7 Ölü Kedi Büyüsüyle Lanetlendiğine İnanılan Futbol Kulübü: Racing Club

Arjantin futbolunun önemli futbol kulüplerinden biri olan Racing Club'ın ölü kedilerle dolu bu hikayesi oldukça ilginç.
7 Ölü Kedi Büyüsüyle Lanetlendiğine İnanılan Futbol Kulübü: Racing Club
Racing Club (1967)

racing club ve independiente, arjantin'in ezeli düşman olan iki takım. stadyumları bile birbirinden birkaç yüz metre uzakta:


racing club, 1966-1967 sezonunu şampiyon olarak tamamlıyor. yetmiyor, dönemin şampiyonlar ligi (o zamanki adıyla şampiyon kulüpler kupası) şampiyonu celtic'i yenerek kıtalararası şampiyon, yani dünyanın en iyisi oluyor. celtic'i yendikten sonra ise önlerinde arjantin şampiyonluğu için en büyük rakipleri independiente ile oynayacakları maç var. bir grup independiente taraftarı ise racing'i durdurabilmek için büyü yapmaya karar veriyor. gizlice racing stadyumuna sızıp 7 ölü kediyi stadyumun farklı yerlerine gömüyor ve independiente, finali kazanarak şampiyon oluyor.


ölü kedi olayını öğrenen racingliler ise tabii bunu umursamıyor. ancak o günden sonra racing adeta fetret devrine giriyor. 30 küsür yıl boyunca tek bir kupa kazanamıyor, 2. lige düşüp-çıkıyor derken adeta acıların takımına dönüşüyorlar. yıllar süren başarısızlıklar yüzünden zamanla 7 ölü kedi laneti ciddiye alınmak bir tarafa tek sebep olarak görülmeye başlanıyor. sırf bu yüzden stadyumun altını üstüne getiriyorlar ve 6 kediyi bulup çıkartıyorlar. ama 1 tanesini bulamıyorlar. ayrıca binlerce kişi şeytan çıkarma ayini gibi bir şeyler yapıyorlar ama nafile. yine de bellerini doğrultamıyorlar.

bunun sebebini elbette o kalan 1 ölü kediye bağlıyorlar. 2000 yılında batıl inançları ve takıntıları olan reinaldo merlo teknik direktör oluyor ve yönetimi 7. kediyi bulmak için ikna edince yine kazma kürek stada dalıyorlar. ve en sonunda 7. kediyi buluyorlar.

o sene racing club yaklaşık 35 yıl sonra arjantin şampiyonu oluyor.