30 Yıl Sonra Geri Dönen X-Men '97 Dizisinin Karakterlerinden Alınan İlk İzlenimler

1992-1997 arasında yayınlanan X-Men The Animated Series, 30 yıl sonra X-Men 97 ismiyle geri döndü. 90'lar çocuklarını epey bir sevindiren bu geri dönüşe dair ilk izlenimleri alalım.
30 Yıl Sonra Geri Dönen X-Men '97 Dizisinin Karakterlerinden Alınan İlk İzlenimler

x-men 97... 92'deki kadrosuyla türkiye hariç tüm dünyada disney+ üzerinden erişime sunulan marvel animation dizisi. disney+ üyeliğime atılan son kurşun. dublaj uzun bir iş kabul ediyorum ama ver altyazılı geç. dublaj gelince eklersin. zaten hali hazırda 92 serisinin bir bölümü dublajlı beş bölümü dublajsız.

Uyarı: Spoiler içerir.

temposu yüksek ve ayakları yere basan girişi ile mest etti.

prof x

allah rahmet eylesin. kendisini hiç sevmezdim. sevmeme sebebim de yeri gelince aileyiz, yeri gelince söylemiyorum emrediyorum tripleri, 92 serisinde sürekli karar değiştirmesi. dost kim düşman kim sürekli karıştırması. etik değerler sebebiyle okuması gereken zihinleri okumaması. neyse toprağı bol olsun. bu ülkeye nice genç yetenekleri kazandırdı. yolu yolumuz değildir.

cyclops

kendisinin liderliğini pek onaylamasam da ilk bölümdeki öz güveni ve değişik hareketleri ile takdirimi kazandı. jean ile okuldan ve x-men'den ayrılmak istemesi ama prof x'in mirasına da sahip çıkmak istemesi karakterin bu sezon yaşayacağı zorluklar için ön gösterim niteliğindeydi. gerçi charles mirası magneto'ya bırakınca gerçek bir hayal kırıklığı yaşadı (gerçi ben hala bu miras işinin içinde şaibe olduğunu düşünüyorum.). yeni doğan çocukları nathan ve güzel eşi jean ile güzel bir ömür diliyorum.

storm

herhalde serinin en dramatik olaylardan birine kurban olan afrika kraliçesi. daha birkaç gün önce jean ile konuşurken mutant güçlerinin kendisini olduğu kişi yaptığını söylüyordu. magneto davasında açılan ateşte tüm güçlerini süresiz olarak kaybetti. hemen ardından da takımdan ayrıldı. kendisinin güçlerinin geç de olsa geri döneceğini düşünüyorum.

hem cyclops ve jean grey hem de storm'un ani ayrılmak istemeleri, magnetonun da x-menin başına geçmesiyle yeni bir ekip kurulacağını düşünüyorum. hatta 2.bölümün jeneriğinde yamulmuyorsam nightcrawler'ı gördüm. yeni eklemeler zamanlar olacak ve yaprak dökümü muhtemelen devam edecektir.

rogue

gece gece magneto'nun yanına gitmeler, elleşmeler vs. abi bu cinsel arzu ve istek senin yaşındakiler için gerçekten doğal ama tüm mutant güçlerini taktığın süre dahilinde etkisiz hale getiren tasmalar var. git hank'ten iste. sonra istediğin mutantla beraber ol. ben mi söyleyeceğim sana. eğer tahmin edildiği gibi magneto ile ilişkin varsa sana hakkımı helal etmiyorum. ama bir diğer tahminim de mystique ile magneto arasındaki bağdan dolayı onu babası olarak görmesi.

gambit

magneto rogue aşk üçgeninde hayal kırıklığı ile gruptan ayrılması olası kardeşimiz. namı değer cajun. yeni ekip kurulacaksa kontratı fesih edilmeli.

wolverine

magneto ile beraber çalışabileceğini sanmıyorum. jean greyin de ayrılmasıyla solo takılmaya başlayacak ve ash'in charizardı gibi yardım çağrılarında ekibe dahil olacaktır.

beast

hank kardeşim seriye en yavaş girenlerden. öyle ya da böyle x-men'den ayrılacağını sanmıyorum. sonuçta kurucu üye ve uyumlu bir takım oyuncusu.

jean grey

yeni anne, lohusa. muhtemelen bir dark phoenix ile tekrardan marvel evreninin amına koyacaktır. zaten dizinin introsunda da buna dair kostümlü hali var. o süre gelene kadar bebeğini emzirmeye devam.

jubilee

ergenliğinin verdiği yetkiye dayanarak, geçmişten gelen hatalarıyla birlikte grubun hem önemli hem de sorun çıkaran x-meni olacak. zengin piçine aşık oldu gibi gözüküyor. eğer gruba dahil olabilirse bu arkadaşımızla yeni bir aşk hikayesi yazacaktır.

bishop ve morph hakkında herhangi bir şey olmadı

sadece bishop bir sürü gelecek yaşadım ilk defa magnetoyu bu görevde görüyorum dedi. morph'a gelecek olursak, allahın delisi. kendi deli olduğu yetmiyor bir de milletin ayarlarıyla oynuyor.

ve en son magneto konusuna gelirsek

haşmetlimiz charles'ın ölümü ve miras konularından dolayı daha ılımlı gözüktü. özellikle genosha'nın bm'ye üye olmasıyla siniri yatışmışa benziyor. rogue ile olan belirsizliği ve xmen'in ona olmayan güveni, serinin baş kahramanın kendisi olduğunu açıkça belli etti.