors'a daha yeni transfer olmuş birkaç ay önce bir üniversite takımından. daha çaylak yani ama sonuçta profesyonel nba oyuncusu. neyse bana dedi ki "ne kadar hediyelik eşyalar?" dedim $30. tamam dedi. soruyor şu takım var mı bu takım var mı ben de gösteriyorum. o da diyor şu takımdan 3 tane ver, şu takımdan 2 tane, şunlardan 1er tane vs. hiç unutmuyorum tam 15 tane aldı. tanesi $30'dan $450 yaptı. biraz daha bakındı gezdi falan sonra kasaya geldi total rakamı söyledim. tam hatırlamıyorum ama $480-$490 arası bir şeydi vergi sonrası. abd'de ürün ücret etiketleri vergisiz fiyatıyla yazılır. kasada satış vergisi ödenir. neyse fiyatı söyledim. şaşırdı. hayır dedi. dedim nasıl hayır? dedi vergi almayacaksın, düz $450 nakit verecem. dedim yapamam vergi ücretini de almam lazım. dedi kart ile ödemiyorum nakit verecem, ya yaparsın yada bütün ürünleri kasada bırakırım almam dedi. benlik bir şey yok şirket prosedürü bu şekilde dedim. dedi manager'ını ara :))) ahahah güler misin ağlar mısın? cebinden de bir tomar para çıkarttı bu arada hepsi 50'lik. sayıyor yavaş yavaş. neyse aradım manager'ı açmadı telefonu. bir daha aradım, cevap yok. birkaç dakika geçti böyle. bekliyor kasada elinde nakit para ile. ben de uzatmak istemedim tamam peki bu seferlik kabul edelim dedim. $450 nakit olarak ödemeyi aldım. teşekkür bile etmeden poşetleri aldı gitti yanında geldiği elemanla :)

bu adam birkaç yıl önce takımıyla 4 yıllığına yanlış hatırlamıyorsam 100 milyon dolara sözleşme imzalamıştı. benimle 2013 yılında yaklaşık $35'in pazarlığını yaptı :)

bir ara dedim yazayım bunu reddit'te bir yerlere rezil edeyim karaktersizi diye sonra vazgeçtim. yıllardır içimde kalmıştı şimdi burada anlattım rahatladım :)